Noderīgi padomi

Kā izvēlēties sejas krēmu 25 gadu vecumā?

Plaša izvēle sejas kopšanas līdzekļiem
12 09 2019
sieviete ar skaistu un gludu adu

Lai arī ir grūti noticēt, pirmie ādas novecošanās procesi sākas jau 25 gadu vecumā - šķiet, ka nesen esam atbrīvojušies no pusaudža vecuma pūtītēm, taču jau atkal pastirpināti ir jākoncentrējas uz ādas kopšanu. Tomēr mums nevajadzētu pārāk uztraukties: šajā vecumā novecošanās process pats par sevi veido tikai vienu piekto daļu no visām ādas izmaiņām - pārējais ir saistīts ar ārējiem faktoriem un mūsu ieradumiem. Tas nozīmē, ka, ja vairāk koncentrēsieties uz ādu, jums joprojām izdosies izvairīties no izteiktām novecošanās pazīmēm. Ko tad vajadzētu darīt?

Kādas izmaiņas sāk notikt ādā?

Lai labāk izprastu ādas kopšanas nozīmi, vispirms ir jānoskaidro, kādi procesi sākas 25 gadu vecumā. Parasti lielas poras un pirmās grumbiņas ir nepatīkams pārsteigums - dažreiz āda izskatās nedaudz dzeltenīga un mazāk mirdzoša. Jūs varat arī pamanīt, ka āda kļūst sausāka, mazāk stingra un elastīga, un dažreiz parādās ne tikai mīmikas grumbas, bet arī palielināts kapilāru tīkls. Reģenerācija vairs nav tik ātra, un šūnas atjaunojas nedaudz lēnāk, tāpēc ir jāpalielina mūsu pašu ieguldījums.

Kā pareizi kopt ādu?

Kad pamanāt pirmās ādas novecošanās pazīmes (vai tikai, lai tās novērstu), jums vispirms vajadzētu veikt šādas darbības:

  • Pārliecinieties, ka āda saņem pietiekami daudz mitruma. Izmantojot ādas mitrinātājus, jums būs pietiekami daudz kolagēna, kas palīdzēs atjaunot ādas mirdzumu un gludumu. Tam lieliski der kolagēns un citas mitrinošas sastāvdaļas, kas atrodamas dažādos sejas kopšanas līdzekļos.


  • Cīņa ar kaitīgajiem saules stariem. Saules peldes baudīšana, iespējams, visvairāk kaitē mūsu ādai, taču, ja jūs to darāt saprātīgi un mēreni, jums nevajadzēs satraukties. Šim nolūkam vislabāk palīdzēs sejas krēmi ar SPF aizsardzību un, protams, papildu galvassega.


  • Vairākas reizes nedēļā noņemiet atmirušos ādas slāņus. Šis process ir ne mazāk svarīgs kā ādas mitrināšana - ja jūs regulāri to “berzīsiet”, jūs arī varēsiet atgūt gludumu un dabisko ādas toni. Šim nolūkam ieteicams izmantot skrubi ar zemu glikolskābes līmeni.