Noderīgi padomi

Kā izvēlēties putekļu sūcēju?

Izvēlēties putekļu sūcēju
27 03 2018
labs puteklu sucejs jusu majokli

Putekļu sūcēju veidi un galvenie parametri

Putekļu sūcējs, bez šaubām, ir viena no galvenajām sadzīves ierīcēm, kas palīdz daudz vieglāk radīt glītu un tīru mājas atmosfēru. Tomēr šo ierīču tehnoloģija pastāvīgi attīstās, un tirgū parādās jauni putekļu sūcēju modeļi, kas bieži vien liek jums rūpīgi pārdomāt, kura opcija ir vispiemērotākā. Mēs apspriedīsim visus populārākos šo ierīču veidus, to atšķirīgās iezīmes un ievērojamākās priekšrocības - iespējams, tieši tas jums palīdzēs izlemt par jums piemērotāko modeli.


Putekļu sūcēja tips

Pirmkārt, jūs ievērosiet, ka ir dažādi putekļu sūcēju veidi, kas ietekmē ne tikai šo ierīču dizainu, bet arī to piemērojamību.

Tradicionālie putekļu sūcēji

Tie ir standarta dizaina putekļu sūcēji ar putekļu tvertni, kātu, tīrīšanas uzgaļiem un ritentiņiem, lai putekļu sūcēju varētu ērti pārvadāt no vienas telpas uz otru. Lai arī salīdzinājumā ar citiem tipiem var atrast salīdzinoši kompaktas šo modeļu versijas, šī veida putekļu sūcējiem gandrīz vienmēr būs nepieciešama vislielākā uzglabāšanas vieta, taču tie neliks vilties to efektivitātē un plašajā pielietojuma klāstā. Ar parocīgo putekļu sūcēja kātui jūs varēsiet sasniegt visdaudzveidīgākos mājas stūrus, un, nomainot uzgaļus, jūs tiksiet galā ar dažādiem netīrumiem.

Putekļu sūcēji-slotas

Putekļu sūcējs- slota, kā norāda jau pats nosaukums, vairāk atgādina slotu un ir taisna izskata, nodrošinot lielāku komfortu, sūcot putekļus, jo nebūs tik daudz jāliecās. Attiecīgi šādi modeļi arī aizņem daudz mazāk vietas un bieži darbojas daudz klusāk nekā tradicionālie putekļu sūcēji. Tiesa, pašas slotas kustības diapazons ir ierobežotāks, taču normālai, ērtai grīdas uzkopšanai ar šādu funkcionālu slotu noteikti vajadzētu pietikt.

Putekļu sūcēji - roboti

Lai arī putekļu sūcējs - robots daudziem joprojām neizklausās kā ļoti uzticams, šādu ierīču ražotāji regulāri veic nozīmīgus uzlabojumus. Tas atspoguļojas to potenciālā: tagad roboti var viegli "griezties" pa māju, neuzduroties mājdzīvniekiem vai dārgākām mantām. Vienīgais, ar ko tie nevar tikt galā, ir kāpnes, bet tas ir tikai laika jautājums, pirms šis izaicinājums tiks atrisināts. Ja jūs sapņojat atvieglot šo mājsaimniecības darbu, jums jāapsver šāds pirkums: lielāko daļu sūknēšanas darba robots noteikti veiks nevainojami.

Rokas putekļu sūcēji

Maza izmēra un vieglus rokas putekļu sūcējus bieži izmanto kā papildu putekļsūcējus, lai sasniegtu vietas, kurām nav viegli piekļūt. Tie ir īpaši noderīgi, lai sūktu mēbeles, piekļūtu stūriem vai uzturētu tīru automašīnas salonu, taču atkarībā no vajadzībām jūs atradīsiet vairāk iespēju, kā tos pielietot ikdienas gaitās.

Putekļu sūcēju tīrīšanas veidi

Jums jāzina, ka ir dažādas putekļu sūcēju darbības tehnoloģijas, kas arī noteiks, kādiem nolūkiem jūs varēsiet izmantot šo ierīci. Izšķir šādus galvenos tīrīšanas veidus:

  • Sausā sūkšana. Šī ir galvenā (vai, jāsaka, tradicionālā) tīrīšanas metode, kas ļaus savākt visus sausos netīrumus. Šis putekļu sūcēju tips parasti būs vieglāks, un daudzos modeļos būs dažādi filtri, kas atvieglos dzīvi alerģiskiem cilvēkiem.
  • Mitrā jeb slapjā sūkšana. Šo putekļu sūcēju  konstrukcija ir ūdensnecaurlaidīga, tāpēc jūs varēsiet savākt ne tikai sausus, bet arī mitrus atkritumus - piemēram, grīdas tīrītāja atlikumus. Nav noslēpums, ka mitri netīrumi sver nedaudz vairāk, tāpēc arī šie putekļu sūcēju modeļi būs daudz smagāki.
  • Mazgāšanas funkcija. Šie putekļsūcēji būs īpaši piemēroti un ērti tiem, kas vēlas rūpēties par paklājiem, mēbelēm vai citiem tekstilizstrādājumiem - ar šādas ierīces palīdzību jūs viegli paveiksiet šādu darbu. Jūs varat tos lietot arī regulārai ķīmiskai tīrīšanai.

Putekļu savākšanas veidi

Vietai, kurā tiks savākti atkritumi, arī ir ļoti liela loma, izvēloties piemērotāko modeli. Pašlaik tirdzniecībā ir pieejami šādi savācēju veidi:

 • Ciklonisks. Citiem vārdiem sakot, tie ir putekļu sūcēji bez papildu putekļu maisiem, kas visas nogulsnes savāc tam paredzētajā traukā. Šādi modeļi ir ļoti iecienīti, jo tiem ir īpaši viegla apkope un zemas izmaksas (jo nav nepieciešams pirkt putekļu maisus), taču tiem parasti ir mazāka jauda un tie nav ieteicami cilvēkiem ar alerģiju pret putekļiem izmešu dēļ. 
 • Putekļu maisiņi. Šādi putekļu sūcēji ir kompakti, lēti un ērti lietojami, taču tiem būs jāpievērš lielāka uzmanība. Ja izvēlaties vienreizlietojamos maisiņus, tie būs jāpērk pastāvīgi, un, ja izmantojat atkārtoti lietojamus maisiņus, tie būs jātīra pēc katras lietošanas reizes. Tiek minēts, ka paša putekļu sūcēja efektivitāte nedaudz samazinās, ja putekļu maisiņš ir piepildīts.


 • Konteineris putekļiem. Ja pie putekļu sūcēja atradīsiet šāda veida netīrumu savācēju, tas nozīmē, ka tiem ir īpašs konteiners, tāpēc jums nevajadzēs tērēt daudz laika aprīkojuma tīrīšanai un darbināšanai. Šādi papildu konteineri parasti ir putekļu sūcējiem-robotiem, taču tādus var atrast arī citiem putekļu sūcēju veidiem. 
 • Ūdens filtrs. Kaut arī šādi putekļu sūcēji var būt nedaudz smagāki, tie varēs piedāvāt vairākas priekšrocības. Šie modeļi nodrošinās lielisku filtrēšanas sistēmu, jo visi netīrumi tiks atdalīti no gaisa ar ūdens un filtru palīdzību un netiks novadīti atpakaļ vidē. Šādi modeļi ir efektīvi, mitrina telpas un ir piemēroti cilvēkiem ar alerģiju, taču jums, iespējams, nāksies maksāt mazliet vairāk par šo priekšrocību sarakstu.


Kādu putekļu sūcēja filtru izvēlēties?

Pastāv arī atšķirības starp putekļu sūcēju filtriem, kurus pašlaik izšķir šādi:

 • Audums. Šādus filtrus izvēlas arvien mazāk un mazāk, jo tie var noturēt tikai nelielu daudzumu netīrumu, kas salīdzinājumā ar citiem modeļiem patiesībā nebūs visefektīvākā izvēle.
 • Papīrs. Šis risinājums būtu nedaudz efektīvāks nekā auduma filtrs, taču daudzi alergēni joprojām varēs nonākt vidē - ja jūs meklējat visefektīvāko variantu, tas var neatbilst jūsu cerībām.
 • Ūdens. Tas ir viens no efektīvākajiem mūsdienu risinājumiem: netīrumi tiek “noslīcināti” ūdenī, lai pēc uzkopšanas jūs varētu baudīt tīru vidi bez alergēniem.
 • Antialerģisks. Šim filtram, kas pazīstams arī kā HEPA, ir īpaša efektivitāte: atpakaļ vidē var nokļūt ne tikai netīrumi, bet arī liela daļa baktēriju. Ja neizvēlaties labāko, dodiet priekšroku tam, kura skaitlis ir lielāks, kas norāda šāda veida filtru veiktspēju.
 • Elektrostatisks mikrofiltrs. Tas ir uzticams filtrs, kas noturēs sīkas putekļu daļiņas. Tomēr laika gaitā tā efektivitāte var samazināties.
 • S-klases filtri. Būtībā tirgū tie tiek saukti par efektīvākajiem produktiem: ja šī likme sasniedz "vismaz" 99,97 procentus, filtrs var ietilpt šajā kategorijā.

Putekļu sūcēja jauda

Lai izvēlētos piemērotas jaudas putekļu sūcēju, vispirms jāzina, ka pastāv divas atšķirīgas specifikācijas: motora un sūkšanas jauda. Motora jauda svārstās no 1200 līdz 2700 W: jo lielāka tā būs, jo lielāku virsmu varēsiet sakopt. Piemēram, ja jūs sūksiet koka grīdu vai laminātu, jums var pietikt ar 1200 W, bet, ja vēlaties izsūkt paklāju (vai vienkārši izmantot ierīci lielākam laukumam), jums var būt nepieciešams attiecīgi putekļu sūcējs ar 1600 W motora jaudu.

Sūkšanas jauda vairāk attiecas uz pašas ierīces iespējām, kas var svārstīties no 9 līdz 500 W, taču eksperti iesaka nekoncentrēties uz šo parametru. Tā vietā, labāk koncentrējieties uz filtrēšanas sistēmu, pievēršot uzmanību energoefektivitātes klasēm, ja plānojat putekļu sūcēju izmantot dažādiem pārklājumiem - tikai kopīgs specifikāciju komplekts nodrošinās, ka jūsu jaunais pirkums pilnībā atbildīs jūsu cerībām. 

Citas putekļu sūcēju būtiskās īpašības

Lai gan mēs apspriedām lielāko daļu putekļu sūcēju īpašību, tās vēl nav visas - ir dažas mazas detaļas, kuras bieži vien netiek ņemtas vērā:

Putekļu sūcēju uzgaļi

Dažādi putekļu sūcēju uzgaļi ļaus paveikt dažādus darbus, daži no tiem  - dzīvnieku matu noņemšanai, daži - paklāju tīrīšanai, citi - alergēnu noņemšanai no matračiem, bet citi - mīkstajām mēbelēm. Jūs nevarēsiet uzskaitīt tos visus, taču vissvarīgākais, ko jums der atcerēties - kādi uzgaļi jau ir iekļauti komplektācijā: lai gan jūs vienmēr varēsiet iegādāties papildu uzgaļus, tomēr bāzes komplektācija ļaus jums vieglāk izvērtēt, vai jūsu jaunais pirkums ir cenas vērts.


Vada garums

Lielākajai daļai putekļu sūcēju joprojām ir vadi (ja vien jūs neizvēlaties putekļu sūcēju - robotu) - to garums būs atkarīgs no tā, cik bieži jums būs jātērē laiks un jāpārliek vads no vienas kontaktligzdas uz otru. Ja telpa nav liela, tad problēmas neradīsies, bet, ja plānojat sūkt lielu telpu vai ja dzīvojat vairāku stāvu mājā, jums vajadzētu dot priekšroku modeļiem ar garāku vadu.


Troksnis

Jo mazāk trokšņu radīs putekļu sūcējs, jo mazāku diskomfortu izjutīsiet. Ja jums ir iespēja, izvēlieties modeļus, kuru trokšņa līmenis ir mazāks par 70dB, bet, ja tādus neizdodas atrast, varat “palielināt” līdz 80dB - šobrīd tirgū šādi modeļi ir pieejami plašākā klāstā. 

Svars

Šis aspekts atkal attiecas uz jūsu personīgo komfortu: smagāku putekļu sūcēju būs grūtāk pārvietot, tāpēc, ja jūs neesat pārliecināts par savu fizisko sagatavotību, labāk izvēlieties mazāk smagu modeli. Ar šo putekļu sūcēju jūs varēsiet savu darbu paveikt efektīvāk!

Īss kopsavilkums, izvēloties putekļu sūcēju

Izvēloties putekļu sūcēju, jums vajadzētu:

 1. Izvēlieties piemērotāko veidu. Tradicionāls, putekļu sūcējs - robots, rokas vai putekļu sūcējs - slota? Katram no tiem ir savas priekšrocības!
 2. Padomājiet par to, kura tīrīšanas metode būs jums vispiemērotākā. Šie modeļi var veikt sauso vai mitro tīrīšanu, un dažiem modeļiem ir arī mazgāšanas funkcija - izlemiet, kuras funkcijas jums ir vispiemērotākās. 
 3. Pievērsiet uzmanību netīrumu savākšanas veidam. Vai jūs izmantojat konteineri, putekļu maisu, ūdens filtru vai ciklona modeli? Tas būs atkarīgs no tā, kādām funkcijām jūs dodat priekšroku. 
 4. Izvēlieties filtru. Auduma, papīra, ūdens, antialerģiski, HEPA, elektrostatiskie un S klases filtri veicinās atgriešanos vidē bez putekļiem.
 5. Novērtējiet putekļu sūcēja jaudu. Gan motora, gan sūkšanas jaudas atšķiras - atrodiet sev vispiemērotāko.
 6. Padomājiet par papildu parametriem. Vada garums, troksnis, uzgaļu skaits, svars - tās ir salīdzinoši mazas, bet ļoti svarīgas detaļas, kas noteiks jūsu ikdienas komfortu.

  Ņemot vērā visas šīs nianses, jūs varēsiet viegli izvēlēties savām vajadzībām piemērotāko putekļu sūcēju. Piedāvājumu klāsts šobrīd ir ļoti plašs, tāpēc to nebūs grūti izdarīt - apskatot internetveikala 220.lv piedāvājumu, jūs noteikti atradīsiet sev piemērotāko modeli. Šeit ie pieejami putekļu sūcēji par lieliskām cenām!

  Pircējiem patika šis ieraksts

  4.1/5
  7 Klientu vērtējumi

  Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

  Pigu grupa:
  Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

  © 2003-2019 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
  Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.