Noderīgi padomi

Kā izvēlēties e-grāmatu lasītāju?

17 06 2021
padomi ka izveleties elektronisko gramatu lasitaju

Jūs dievināt grāmatas, taču daudz ceļojat un nevarat vienmēr ņemt līdz grāmatas, jo tās ir smagas un aizņem diezgan daudz vietas? Jūs saskaraties ar grūtībām, jo patīk lasīt agri no rīta vai vēlu vakarā, kad jau ir tumšs? Iespējams, ka parastās grāmatas Jums kļuvušas pārāk dārgas? Visos šajos minētajos gadījumos ir vērts iegādāties ierīci elektronisko grāmatu lasīšanai. Tās ir daudz labākas par telefoniem vai planšetdatoriem, pateicoties acīm patīkamākam ekrānam, ilgstošākam akumulatora darbības laikam un, protams, cenai. Tostarp elektronisko grāmatu lasīšanas ierīcēm piemīt priekšrocības attiecībā pret parastajām grāmatām, pateicoties to vienkāršumam un svaram. Tomēr ir tik daudz elektronisko grāmatu lasīšanas ierīču, kas viegli var apjukt. Kā izvēlēties ierīci elektronisko grāmatu lasīšanai?

Lielums, svars un komforts

Parasti elektronisko grāmatu lasīšanas ierīču ekrāna lielums ir no 6 līdz 8 collām. Tāpēc padomājiet par to, kāda izmēra un cik biezas grāmatas Jūs visbiežāk lasāt, cik bieži ceļojat. Pirmkārt, elektronisko grāmatu lasīšanas ierīces svars nedrīkst pārsniegt grāmatu svaru, kuras Jūs parasti lasāt. Turklāt tai ērti jāiegulstas rokās – lielākā daļa mūsdienu e-grāmatu lasītāju ir plāni, tāpēc šai sakarā nevajadzētu uztraukties.

TOP maza izmēra e-grāmatu lasītāji


Tiesa, vissvarīgākais ir izvēlēties ekrāna lielumu. Ja Jūs lasāt bieži, bet neilgi, un vairāk ceļojat, izvēlieties elektronisko grāmatu lasīšanas ierīci ar mazāku ekrānu. Taču, ja Jums patīk lasīt ilgstoši, Jums jāizvēlas ierīce ar lielāku ekrānu.

TOP liela izmēra e-grāmatu lasītāji


Ekrāns un tā īpatnības

Lielākajai daļai elektronisko grāmatu lasīšanas ierīču ekrāni darbojas pēc analoga principa – izmantojot elektroniskās tintes tehnoloģiju, kā rezultātā ekrāns izskatās identisks parastam papīram, tam pateicoties, mazāk tiek sasprindzinātas acis un patērēts mazāk elektroenerģijas.

Tomēr jāpievērš arī uzmanība arī daudzām citām lietām. Viens no svarīgākajiem aspektiem ir ekrāna apgaismojums. Mēs neiesakām pirkt elektronisko grāmatu lasīšanas ierīci ar apgaismojumu, kas vērsts no ekrāna iekšpuses, proti, ja gaisma izstarojas virzienā uz Jūsu acīm. Tādā gadījumā elektronisko grāmatu lasīšanas ierīce daudz neatšķiras no parasta planšetdatora un zaudē daļu savu priekšrocību. Tostarp elektronisko grāmatu lasīšanas ierīce bez jebkāda apgaismojuma patlaban jau ir diezgan reta parādība.

Vai svarīga nozīme ir izšķirtspējai? Zināmām mērā – jā. Nav noslēpums, ka ekrānā ar augstāku izšķirtspēju lasīt grāmatu ir patīkamām un ērtāk, tomēr augsta izšķirtspēja nepavisam nav nepieciešamība. Tāpēc vajadzētu pievērst uzmanību tam, cik pikseļu sanāk uz ekrāna collu (PPI vai DPI). Ieteicamais minimālais daudzums ir 160, bet ideālais variants – 300 un vairāk. Taču teorētiski var iztikt arī ar 120 PPI, tāpēc, ja Jūs taupāt, varat izmantot ekrānu ar mazāku izšķirtspēju. 220.lv eksperti apgaismojumu novērtē kā pašu svarīgāko aspektu ekrānam.

Vienkārša lietošana un lietotāja interfeiss

Veikalā 220.lv tiek pārdotas tikai pašu populārāko un labāko ražotāju elektronisko grāmatu lasīšanas ierīces, tāpēc mēs garantējam, ka neviena no tām Jūs nepievils. Gan “Amazon” ar e-grāmatu lasīšanas ierīcēm “Kindle”, gan arī “Bookeen” ar “Pocketbook” – tie ir pieredzējuši ražotāji, kas zina, kā izveidot vienkāršu un ērtu ierīces interfeisu.

TOP "Kindle" e-grāmatu lasītāji


Un tomēr katrs ražotājs rada nedaudz atšķirīgu lietotāja interfeisu, tāpēc visiem ir gan trūkumi, gan arī priekšrocības. Diezin vai Jums ir iespējams izmēģināt pilnīgi visas ierīces grāmatu lasīšanai, tāpēc Jums var palīdzēt tikai ekspertu un parasto lietotāju atsauksmes, kuras var atrast internetā.

TOP "PocketBook" e-grāmatu lasītāji