Noderīgi padomi

Kā izvēlēties mazo sadzīves tehniku?

Izvēlēties sadzīves tehniku
04 12 2018
ka izveleties virtuves tehniku

Iekārtojoties jaunā mājā vai to atjaunojot, uzlabojot savu ikdienu – nav iespējams iztikt bez sadzīves tehnikas. Mazā sadzīves tehnika palīdz ietaupīt laiku un panākt vēlamo rezultātu daudz ātrāk – nav svarīgi, kas tas ir – tīra grīda, garšīga kafija, sviestmaize vai augļu kokteilis. Izvēloties tādas ierīces, saprātīgi būtu ņemt vērā šādus aspektus:

 1. Ierīces lielums/uzglabāšanas vieta, izmantošana. Novērtējiet – cik bieži jūs lietosiet ierīci. Piemēram, ja tas ir virtuves kombains un tas tiks izmantot tikai dažas reizes mēnesī, padomājiet, kur jūs to turēsiet laikā, kad tas netiks izmantots. Ja redzēsiet, ka ierīcei nav vietas, un bieži jūs to nelietosiet, tad padomājiet par blenderi vai citu ierīci.
 2. Strāvas atbilstība. Šim aspektam pievērsiet īpašu uzmanību, ja pērkat internetā ārvalstīs, vai plānojat sūtīt lietu kā dāvanu uz citu valsti.
 3. Arī krāsa ir svarīga. Ikviens priekšmets mājās var kļūt par interjera daļu. Tāpēc reizēm ir vērts nepažēlot liekus 10 eiro un izraudzīties virtuves interjeram pieskaņotu tējkannu.
 4. Cena. Plānojiet budžetu – tas ir viens no svarīgākajiem aspektiem, atjaunojot vai aprīkojot jaunas mājas un citu pirkumu gadījumā. Var ietaupīt, pērkot internetā, izmantojot internetveikala 220.lv pakalpojumus, kurā visas ierīces piedāvā lētāk nekā fiziskos veikalos.
 5. Apsveriet nākamā pirkuma vietu – paredziet, ka jaunajām elektroierīcēm vajadzēs papildu rozetes, izmēriet vadu garumu, lai tie aizsniegtu rozetes.

Kafija

Ja jūsu rīts obligāti sākas ar kafijas tasi, tad dienas sākumu jums atvieglos kafijas aparāts. Galvenais noteikums izvēloties – pievērsiet uzmanību tam, kādu kafiju aparātā var pagatavot. Nav svarīgi, kādu kafiju jūs izvēlaties – latte, espresso, kafiju ar pienu vai citu, izvēlēties ideālu, jums piemērotu kafijas aparātu var būt grūti, jo klāsts ir ļoti plašs. Bet galvenais, kas jums jāzina – aparātu veidi:

 • Manuālie kafijas aparāti. Tie ir aparāti, kas darbojas zem spiediena. Šī tehnoloģija ļauj izdalīt vairāk kafijas ekstrakta no pupiņām, tādējādi nodrošināt piesātinātāku, bagātāku garšu, nekā kafijas apliešanas gadījumā. Manuālie kafijas aparāti – ideāla izvēle visiem, kas vēlas mājās dzert tādu kafiju, kā kafejnīcā.
 • Automātiskie kafijas aparāti. Tā ir ideāla izvēle mājas kafijas cienītājiem. Šie aparāti rūpējas par visu kafijas pagatavošanas procesu – no pupiņu samalšanas, vārīšanas līdz piena uzsildīšanai un uzputošanai. Piemēram, dažiem automātiskajiem kafijas aparātiem ir funkcija, ar kuru tiek pagatavota visgaršīgākā un aromātiskākā kafija piena putām. Tas ir ideāls variants visiem, kas vēlas baudīt ideālu kafiju mājās, nospiežot tikai vienu taustiņu.
 • Kapsulu kafijas aparāti. Tas ir jaunākais tehnoloģiskais risinājums kafijas pagatavošanai. Šī aparāta lielākā priekšrocība – mazs, sapresēts maisiņš, kurā ir precīzs kafijas daudzums. Pagatavojot kafiju, kapsula jāieliek aparātā un jānospiež konkrēta poga. Bet rezultāts vienmēr ir tāds pats – ideāla kafija. Bet jāņem vērā, ka šie aparāti ierobežo kafijas pagatavošanas iespējas – katrai kapsulai ir konkrēta garša. Bet šie aparāti ir piemēroti aizņemtiem cilvēkiem, kuri vienmēr steidzas.

TOP piedāvājumi


Virtuves kombains vai blenderis?

No visām ierīcēm, kuras mēs turam virtuvē, blenderis un virtuves kombains - laikam gan ir visnoderīgākie. No pirmā acu uzmetiena šķiet, ka tie izpilda vienas un tās pašas funkcijas un var viens otru aizstāt. Bet patiesībā katrs no tiem tiek izmantots konkrētām funkcijām.

 • Blenderis. Blendera asmeņi nav pārāk asi. Precīzāk – tos var saukt par diezgan neasiem. Dārzeņus līdz zupas konsistencei sasmalcina nevis asmeņu asums, bet ierīces dzinēja spēks. Blenderis, kura asmeņi ir iebūvēti kokteiļu ierīcē, vairāk ir piemērots augļu kokteiļu vai pat alkoholisku kokteiļu pagatavošanai. Kā arī biezu zupu (labāk aukstu) vai dažādu dārzeņu biezeņu pagatavošanai.
 • Iegremdējams blenderis/mikseris. Ja jūs nevēlaties papildu netīrus traukus, tad labāks risinājums biezeņzupu, mērču un citu līdzīgu ēdienu pagatavošanai ir iegremdējams blenderis vai mikseris. Ar to jūs varēsiet sasmalcināt tieši katliņā vai šķīvī, nekas nav jāpārlej. Asmeņi ir arī pielāgoti biezeņa konsistences iegūšanai. Šis blenderis ir paredzēts darbam ar produktiem, kuros ir šķidrums, vai kuriem tas nepieciešams. Tāpēc, ja jūs esat kvalitatīvi pagatavotu rīvēto zupu cienītājs – tad šī ierīce ir tas, kas jums vajadzīgs.
 • Virtuves kombains. Šīs ierīces asmeņi ir ļoti asi, bet tos baro vājāks motors. Virtuves kombains – multifunkcionāla ierīce, ar kuru var sasmalcināt riekstus, sajaukt, saputot, griezt. Bet ja jūs iegādāsieties ar daudzām funkcijām – var maisīt mīklu vai veikt citus darbus. Bet nav ieteicams rīvēt zupas vai citus produktus, kuros ir daudz šķidruma. Tā ir liela ierīce, kurai jums jāatvēlē vieta virtuvē, jo jūs nogursiet to salikt un nēsāt.

TOP piedāvājumi


Putekļsūcēji

Uzturēt mājās tīrību ir ļoti svarīgi. Runa nav tikai par estētiku, bet arī par to, ka tas palīdz saglabāt veselību. Grīdas tīrīšanai tiek piedāvāti arvien pilnveidotāki varianti. Putekļsūcēji tagad aptver ne tikai paklāju tīrīšanu, bet arī aizstāj grīdas mazgāšanu ar slapjām lupatām ar rokām.

 • Tradicionālais putekļsūcējs. Tā ir laika pārbaudīta ierīce, kas palīdz cilvēkiem uzturēt tīrību ne vienu vien desmitgadi. Pozitīvās atsauksmes un pieredze ir pārvērtušas putekļsūcēju vienā no visnepieciešamākajām ierīcēm mājās. Atkarībā no funkcionalitātes – ar tiem var tīrīt ne tikai paklājus, bet arī uzturēt tīrību visā mājā.
 • Tīrīšanas tvaika ierīce/putekļsūcējs. Tā ir izvēle tiem, kas tiecas uz ideālu tīrību un sterilu vidi. Ar tvaika putekļsūcēju paklājus var iztīrīt un izmazgāt. Ar šo ierīci jūs arī viegli nomazgāsiet koka grīdu vai flīzes, aizsniedzot pat pašus tālākos stūrus.

TOP piedāvājumi