Noderīgi padomi

Kā izvēlēties kaseti printerim?

Izvēlēties kārtridžu
04 12 2018
kartridzi tinter printeriem

Nevienu datorizētu darbavietu nevar izmantot ar pilnu jaudu, ja tai nav pievienots printeris. Nav svarīgi – birojā vai mājās, vai darbavieta aprīkota mācību nolūkā - drukāšanai nepieciešamās kasetes printerim ir biežs un svarīgs pirkums. Atkarībā no tā, cik daudz jādrukā, tā jāmaina retāk vai biežāk nekā reizi nedēļā. Bet, ja ar situāciju, kad printera kasetē beigusies tinte, jūs saskaraties pirmoreiz, tad pirmajā acumirklī pirkums var šķist grūts tādēļ, ka piedāvājums ir ļoti plašs.

Vispirms iepazīstieties ar pašu pirkumu. Printera kaste – nomaināma printera daļa. Tas ir plastmasas turētājā iemontēts viens vai vairāki ar tinti piepildīti rezervuāri. Printeris kasetei nodod uzdevumus caur tajā iemontētiem elektroniskiem savienojumiem vai mikroshēmu. Kasetes ražo printeru ražotāji, kuri katru no tām pielāgo konkrētai vienai vai vairākām ierīcēm pēc sērijas numura vai līnijas. Bet tirgū ir arī “trešo ražotāju” kasetes, kas ir pienācīgi pielāgotas ierīcei un darbojas tikpat ilgi un labi. Šo preču cena ir daudz zemāka, nekā lieliem ražotājiem. Var arī ietaupīt, izmantojot vienmēr pieejamos aktuālos piedāvājumus 220.lv.

Izvēloties jaunu kaseti printerim, nepieciešams pievērst uzmanību ne tikai cenai. Svarīgi ir identificēt tās veidu: tintes vai lāzera, krāsu vai melnbalta. Ir arī daži noteikumi, kas palīdzēs veikalā vai pērkot internetā;

Top 10 Kasetes tintes printeriem


Izlasiet instrukciju

Katrs printeris tiek atsūtīts ar lietošanas instrukciju. Tajā sīki tiek aprakstīts, kādas kasetes der un ar kādām īpašībām tās atšķiras. Ja printera instrukcija ir pazudusi, jūs to varat atrast internetā. Instrukciju PDF formātā ir vienkāršāk lietot nekā izdrukātu, jo tiek atvieglota meklēšana pašā dokumentā. Datus, kurus jūs atradīsiet, pierakstiet un nolieciet vietā, kur tie nepazudīs.

Kasetes numurs un printera modelis

Nepieciešams zināt kasetes numuru un printera modeli. Printera kasetes numuru jūs varat uzzināt uz tā kastes vai konsultējoties ar profesionāli, kuram pietiek uz to tikai paskatīties.  Bet printera modelis norādīts uzlīmēs, kas atrodas uz pašas ierīces.

Ja jūs plānojat atnest printera kaseti, lai zinošs cilvēks pateiktu – kas tā ir par kaseti, tad ielieciet to maisiņā. Tā jūs pasargāsiet sevi un apģērbu no iespējamiem tintes pārpalikumiem.

Slikta tinte

Izvēloties kasetes, nepieciešams nodrošināt, lai kasete būtu pienācīgi uzpildīta ar tinti. Populārākie ir divi veidi: uz krāsas bāzes un uz pigmenta bāzes. Ja nepacenšas uzzināt – kā šie veidi atšķiras, tad tas var diezgan dārgi maksāt, īpaši, ja nākas strādāt ar lieliem un svarīgiem pasūtījumiem, kuriem nepieciešama vizualizācija.

Populārākās tintes uz krāsas bāzes var drukāt ļoti spilgtas krāsas. Bet to mīnuss ir tāds, ka tā lēni žūst un attēli reizēm vienkārši peld. Lai izdrukātu prezentācijas materiālu – labāk izmantot tinti uz pigmenta bāzes. Tā žūst daudz ātrāk, tāpēc attēli, kas izdrukāti ar šo tinti, ir daudz spilgtāki un reālāki.

Cits veids, ko izmanto fotogrāfiju drukai, ir ūdensizturīga krāsa uz pigmenta bāzes. Bet tā jāizvēlas tiem, kam svarīga ir fotogrāfiju kvalitāte, kam ir tam paredzēts papīrs un kurš saprot, ka tie ir papildu un bieži izdevumi.

Top 10 Kasetes lāzerprinteriem

{$product_list}

Ekonomija

Nav vērts pārmaksāt par printera kaseti, bet arī pārāk taupīt nav ieteicams. Cilvēki bieži izvēlas nepirkt jaunu kaseti, bet uzpilda tajā tinti. Tādā gadījumā svarīgi ir uzticēt darbu profesionālim. Protams, internetā ir daudz instrukciju, kā to izdarīt pašam. Bet tādas darbības reti dod pozitīvus rezultātus. Labāk nepažēlot naudu un iegādāties printerim jaunu un piemērotu kaseti.

Pārmaksa

Pārmaksāt ir tikpat slikti, kā arī pārāk taupīt. Cena ne vienmēr parāda kasetes vai tintes kvalitāti. Atcerieties, ja jūs daudz samaksāsiet par kompānijas vārdu, kas ražo kasetes, tad tas nebūt nenozīmēs, ka tā derēs tā paša ražotāja printerim. Neesiet slinki un nedaudz izpētiet tirgu. Internetveikalos jūs noteikti atradīsiet piemērotu kaseti printerim par saprātīgu cenu. Par atlikušo naudu labāk nopērciet papildu kaseti.

Interesējieties

Bez visiem minētajiem racionālajiem veidiem, kā izvēlēties labāko kaseti printerim, nevajadzētu aizmirst par forumiem un citiem interneta avotiem. Atsauksmes, viedokļi un stāsti, kurus jūs atradīsiet internetā, var palīdzēt pieņemt lēmumu par pirkumu. Meklēšanas laukā tikai jāievada printera modelis, un jūs tūlīt saņemsiet daudzus padomus par to, kādas kasetes ir piemērotākās, kādas labāk drukā fotogrāfijas, kādas – parastos dokumentus utt.

Apkopojot pirmajā acumirklī printera kasetes iegāde var šķist sarežģīts un tehnisko izglītību prasošs darbs. Bet patiesībā pietiek tikai vienu reizi nedaudz pacensties, un nākamais printera kasetes pirkums būs vienkāršāks uzdevums.

Īsa pirkuma instrukcija:

Lai nodrošinātu veiksmīgu iegādi, vispirms izlasiet printera instrukciju – no tās jūs uzzināsiet, kāda veida kasetes ir piemērotas jūsu ierīcei. Šo informāciju ieteicams pierakstīt. Ja pievilcīgs šķiet konkrēts ražotājs, bet tas nepiedāvā jums piemērotu kaseti – meklējiet tālāk. Nākamais solis – piemērotas tintes izvēle, izvēlieties to pēc dokumentiem, kurus visbiežāk drukāsiet. Ja esat nolēmis uzpildīt tinti vecajā kasetē, tad uzticiet to profesionāļiem. Un, visbeidzot, pērkot jaunu kaseti printerim nepārmaksājiet. Internetveikalā 220.lv tās var atrast lētākas, bet, ja ir atlaides kods, ar kuru tiek piešķirta īpaša atlaide, tad var ietaupīt vēl vairāk.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?