Noderīgi padomi

Kā izvēlēties hidroforu?

Plaša izvēle hidroforiem
30 01 2020
hidrofora izmantosa majas apstaklos ikdiena

Kad viena vai cita iemesla dēļ nav iespējams izmantot centrālo ūdens apgādes sistēmu, tomēr ūdens apgāde ir ļoti nepieciešama mājām, dārza novietnei vai laistīšanai, situāciju var glābt akas, ūdens dzīslas un citi līdzīgi šī resursa avoti. Lai Jums pašiem nav jāņem ūdens no šiem ūdens avotiem, tiek izmantoti speciāli hidrofori ar sūkņiem, kas nodrošina daudz efektīvāku piekļuvi ūdens avotam. Ja Jūs plānojat iegādāties šo ierīci, ir vērts apsvērt dažus aspektus, kurus noteikti ir jāņem vērā.


Hidrofors: kas tas ir?

Būtībā šī ir ierīce, kuras galvenā misija ir – sūknēt ūdeni no konkrētā ūdens avota un izveidot spiedienu, lai “piegādātu” to ūdens krānā. Princips, kā darbojas hidrofors, ir pietiekami vienkāršs: vilces motors ievada ūdeni caurulēs un izplešanās tvertnē, kurā ir diafragma vai membrāna, kas atdala ūdeni no gaisa – tai piepildoties ar ūdeni, tiek palielināts gaisa spiediens, kas arī palīdz ielaist ūdeni sistēmā. Motors darbojas tik ilgi, līdz tiek sasniegts augstākais relejā uzstādītais spiediens, pēc tam iekārta pati automātiski izslēdzas. Atverot ūdens krānu, spiediens nedaudz pazeminās – kad spiediens sasniedz zemāko relejā iestatīto vērtību, process tiek atsākts no jauna.

Bieži rodas jautājumi par to, kas ir labāks – hidrofors vai iegremdējamais sūknis. Lai arī otrajam variantam ir ievērojami lielāks maksimālais iesūkšanas augstums un klusāka darbība, hidrofori maksā daudz mazāk un tie ir ļoti efektīvi, vienkārši un lēti. Tieši šo iemeslu dēļ šī ir diezgan populāra izvēle klientu vidū.

Kāds hidrofors ir vislabākais?

Noskaidrojot, kā tas darbojas un kāpēc vispār ir nepieciešams hidrofors, ir jānoskaidro, kā to izvēlēties. Šajā gadījumā ir jāņem vērā vairāki kritēriji:

  • Maksimālais iesūkšanas dziļums. Šo ierīču standarta maksimālais iesūkšanas dziļums ir 8-9 metri, tāpēc Jums nebūs ļoti plašas izvēles iespējas, bet ir vērts pārliecināties, vai šāda iespēja būs pietiekama Jūsu konkrētajai situācijai. Kā alternatīvu, hidrofora vietā, var izmantot iegremdējamo ūdens sūkni.
  • Maksimālais pacelšanas augstums. Tiek apgalvots, ka ērtai ūdens padevei ir nepieciešams 2 bar ūdens spiediens – šo pašu aprēķinu var izteikt kā 20 m. Pie šī skaitļa ir jāpieskaita ūdens dziļums no zemes virsmas un vertikālais attālums līdz augstākajam punktam, kur tiks izmantots ūdens – tad Jūs uzzināsiet, kāds pacelšanas augstums Jums ir nepieciešams.
  • Ietilpība. Jo lielāka būs šīs ierīces ietilpība, jo retāk šai ierīcei būs jāstrādā, kas, savukārt, nodrošinās klusāku atmosfēru un mazākas spiediena svārstības.
  • Produktivitāte. Bieži vien šis parametrs nav ļoti būtisks, jo hidrofora veiktspēja ir pat augstāka par visu akā vai ūdens dzīslā esošo ūdeni, kuru Jūs iztukšotu tikai tad, ja nepārtraukti suknētu ūdeni. Tomēr, ja Jūs plānojat izmantot neierobežotu ūdens avotu (ezeru, upi vai dīķi) un vēlaties to izmantot, piemēram, apūdeņošanas sistēmām, efektīvāka ierīce būs nedaudz ērtāka.


Paturot prātā šos aspektus, Jūs viegli izlemsiet, kurš ūdens sūknis ir piemērots Jums vislabāk. To daudzveidība ir pietiekami plaša, tāpēc risinājums ir atkarīgs tikai no Jūsu personīgajām vajadzībām.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.8/5
14 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?