Noderīgi padomi

Izvēlne

Diski: kā izvēlēties pareizos automašīnai?

Lietie diski plašā izvēlē
12 10 2023
uz stenda izlikti dazadi disku modeli masinam

Viena no galvenajām automašīnas daļām, kuras izvēli nosaka ne tikai tehniskie parametri, bet arī skaistums - ir auto diski. Daži izvēlas vienkāršus diskus, kas der viņu automašīnai, neieguldot pārāk daudz. Tikmēr citi pievērš lielu uzmanību disku meklējumiem, mainot tos vairākas reizes gadā, un tie jau kļūst par automašīnas stila detaļu.

dazadu disku modelu sortiments

Diski jāizvēlas atbilstoši pamatparametriem, kas norādīti transportlīdzekļa lietošanas grāmatā un diska iekšpusē.

Ir 4 galvenie disku izmēri, pēc kuriem jāizvēlas šī detaļa:

  • Montāžas atveru skaits;
  • Attālums starp montāžas atverēm;
  • Loka centrālās atveres diametrs;
  • Loka noņemšana.


Disku izvēle

Meklējot diskus savai automašīnai, Jūs atradīsiet ciparu un burtu kombinācijas, kas raksturo galvenos izmērus. Burti apzīmē parastos saīsinājumus, un cipari ir atkarīgi no diska parametriem.

  • Montāžas atveru skaits un attālums starp tiem ir norādīts ar cipariem. Piemēram, 5x108. Tas nozīmē, ka diskam ir 5 montāžas atveres un starp tām 108 mm attālums.
  • Diska centrālās atveres diametra marķējums ir CB63.4, kas šajā gadījumā nozīmētu 63,4 milimetrus.
  • Disku marķējums sastāv no diviem burtiem un diviem cipariem. Piemēram, ET49 nozīmēs, ka diska pagarinājums ir 49 milimetri.

Tomēr šie izmēri nav vienīgie, joprojām ir svarīgi zināt disku platumu un diametru. Kuras arī attiecīgi atzīmētas. Piemēram, J7 un R16. Tas nozīmē, ka diska platums ir 7 collas un diametrs ir 16 collas.

automehanikis parbauda disku izmeru

Disku diametrs

Disku diametrs ir atkarīgs no automašīnas markas un modeļa. Parasti vienai un tai pašai automašīnai ir piemēroti vairāku izmēru diski, un automašīnas īpašnieks izvēlas izmēru atbilstoši savām vēlmēm un iespējām. Liela diametra diski un platas riepas parasti izvēlas sporta un luksusa klases automašīnu īpašnieki. Tomēr mazāka diametra diski nodrošinās ērtāku un ekonomiskāku braukšanu.

Automašīnai parasti tiek uzstādīti tāda paša platuma riteņi. Tomēr daži automašīnu ražotāji atļauj izmantot dažāda platuma riteņus uz automašīnas asīm. Platāki tiek uzstādīti aizmugurē un šaurāki priekšā.

Ja Jūs pērkat riteņu diskus pirmo reizi vai nezināt, kas ir piemērots Jūsu automašīnai, varat izvēlēties pēc automašīnas markas un modeļa, ražošanas gada. Tiesa, šī informācija jāievada disku meklēšanas lodziņos vai jākonsultējas ar speciālistiem, kuri Jums palīdzēs izvēlēties pareizos diskus automašīnai.

Tātad, noskaidrojot Jūsu automašīnai piemērotos disku izmērus, Jūs varat turpināt izvēlēties atbilstoši savai gaumei vai budžetam.


Disku veidi

Diski ir dažādu veidu - tērauda, ​​vieglmetāla, kalti vai saliekami. Vispopulārākie un visbiežāk izmantotie ir vieglmetāla diski. To izvēle ir ārkārtīgi plaša gan cenas, gan izskata ziņā. Tikmēr tērauda diski ir smagāki, mazāk izturīgi pret rūsu, ar ierobežotu dizainu. Tie ir arī ievērojami lētāki nekā vieglmetāla diski.

Vieglmetāla disku priekšrocības:

- labāka automašīnu vadība;

- vieglmetāla diski ir siltumu vadoši, kas nodrošina labāku bremžu disku dzesēšanu;

- disku vieglums mazāk noslogo piekares detaļas;

- ļoti plašs klāsts, dažādi dizaini.

diski automasinam no viegliem sakausejumiem

Tie, kas meklē ekskluzīvus diskus savai automašīnai, bieži izvēlas hromētus diskus. Šāda dizaina diski izskatās grezni un pievērš uzmanību transportlīdzeklim. Tomēr ir svarīgi zināt, ka hromētos diskus ziemas sezonā labāk nelietot, jo tie nav izturīgi pret ziemas apstākļiem un dažādiem mehāniskiem bojājumiem.

Disku svars

Ir svarīgi pievērst uzmanību disku svaram. Kad ir smags ritenis, pārvietojoties un bremzējot, būs vajadzīgs lielāks spēks. Tāpat automašīna ar smagiem riteņiem patērēs vairāk enerģijas, dzinējs būs vairāk noslogots, kas nozīmē ne tikai lielāku šasijas slodzi, bet arī lielāku degvielas patēriņu.

Ne pēdējais kritērijs ir ražotājs, kur ir daudz iespēju, sākot no lētākiem, ekonomisku disku modeļu piedāvājumiem līdz greznām un ekskluzīvām dizaina iespējām.

Tāpat daudzi autovadītāji maina diskus vismaz pāris reizes gadā - ziemas un vasaras sezonai. Ziemas laikā diskos nonāk daudz sāls, netīrumu, tie oksidējas vai sāk rūsēt, savukārt vasaras sezonā izmantotie diski kalpos ilgāk. Protams, diski, tāpat kā visa automašīna, ir jāmazgā un jāuztur, tāpēc tie kalpos vairāk nekā vienu sezonu un būs izturīgāki pret vides faktoriem, ja tiks pareizi kopti.

disku kopsana

Pareizo disku atrašana var šķist sarežģīts un laikietilpīgs process. Tāpēc, pirms dodaties meklēt disku, vispirms noskaidrojiet pareizo automašīnu disku iestatījumus. Pēc tam nosakiet budžetu, kuru vēlaties atvēlēt šim pirkumam, un viss, kas Jums jādara, ir tie jāiegādājas, jāuzliek vēlamās riepas un pēc balansēšanas uzlikt automašīnai riteņus.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.5/5
11 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?