Noderīgi padomi

Kā izvēlēties labāko televizoru Smart TV

Plaša izvēle televizoriem
03 05 2020
platekrana viedtelevizors savas majas

Pēdējos gados arvien vairāk pircēju uzzina par Smart TV pat pirms televizora iegādes. Tā rezultātā Smart TV kļūst par vienu no televizoru izvēles kritērijiem. Un ne bez iemesla, jo televizora skatīšanās ērtums ir atkarīgs arī no tā, cik patīkami ir to skatīties. Smart TV paver vairākas iespējas, lai gan Latvijā ir grūti tās visas izmantot.

Šajā rakstā runāsim par Smart TV un tā izvēli.

Smart TV: kas tas ir? 

Būtībā tas nozīmē, ka televizors atbalsta interneta savienojumu. Tas ir savienots, izmantojot WiFi, taču varat izmantot arī interneta kabeli. Šī funkcija ievērojami paplašina televizoru pielāgojamību. Mēs varam izmantot dažādas lietotnes, kas ir pieejamas tikai tiešsaistē, lejupielādēt jaunas lietotnes, spēlēt spēles vai vienkārši sērfot internetā. Turklāt, izmantojot to pašu WiFi savienojumu, televizoram var pievienot citas ierīces (tālruni, planšetdatoru utt.), Un uz tiem attēloto attēlu var efektīvi straumēt.

Smart TV tehnoloģija strauji iegūst popularitāti, tāpēc mēs to varam atklāt lielākajā daļā jauno televizoru. Tikai lētākajiem 12 bezmaksas digitālo kanālu skatīšanās modeļiem nav Smart TV.. Tomēr, ja jūs meklējat jaunas iespējas un vēlaties pārvērst savu televizoru par pilnvērtīgu izklaides centru, ir vērts padomāt par šāda modeļa iegādi.


Populārākās Smart TV sistēmas

Tagad pasaulē ir daudz Smart TV sistēmu - lielie ražotāji parasti tiem piešķir savus vārdus. Pašlaik tirdzniecībā dominē šādas sistēmas:

  1. Android TV. Šī ir labākā Smart TV sistēma. Jā, tā ir tā pati sistēma, kas ir mūsu viedtālruņos. Tiesa, tas izskatās nedaudz savādāk, nav pilnekrāna rindu un lietotņu ikonu kolonnu. Televizoru joprojām kontrolē ar tālvadības pulti ar 4 bultiņām un vienu pogu, tāpēc visi programmu displeji ir pielāgoti šai vadības metodei. To sauc par “karuseli” - attēli ir izkārtoti aplī un tos var interaktīvi mainīt, nospiežot bultiņu “pa kreisi” vai “pa labi”. Labākais Android TV ir tas, ka šeit darbojas tās pašas Android spēles un lietotnes kā viedtālrunī. Televizorā ir vismaz 16 GB vietas lietotnēm un to datiem, tāpēc jūs varat spēlēt dažas “smagās” spēles. Protams, ja atmiņā trūks vietas, jūs vienmēr varat pievienot ārējo diskdzini. Android TV ir instalēts Philips, Sony un Sharp televizoros un multivides atskaņotājos, kā arī Nvidia Shield spēļu planšetdatoros.
  2. MyHomeScreen. Tā ir atvērtā koda Smart TV sistēma, kuras pamatā ir slavenais Firefox pārlūks, kuru var atrast Panasonic televizoros. Tas ir diezgan vienkāršs, taču ātrs un pietiekami jaudīgs, lai apmierinātu dažādu lietotāju vajadzības. Televizori, kas izmanto šo sistēmu, patiks gan tradicionālajiem TV faniem, gan tiem, kuri plāno pilnībā izmantot Smart TV sniegtās iespējas.
  3. Smart Hub/Tizen OS. Šo sistēmu galvenokārt izmanto Samsung, līdz šim lielākais TV ražotājs. Tas var nebūt visskaistākais, taču ir pietiekami ērts lietošanai. Galu galā Samsung televizori ir populāri arī Latvijā. Starp citu, šī sistēma tiek pastāvīgi atjaunināta, tāpēc nākamajā gadā jūsu televizoru var kontrolēt nedaudz savādāk.
  4. WebOS. Televizoriem šī sistēma bija jau nedaudz mirusi, taču LG ir sākusi to uzlabot, un tagad mums ir iespēja izmantot daudz funkcionālāku un viedāku tās versiju. Vienkāršāka vadība, pārlūkošanas iespējas un vēl pārliecinošākas skatīšanās iespējas ir neliela WebOS piedāvātā sastāvdaļa. Šo sistēmu galvenokārt izmanto LG, kas nozīmē, ka Latvijas pircēji diezgan bieži ar to sastopas, jo Samsung, Philips, Sony, LG un Panasonic ir vislabāk pārdotie televizori Latvijā.
  5. Roku TV. Šī ir vēl mazāk zināma Smart TV sistēma. Acīmredzot tā maksā daudz lētāk, tāpēc ir tādu ražotāju izvēle kā Hisense, Haier, TCL, Sharp, Insignia utt. Tas ir vienkāršs un kļūst arvien populārāks. Diez vai šis ir bieži sastopams Latvijā. 

Mēs nepieminējām Toshiba Cloud TV, kas ir pieejams tikai Toshiba televizoros. Arī Apple tvOS ir pieejams tikai Apple produktiem. Šādu Smart TV risinājumu ir daudz vairāk. Bet tos var ātri mainīt uz populārākiem.

Kā izvēlēties  Smart TV?

Izvēloties Smart TV, ir svarīgas tikai dažas lietas:

1.Spēļu pārpilnība. Jā, televizori kļūst par lielām spēļu konsolēm. Šeit, bez šaubām, līderos ir Android TV, kur spēles ir viegli uzstādīt un pārvaldīt.

2.Video saturs. Tāpēc Smart TV ir gudrs, jo tas pielāgojas katra cilvēka vajadzībām. Ja mēs vēlamies skatīties noteiktas sērijas un filmas, mēs tās varam redzēt jebkurā laikā - mums tās nav jāgaida kādā noteiktā laikā. Netflix un Amazon Prime ir divi populārākie pakalpojumi pasaulē, veidojot to saturu un parādot to visiem ārkārtīgi augstā izšķirtspējā.

3.Interneta savienojums. Ja televizorā nebūtu interneta, nebūtu arī Smart TV. Šeit ir divas iespējas - savienojums no maršrutētāja, izmantojot vadu vai bezvadu Wi-Fi savienojumu. Pēdējais var radīt grūtības, skatoties lielas filmas, jo citas ierīces - klēpjdatorus, viedtālruņus, planšetdatorus utt. - parasti savieno ar to pašu savienojumu.

4.Iespēja pārraidīt no citām ierīcēm. Cik ātri jūs varat savienot tālruni ar šo video, kuru esat uzņēmis pirms dažām minūtēm? Tas ir atkarīgs no tā, vai šī funkcija tiek izmantota. Galu galā fotoattēlus var arī apskatīt, saglabājot tos USB atmiņā un ievietojot USB portā. Katram Smart TV var piekļūt no citām ierīcēm, un šī ir vēl viena funkcija, kas padara to patiesi viedu.


5.Spēja saglabāt saturu. Tas ir paredzēts šovu un filmu ierakstīšanai digitālajā TV. Tomēr vismaz pagaidām ne katram televizoram ir šī funkcija.

6.Savienojumu skaits. Jo vairāk televizora savienojumu, jo ērtāk tam pievienot citas ierīces. Ieteicams izvēlēties tos modeļus, kuriem ir vismaz 4 HDMI savienojumi, taču šis aspekts ir atkarīgs no jūsu personīgajām vajadzībām.

Ņemot vērā visus šos aspektus, jūs varat viegli izlemt, kurš Smart TV jums ir vispiemērotākais. Neaizmirstiet padomāt par katram televizoram raksturīgajiem parametriem, piemēram, maksimālo izšķirtspēju vai pareizo izmēru - tas nodrošinās vēl lielāku komfortu.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.1/5
12 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?