Noderīgi padomi

Kā izvēlēties īstās ragavas atbilstoši bērna vecumam?

Plaša izvēle ragavām
16 12 2019
ragavas uz kalna

Pirmās sniega pārslas bērnos rada priecīgu satraukumu - ir pienācis laiks baudīt ziemas priekus! Un viens no labākajiem veidiem, kā šo ieceri īstenot, ir iegādāties ragavas. Vizināšanās ar ragaviņām ir bērniem draudzīga nodarbe, kas ne vien sniedz daudz prieka, bet arī palīdz attīstīt redzes - roku koordināciju un smalko motoriku. 

Tomēr, ieskatoties piedāvājumā, ir skaidrs, ka ragavu izvēle nebūs vienkāršs uzdevums - ragavas pieejamas patiešām daudzveidīgā izvēlē. Turpinājumā daži padomi, kas palīdzēs izvērtēt, kuras ragavas būs bērnam piemērotākās. 

Ragavu tips un izmērs

Svarīgākie faktori, kas jāņem vērā, ir ragavu tips un izmērs. Ragavas izgatavotas no dažādiem materiāliem, piemēram, koka, plastmasas, tērauda. Koka ragavas ir daudz izturīgākas nekā cita materiāla izstrādājumi, savukārt, ragavas ar sliedēm un atzveltni ir īpaši piemērotas mazākajiem bērniem, jo ir stabilas un mazina bērna izkrišanas risku. 

Izvēloties ragavas, pārliecinieties, ka tās nav pārāk mazas vai pārāk lielas Jūsu bērnam. Pareiza izmēra ragavas nodrošina komfortu un stabilitāti. Jāpārliecinās arī, cik lielu svaru ragavas var izturēt - ņemot vēra, ka bērni aug ātri, vislabāk izvēlēties pietiekami izturīgas ragavas. 

Dažādi ragavu veidi un to raksturojums 

Turpinājumā nedaudz vairāk par dažādiem ragavu veidiem. 

Piepūšamas ragavas un slidināšanās riņķi 

Atkarībā no lieluma un veida, piepūšamās ragavas paredzētas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Ir pat lielizmēra piepūšamie slidināšanās riņķi, kurā var iesēsties vairāki cilvēki vienlaicīgi. Lai arī šāda tipa izstrādājumi ir zemi un mazina traumu risku, ja gadās no tā izkrist, tomēr tie ir salīdzinoši grūti vadāmi, tāpēc vairāk piemēroti lielākiem bērniem. Mazākiem bērniem labāks risinājums varētu būt piepūšamas ragavas ar atzveltni vai rokturiem. 

Plastmasas paliktņi un ragavas

Plašā izvēlē ir arī dažādi plastmasas paliktņi, tie ir viegli un vienkārši vadāmi. Lielākoties plastmasas ragavas un paliktņi paredzēti bērniem vecumā no 4 gadiem, taču ir arī tādi plastmasas ragavu modeļi, kas paredzēti lielākiem bērniem - no 6 vai 7 gadu vecuma. Kā piemēru var minēt plastmasas ragavas ar paaugstinātām malām, stūri un bremzi - tās būs piemērotas bērniem no aptuveni 6 gadu vecuma. Šādas ragavas parasti ir arī smagākas. 


Koka ragavas 

Koka ragavas - klasiska izvēle. Ražotāji ir parūpējušies par to piemērotību dažāda vecuma bērniem. Piemēram, mazākajiem ziemas prieku baudītājiem piemērotas būs ragaviņas ar atzveltni un rokturiem - šāda tipa ragaviņas parasti ir arī zemākas, lai mazinātu traumu risku, ja, traucoties no kalniņa, tomēr gadās apgāzties. Lielākiem bērniem var izvēlēties koka ragavas bez atzveltnes un rokturiem. Izvēloties koka ragavas, noteikti uzmanību pievērsiet arī to svaram, jo bērnam pašam jāspēj tās uzvilkt augšā kalnā. 


Metāla ragavas

Iespējams izvēlēties arī metāla ragavas. Tās ir izturīgas un praktiskas, turklāt labi slīd arī pa nelielu sniega kārtu. Atkarībā no izvēlētā ragavu modeļa, tās var būt piemērotas dažāda vecuma bērniem. Jārēķinās vien, ka metāla ragavas mēdz būt diezgan smagas. Ja vēlaties ragavas, ko izmantot pastaigās, nevis šļūkšanai pa kalniņu, metāla ragavas varētu būt teicama izvēle.

Interneta veikalā 220.lv atradīsiet dažāda tipa ragavas visām gaumēm un vajadzībām. Lai izvēlētos piemērotākās, izvērtējiet savas prasības un iepazīstieties ar piedāvājumu aprakstos minēto informāciju par ragavu parametriem, svaru un citiem būtiskiem aspektiem. 

Vizināšanās ar ragaviņām ir patiešām jautra nodarbe, taču ļoti svarīgi ir arī drošības apsvērumi. Izvēlieties ragavas, kas atbilst Jūsu bērna vecumam un spējām! 

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.