Noderīgi padomi

Kā izvēlēties karnīzes?

Plaša izvēle karnīzēm
23 09 2019
sienas karnīzes ar aizkariem

Aizkaru karnīzes ir ne mazāk svarīga telpas detaļa nekā paši aizkari - tie nosaka, cik stingri šie elementi izskatīsies un cik labi tie izskatīsies. Izvēloties tos, jūs uzzināsiet par to lielo dažādību - lai būtu drošs, ir svarīgi zināt atšķirības starp to galvenajiem veidiem un dažiem pamata padomiem.

Karnīžu veidi

Aizkaru karnīzes tiek iedalītas atkarībā no stiprinājuma veida un stieņu skaita - pirms pirkšanas jums vajadzētu rūpīgāk izpētīt visas iespējamās iespējas.

Griestu karnīzes vai karnīzes sienām: kuru izvēlēties?

Gan griestu karnīzes, gan pie sienām stiprināmajām ir gan plusi, gan mīnusi, tāpēc izvēle lielā mērā ir atkarīga no pašas istabas un jūsu personīgajām vēlmēm.

Karnīzes sienām

Šāda veida izstrādājumus visaugstāk novērtē dēļ to stilistiskās daudzveidības - tā kā tie nav uzbāzīgi, šādi aizkari kļūs par daļu no kopējā interjera. Ja jūs nolemjat, ka šāda veida karnīzes uzstādīšana ir vairāk piemērota jums, jums būs iespēja izmēģināt daudz lielāku skaitu dažādu piekāršanas metožu un izlemt, kurus stiprinājumus izmantot. Jāņem vērā arī tas, ka šādi izstrādājumi maksā nedaudz vairāk un velkot aizkarus, tie skanēs skaļāk, taču, ja telpā uzstādīsiet piekārtos griestus, jums praktiski nebūs citas izvēles.

Karnīzes sienām TOP 10:

Griestu karnīzes

Karnīzes piestiprināšana pie griestiem optiski palielinās telpu - tā izskatīsies mazliet augstāka. Aizkaru vilkšana būs gandrīz nedzirdama, un pats produkts prasīs mazāk investīciju nekā iepriekš minētais tips. Var teikt, ka šāda veida izstrādājumi ir "slēpti" karnīzēs, jo telpā tie būs praktiski neredzami. Reizēm atsevišķas nišas tiek izveidotas tieši tiem - lai arī griestu karnīžu uzstādīšana to padara nedaudz sarežģītāku, tās saplūdīs ar vidi vēl labāk. Tomēr, ja telpā ir nospriegoti griesti, šādu produktu vairs nevarēs uzklāt.

Populārākās griestu karnīzes:

Karnīžu stieņu skaits

Griestu karnīzēm ir atšķirīgs sliežu skaits, un sienas aizkariem ir atšķirīgs joslu skaits: šis parametrs nosaka, cik aizkarus var pakārt. Viena karnīze derēs tur, kur vēlaties pakārt tikai vienu aizkaru, iespējams, dienas aizkaru, bet, ja vēlaties pievienot arī nakts aizkarus, jums vajadzētu izvēlēties karnīzes modeli ar diviem stieņiem vai sliedēm. Ja jūs gatavojaties izmēģināt vairāk negaidītas kombinācijas un domājat, ka jums būs nepieciešams vēl viens aizkars, izvēlieties trīskāršu karnīzi - arī šādi produkti ir pieejami tirdzniecībā.

Karnīzes piekāršanas padomi

Lai jaunā karnīze patiešām atbilstu visām cerībām, ir svarīgi apsvērt dažus citus galvenos punktus:

Izvēlieties pareizo karnīzes garumu. Tas noteiks, cik ērti jums būs bīdīt aizkarus un kā izskatīsies telpas kopējais izskats. Pārāk īsa karnīze neļaus dabiskajai gaismai iekļūt telpā, savukārt pārāk gara var izkropļot telpas proporcijas un prasīs daudz lielākus ieguldījumus. Lai uzzinātu optimālo garumu, jums vajadzētu uzzināt logu platumu un rezultātu reizināt ar 1,3. Ņemiet vērā, ka dažas karnīzes var saīsināt - tā ir ļoti ērta izvēle, ja neesat pārliecināts, kāds karnīzes garums jums būs nepieciešams.

Rūpīgi izvēlieties pakarināšanas augstumu. Ja tā ir griestu karnīze, šis aspekts nebūs tik būtisks, bet, ja izvēlaties karnīzes sienām, jums noteikti būs jādomā par pareizo augstumu. Karnīžu pakarināšanas augstums nav precīzi noteikts - tomēr der atcerēties, ka pārāk zemi piekārti aizkari var optiski radīt iespaidu par mazāku telpu. Izvēloties augstumu, jums vajadzētu atstāt nedaudz vietas gan no griestiem, gan no loga augšdaļas - ideālā gadījumā jums vajadzētu karnīzi piestiprināt tā, lai tā būtu pusceļā starp šiem diviem punktiem.

Pārliecinieties, vai dzegas atbalsta jūsu aizkarus. Ja jūs izvēlēsieties biezāku materiālu, smagākus aizkarus, jums jāmeklē izturīgākas karnīzes, kas izgatavotas no izturīgākiem materiāliem. Tas ir vienīgais veids, kā jūs varat būt pārliecināts, ka tā nelocīsies un kopējais tēls izskatīsies nevainojami.

Pieskaņojiet karnīzes stilu aizkaru dizainam. Šiem izstrādājumiem ir dažādas krāsas un stili - ja izvēlaties pamanāmu karnīzi, jums jāpārliecinās, ka tā atbilst gan istabas, gan aizkaru dizainam. Mūsdienās karnīzes būs daudz pievilcīgākas tiem, kas rada mūsdienīgu vidi, savukārt tradicionālajiem interjera piekritējiem ieteicams izmantot klasiskos modeļus.

Pievērsiet uzmanību karnīzes montāžai. Lai karnīzes karātos pēc iespējas gludāk, iepriekš jāpārbauda, kuras montāžas detaļas ir iekļautas komplektā. Tas ļaus jums vieglāk izlemt, kura opcija ir jūsu ieguldījuma vērta - saglabājot karnīzes piederumus vispārējā komplektā, jūs ietaupīsiet gan laiku, gan naudu.

Īss kopsavilkums, izvēloties karnīzes

Izvēloties karnīzi, jums vajadzētu:
Izlemiet par instalācijas veidu. Grezna griestu karnīze, kas kļūs par telpas rotājumu? Ideāli jums! 
Izlemiet, cik daudz aizkaru jūs plānojat pakārt. No tā būs atkarīgs, kādu karnīzes veidu - vienvietīgu, divvietīgu vai trīskāršu - vislabāk pirkt.
Izvēlieties pareizo karnīzes garumu un augstumu. Pievēršot uzmanību šiem parametriem, jūs saglabāsiet telpas proporcijas un jums būs iespēja radīt ilūziju par lielāku telpu.
Pievērsiet uzmanību karnīzes materiālam. Jo izturīgāka un biezāka būs karnīze, jo lielāku aizkaru svaru tā varēs izturēt.
Izvēlieties stilu, kas būs piemērots interjeram. Karnīzes ir klasiskas, modernas, ļoti pievilcīgas un pilnīgi neuzbāzīgas - padomājiet par variantu, kas vislabāk atbildīs jūsu interjeram.
Novērtējiet karnīzes komplektāciju. Ja komplektā ietilpst visas uzstādīšanai nepieciešamās skrūves un stiprinājumi, tad karnīzes montāža būs daudz vienkāršāka!

Ņemot vērā visas šīs nianses, jūs varēsiet viegli izlemt, kura aizkaru karnīze būs vislabāk piemērota jūsu mājām. Plašā klāstā tās ir pieejamas internetveikalā 220.lv - šeit tās var iegādāties par labu cenu!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.3/5
17 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?