Noderīgi padomi

Kā izvēlēties koferi?

Plaša izvēle koferiem
27 12 2019
cela somas un cemodani katrai gaumei

Gatavojoties ceļojumam, agrāk vai vēlāk ir jāapsver bagāžas jautājums. Šajā gadījumā liela ietekme ir atbilstoša ceļojuma kofera izvēlei: no tā būs atkarīgs, cik ērti Jūs varēsiet pārvietoties un cik mantu būs iespējams paņemt līdzi. Katrs gadījums ir individuāls, tāpēc ir praktiski neiespējami noteikt, kāds koferis ir vislabākais, tāpēc paturot prātā dažus galvenus aspektus, Jums pašiem būs jāpieņem lēmums.

Vispārīgi kofera izvēles kritēriji

Apsverot, kāds bagāžas koferis būs vispiemērotākais, vispirms vajadzētu apsvērt zemāk uzskaitītās nianses.

Izmērs

Kofera ietilpība lielā mērā ir atkarīga no tā, cik ilgi Jūs plānojat ceļot, un bez kādām mantām nevarēsiet iztikt ceļojuma laikā. Parasti ceļojumam uz 4 dienām ir pietiekami ar 50 – 60 cm augstu koferi, bet braucieniem, kas pārsniedz vienu nedēļu, ir ieteicams izmantot modeļus, kas ir augstāki par 69 cm. Tomēr, ja ceļojuma laikā vēlaties izvairīties no sīkumiem vai, tieši pretēji, vēlaties būt gatavs visiem iespējamiem scenārijiem, šie skaitļi var krasi mainīties.

Materiāls

Būtībā pastāv divi galvenie ražošanā izmantotie materiālu veidi:

  • Mīksti materiāli: blīvs neilons un poliesters (pazīstams arī kā Cordura). Koferi, kas ir izgatavoti no šiem materiāliem, ir vieglāki, ietilpīgāki un elastīgāki, tāpēc tie ir īpaši piemēroti, ja ir nepieciešams koferī salikt vairāk drēbju. Turklāt, šādu produktu var nedaudz “iespiest” – Jūs noteikti novērtēsiet šo priekšrocību, mēģinot to ievietot bagāžniekā vai citā mazākā vietā.


  • Cieti materiāli: ABS, polikarbonāts, polipropilēns. ABS koferi, lai gan ir neelastīgi, ir īpaši izturīgi un izturīgi pret triecieniem – tiem var uzticēties, aizsargājot savas mantas. Tajā pašā laikā, polikarbonāta un polipropilēna izstrādājumi ir nedaudz elastīgāki: tas nozīmē, ka pie lielākā svara tie ne tikai veiksmīgi aizsargās Jūsu bagāžu, bet arī pēc deformācijas varēs atgriezties sākotnējā izskatā.


Riteņi

Bagāžas koferis medz būt ar 2 vai 4 riteņiem. Jo mazāks to daudzums, jo labāka manavrēšana tiek nodrošināta, tāpēc šādi riteņi ir īpaši piemēroti nelīdzenām virsmām. Taču, ja zināt, ka koferis tiks pārvadāts pa gludām virsmām, ir vērts apsvērt domu par produkta iegādi ar 4 ritentiņiem. Vēl lielākam komfortam un kvalitātei, ieteicams dot priekšroku koferiem, kuriem ir gumijoti, gultņu riteņi.

Rokturi un rāvējslēdzēji

Kas attiecas uz šīm kofera uzbūves detaļām, ir svarīgi atcerēties dažas galvenās nianses:

  • Rokturis būtu jāpielago tieši Jums, lai Jūs varētu stumt un vilkt koferi nesaliecoties.
  • Daži koferu veidi var piedāvāt regulējamu turētāja augstumu, tomēr, ja tā nav, nolaidiet rokas un izmēriet, cik liels ir garums no rokas līdz zemei. Tas ļaus Jums daudz vieglāk izvēlēties pareizo turētāja augstumu, pērkot koferi interneta veikalā.
  • Pievērsiet uzmanību, kā rokturis ir piestiprināts. Ideālā variantā, ja tas ir iebūvēts korpusa rāmī – šāds lēmums tiek uzskatīts par visuzticamāko.
  • Ja ir iespēja, vienmēr dodiet priekšroku metāla rāvējslēdzējiem – tie tiek augsti novērtēti savas ilgtspējības un izturības dēļ.

Labākais koferis ceļošanai ar lidmašīnu

Visvairāk jautājumu par koferi rodas tad, kad Jūs gatavojaties lidot ar lidmašīnu – mēs esam uzsvēruši vairākus aspektus, kas ir jāņem vērā dodoties ceļojumā ar lidmašīnu.

Kofera izmēri

Visam reģistrējamās bagāžas izmēram (augstums, platums un garums) nedrīkstētu pārsniegt autļauto izmēru, kam kopsummā ir jābūt līdz 158 cm, bet rokas bagāžai – 115 cm. Joprojām, atkarībā no aviosabiedrībām, šīs prasības var nedaudz atšķirties, tāpēc nav ieteicams izvēlēties maksimāli iespējamo izmēru, ka arī ir vērts aplūkot atļautos koferu izmērus zemāk esošajā tabulā.

Uzņēmums Reģistrējamā bagāža Rokas bagāža

Ryanair

81x119x119 cm. Līdz 20 kg.

40x20x25 cm. Ar prioritāru iekāpšanu – papildu 55x40x20 cm bagāža. Līdz 10 kg.

Wizz Air

149x119x171 cm. Līdz 32 kg.

40x30x20 cm. Ar prioritāru iekāpšanu – papildu 55x40x23 cm bagāža. Līdz10 kg.

airBaltic

100x80x50 cm. Līdz 20 kg.

Koferis (55x40x23 cm) + personīga bagāža (30x40x10 cm). Līdz 8 kg.

LOT

Visu malu kopsumma nedrīkst pārsniegt 158 cm. Līdz 32 kg.

55x40x23 cm + rokassoma vai datorsoma (45x35x12 cm). Līdz 8 kg.

SAS

Visu malu kopsumma nedrīkst pārsniegt 158 cm. Līdz 32 kg.

55x40x23 cm. Līdz 8 kg.

Turkish Airlines

Visu malu kopsumma nedrīkst pārsniegt 158 cm. Līdz 32 kg

55x40x23 cm. Līdz 8 kg.

Ukraine International Airlines

Visu malu kopsumma nedrīkst pārsniegt 158 cm. Līdz 32 kg

55x40x20 cm (līdz 7kg). Ar reģistrētu bagāžu – papildu 30x40x10 cm soma (līdz 5 kg).

Finnair

Visu malu kopsumma nedrīkst pārsniegt 158 cm. Līdz 32 kg

56x45x25 cm + 40x30x15 cm. Līdz 8 kg.

Aeroflot

Visu malu kopsumma nedrīkst pārsniegt 158 cm. Līdz 32 kg

55x40x25 cm + datorsoma vai maza rokassoma. Līdz 10 kg.

Norwegian Air Shuttle

250x79x112 cm. Līdz 20 kg.

55x40x23 cm + maza soma (25x33x20 cm). Līdz 10 kg.

Pievērsiet uzmanību, ka šī informācija, atkarībā no Jūsu izvēlētās biļetes veida var būt atšķirīga, tāpēc pirms lidojuma, Jums vienmēr papildu ir jāpārbauda visa šī informācija.

Svars

Visas svara prasības ir atrunātas augstāk minētajā tabulā, taču ir jāpatur prātā, ka arī pašam koferim ir savs svars. Jo mazāks tas ir, jo vieglāk būs to pārvadāt un, jo vairāk mantu būs iespējams ielikt šajā koferī.

Ciets vai mīksts koferis?

Jūs droši vien lieliski zināt, ka lidostās Jūsu bagāža nav īpaši aizsargāta, tāpēc par savu mantu drošību Jums ir jāparūpējas pašiem. Šim nolūkam vislabāk der cietāki materiāli, kas ne tikai pasargās Jūsu mantas, bet paši nezaudē savu formu. Tiesa, tiem nemaz nav jābūt smagiem: tādi materiāli kā alumīnijs vai polikarbonāts būs ļoti izturīgi un, tajā pašā momentā, pietiekami viegli.


Aizsardzība

Tālāk, runājot par bagāžas aizsardzību, ir vērts pievērst uzmanību tiem koferiem, kuriem ir papildu slēdzene – tad Jūsu bagāžai nebūs tik viegli piekļūt. Visbiežāk tiek ieteikts izvēlēties TSA slēdzenes, kuras, nesabojājot koferi, var atvērt speciāli dienesti. Šīs rekomendācijas ir īpaši noderīgas tiem, kas plāno apmeklēt ASV, kur drošībai ir pievērsta īpaša uzmanība.

Krāsa

Vislabāk ir izvēlēties tumšākus koferus, kas ātri nepaliks netīri, un, kas pat sarežģītos maršrutos ilgu laiku nezaudēs savu sākotnējo izskatu un neprasīs īpašu apkopi. Tāpēc daudzi ceļotāji nolemj izvēlēties melnus koferus. Taču esiet piesardzīgi: gaidot reģistrēto bagāžu, starp visiem melnajiem koferiem ir ļoti viegli sajaukt un paņemt svešu koferi, tāpēc šis process var aizņemt kādu laiku. Lai no tā izvairītos, izvēlieties gaišāku, interesantāka dizaina bagāžas koferi vai arī pievienojiet savam melnajam izstrādājumam dažas unikālas detaļas.