Noderīgi padomi

Labs matu taisnotājs: kā izvēlēties pareizo?

Plaša matu taisnotāju izvēle
15 03 2023
sieviete taisno matus ar matu taisnotaju

Lai vienmēr izskatītos lieliski, ir grūti iztikt bez dažādiem palīglīdzekļiem. Matu taisnotājs ir viens no tiem. Tas ir neaizstājams palīgs, kas palīdz saglabāt matus gludus un spīdīgus, nevainojami iztaisnot vai, gluži otrādi, salokot. Tiesa, matu kopšana nekad nav viegls darbs, jo ir jādomā ne tikai par to izskatu, bet arī stāvokli. Bezatbildīga šīs siltumu radošās ierīces izmantošana var nopietni sabojāt Jūsu matus. Tātad, kā izvēlēties matu taisnotāju, lai varētu radīt nevainojamu tēlu, bet nesabojātu matus? Šajā rokasgrāmatā mēs centīsimies atrast pareizo atbildi.

sieviete taisno matus ar matu taisnotaju

Labākie matu taisnotāji un to tehnoloģija

Galvenā un svarīgākā tehnoloģiskā atšķirība starp visdažādākajiem matu taisnotājiem ir sildīšanas plāksnes veids. Tradicionālās keramiskās sildīšanas plāksnes ātri uzsilst, uztur nemainīgu temperatūru un palīdz novērst kaitīgu berzi starp matiem un taisnotāja virsmām. Turmalīna matu taisnotāji ir aprīkoti ar negatīvi lādētiem joniem jeb infrasarkanajām tehnoloģijām, kas palīdz uzturēt pareizu mitrumu matos un tādējādi pasargā tos no pārkaršanas procedūras laikā. Titāna matu taisnotājiem ir vieglāks dizains un ārkārtīgi augsta temperatūra tiek sasniegta ātri un vienmērīgi.

specialists taisno sievietei matus ar infrasarkano taisnotaju


Viens no populārākajiem matu taisnotājiem ar infrasarkano tehnoloģiju ir Osom 897. Tas acumirklī maina matu tekstūru un izskatu un piešķir tiem unikālu spīdumu. Šim modelim ir regulējama temperatūra (maksimālā temperatūra - 230 grādi) un neliels, bet nepieciešams LED ekrāns. Tam ir arī automātiska izslēgšanas funkcija. Tātad, pat ja Jūs nejauši aizmirstat ieslēgtu ierīci mājās, tā pēc stundas pati izslēgsies. Taisnotāja dizainā ir smalki noapaļotas malas, kas palīdz novērst visas neprecizitātes un rada perfektu izskatu, veidojot matus.

Labākais taisnotājs: kādas funkcijas ir svarīgas to izvēloties?

Regulējama temperatūra. Matu taisnotāja izmantošana palīdzēs novērst pārmērīgu temperatūru, kas var sabojāt matus. Vai arī otrādi, pārāk zema temperatūra liek Jums tērēt pārāk daudz laika.

matu taisnotajs ar regulejamu temperaturu

Automātiska izslēgšana īpaši noderīgi steidzīgajiem. Šī funkcija palīdzēs novērst negadījumus, jo neizmantotais matu taisnotājs automātiski izslēgsies.

Pietiekami garš vads, kas ir ļoti svarīgs ērtai ierīces lietošanai. Matu taisnotāju ieteicams izvēlēties ar vismaz 1,6 metrus garu vadu.

LED indikators. Labam matu taisnotājam ir jābūt ar šo indikatoru. Tas ir ļoti ērti, jo LED gaisma parādīs, kad matu taisnotājs jau ir karsts un gatavs lietošanai. Vēl labāk, ja matu taisnotājam būs digitāls displejs, kas reāllaikā parāda konkrētu sildīšanas temperatūru.

Šauras vai biezas plāksnes. Lai iztaisnotu matus, jāizvēlas matu taisnotāji ar platākām sildīšanas plāksnēm. Šaurākas plāksnes vienmēr ir lieliski piemērotas, ja vēlaties lokot matus.

sieviete taisno matus ar sauru taisnotaju

“Mitro matu” tehnoloģija”. Matu taisnotāja lietošana mitriem matiem nav ieteicama, jo pastāv liela varbūtība tos sabojāt. Taču, ja citas izejas nav, vēlams izmantot piemērotu matu taisnotāju ar īpašu tehnoloģiju, kas pasargā mitrus matus no nevēlamiem bojājumiem.

Labākais matu taisnotājs pēc matu tipa

Plāniem matiem ieteicams izvēlēties matu taisnotāju ar regulējamu siltuma iestatījumu. Plāni mati var viegli tikt bojāti, tāpēc augsta temperatūra tiem ir bīstama. Ar siltuma regulēšanas iespēju varēsiet izvēlēties pēc iespējas mazāku siltuma daudzumu, jo plānus matus būs diezgan viegli iztaisnot arī pie zemākas temperatūras.

sieviete taisno matus ar keramisko taisnotaju

Kādu matu taisnotāju izvēlēties pēc tehnoloģijas? Vislabāk plāniem matiem piemēroti būs keramiskie matu taisnotāji. Keramikas sildelementi vienmērīgi sadala siltumu un ilgstoši uztur vienmērīgu temperatūru. Tas ļauj droši iztaisnot plānus matus.


Biezākus matus ne vienmēr ir viegli iztaisnot. Lai sasniegtu vēlamo rezultātu, matus var nākties taisnot pat vairākas reizes, riskējot tos sabojāt. Šajā gadījumā labāka ir augstāka temperatūra, bet īsāka procedūra. Tāpēc labam matu taisnotājam šādiem matiem būs augstāki siltuma iestatījumi. Ja iestatāt lielāku siltumu, lai iztaisnotu matus vajadzētu pietikt, ja taisnotāju novilksiet no matu saknēm līdz matu galiem vienu vai divas reizes. 

Kāds ir tehnoloģiju ziņā labākais matu taisnotājs bieziem matiem? Ieteicams izvēlēties titāna matu taisnotāju. Titāns ātri uzsilst un pietiekami vienmērīgi uztur augstu temperatūru, lai līdz minimumam samazinātu iztaisnošanas procedūru un matu bojājumus.

balts matu taisnotajs ar titana plaksnem uz galda


Pārvērst lokainus matus taisnos var būt izaicinājums pat ar matu taisnotāju. Šajā gadījumā būs piemēroti turmalīna matu taisnotāji. Tas ir labs matu taisnotājs cirtainiem matiem, jo ​​radīto negatīvi lādēto jonu dēļ spēj pietiekami zemā temperatūrā efektīvi iztaisnot pat visspurainākos matus. Turklāt negatīvie joni piešķir matiem papildu spīdumu. Vēl lielākai efektivitātei varat izvēlēties matu taisnotāju ar platāku sildelementu. Tas aptvers vairāk matu un vēl vairāk saīsinās visu matu taisnošanas procesu.

sieviete taisno cirtainus matus