Noderīgi padomi

Kā izvēlēties datoru gan darbam, gan izklaidei?

Plaša izvēle portatīvajiem datoriem
30 09 2019

Datortehnika mūsdienās vairs nav ekskluzīva ekstra, tā ir pilnvērtīga ierīce gan darbam, gan izklaidei, kā arī atpūtai. Datortehnikas piedāvājumi ir gana plaši- stacionārie, portatīvie datori vai pat planšetdatori ir tik dažādi, ka var mulsināt pircēju par vislabākā datora iegādes izvēli. Portatīvos datorus ērti izmantot jebkurai dzīves situācijai, kad ir vajadzība pastrādāt vai noskatīties kādu filmu brīvajā laikā. 

Ja datoru izmantojat gan izklaidei, gan darbam, tad šis raksts būs tieši Jums – apskatīsim, kā izvēlēties personīgo datoru šīm abām dzīves situācijām!

Dators darbam un izklaidei - pēc kādiem pamatprincipiem izvēlēties

Izmērs un svars

Pirmais un galvenais faktors noteikti ir datora izmērs un svars, kas apmierinātu abās dzīves situācijās. Tam noteikti ir jābūt viegli pārnēsājamam, tomēr izmērā, kas apmierinātu gan skatoties filmas, gan strādājot ar programmām un failiem darba vajadzībām. Ja datoram vēlaties lielāku ekrānu, piemēram, vismaz 16 collas, tad uz tā rēķina datora svars kļūst lielāks, bet tā nav vienmēr- ir arī datori, kas maksā dārgi, bet ir gan ar lieliem ekrāniem, gan svarā viegli. 

Portatīvie datori mājas lietošanai, mācībām:


Ekrāna veids

Datori ir ar glancētiem vai matētiem ekrāniem.  Glancēts ekrāns ir ar labāku asumu un dzidrumu, krāsām un kontrastu. Spilgtās krāsas diemžēl dažkārt var traucēt saskatīt uz ekrāna attēloto, ja uz tā atspīd dienas gaisma, turpretim matētu ekrānu datori šo gaismas atspīdēšanu novērš. Šeit līdz ar to ir jāizvērtē- vai strādāsiet bieži ārā vai izmantosiet datoru tikai iekštelpās. 

Portatīvie datori ar glancētiem ekrāniem:


Portatīvie datori ar matētiem ekrāniem:

Procesors

Šobrīd, kā labākie datoru procesori tiek novērtēti Intel Core i5 un Intel Core i3. Vēl ir arī Intel Core i7, kas ir īpaši vērtēts kā kvalitatīvākais HD video nodrošinātājs multimediju failiem, un tas tiek minēts kā īpaši ātrs. Intel Core i7 ir ļoti vērtīgs, ja cilvēks strādā ar apjomīgām video apstrādes programmām vai spēlē spēles.  

Dators, kuru izmantot plāno tikai ikdienā savām vajadzībām, ir pietiekams ar Intel Pentium vai Intel Celeron procesoru. 

Portatīvie datori ar Intel Core i7 procesoru: