Noderīgi padomi

Labākie bērnu skrejriteņi: kā izvēlēties?

Plaša izvēle bērnu skrejriteņiem
23 02 2021
meitene brauc ar trisritenu skrejriteni

Dažādi transportlīdzekļi bērniem ļauj tiem aktīvi pavadīt savu brīvo laiku, ka arī vairāk laika pavadīt ārā, tāpēc daudzi vecāki izvēlas parūpēties par vismaz dažiem no šiem variantiem. Viena no populārākajām izvēlēm ir skrejriteņi bērniem – šos līdzsvara un balansēšanas produktus var izmantot apmēram no 2 gadu vecuma. Ja esat nolēmuši nopirkt šādu transportlīdzekli savām atvasītēm, vispirms jāapsver daži svarīgi aspekti.

berni brauc ar skrejriteniem

Skrejriteņa tips

Vispirms Jums vajadzētu uzsākt savus meklējumus ar vispiemērotāko skrejriteņa tipu – šobrīd tirgū ir pieejamas sekojošās iespējas:

 • Trīsriteņu skrejriteņi. Šāda veida transportlīdzekļi ir stabilāki un tāpēc vislabāk ir piemēroti jaunākām atvasītēm, apmēram 2–4 gadus veciem bērniem. Ņemiet vērā, ka riteņu izvietojums var atšķirties: divi riteņi var būt gan šī izstrādājuma priekšā, gan arī aizmugurē. Vizbiežāk tiek ieteikts pirmais variants, jo viens aizmugurējais ritenis nerādīs atvasītēm lielu pretestību un tie varēs pārvietoties vēl ērtāk.


 • Divriteņu skrejriteņi. Tie ir – daudz manevrējamāki un ātrāki modeļi. Tomēr šo skrejriteņu stabilitāte ir nedaudz zemāka, tāpēc šāds transports ir vislabāk piemērots progresīvākiem bērniem, kas jau labāk var noturēt savu līdzsvaru.


 • Elektriskie skrejriteņi. Šie transportlīdzekļi, kas pēdējo laiku ir strauji ieguvuši populiritāti, var piedāvāt daudz lielāku ātrumu un vairāk jautrības. Tiesa, tos drīkst lietot tikai tad, kad bērns jau ir iemācījies labi braukt ar skrejriteni, prot manevrēt un spēj uzturēt līdzsvaru. Kaut arī katras atvasītes attīstības ātrums ir atšķirīgs, visbiežāk šādas prasmes bērni attīstīta apmēram 8 gadu vecumā.

Pamata specifikācijas

Izvēloties skrejriteni, ir jāņēm vērā arī sekojošās nianses:

 • Augstums. Šis aspekts ir atkarīgs no bērna auguma – Jums ir jāpārliecinās, ka skrejriteņa stūre būs bērnam ērtā stāvoklī. Rokas nedrīkst atrasties pārāk augsti (pie zoda) vai pārāk zemu (zemāk par vidukli). Vislabāk, ja stūre atrodas aptuveni pie krūtīm vai ķermeņa vidusdaļā. Ir iespējams iegādāties arī regulējama augstuma skrejriteni – tad, pat atvasītei paaugoties, Jums nevajadzēs meklēt jaunu modeli.
 • Riteņu izmērs. Skrejriteņi ar mazākiem (100–125 mm) riteņiem ir vieglāki pēc svara, tie ir arī vieglāk vadāmi. Tikmēr lielāki (200-205) riteņi palīdz attīstīt lielāku ātrumu un labāk absorbēt virsmas nelīdzenumus, taču šādi modeļi, iespējams, var svērt vairāk.
 • Maksimālais lietotāja svars. Šis aspekts ir visatbilstošākais, pērkot jaunākiem bērniem piemērotu modeli – tad ir lietderīgi pārliecināties, lai atvasīte, ātri augot, nepaliktu smagāka par maksimāli pieļaujamo svaru. Turklāt, lielākas slodzes skrejriteņi parasti ir izturīgāki un uzticamāki.
 • Svars. Ja ir situācijas, kad skrejritenis ir bieži jāpārnēsā, labāk ir izvēlēties vieglākus, ērtākus modeļus. Parasti tas notiek tad, kad bērni šos transportlīdzekļus izmēģina pirmās reizes.
 • Bremžu sistēma. Tā var būt gan rokas, gan kājas. Otrais variants ir mazliet uzticamāks un drošāks, jo, bremzējot ar rokas bremzi, pastāv risks pārvēlties pāri stūrei un nokrist.

berni jautri pavada laiku pagalma ar skrejriteniem

Citi svarīgi aspekti

Jums vajadzētu būt aktuāliem arī šie atlases kritēriji:

 • Konstrukcija. Daudzi bērnu skrejriteņi var būs salokāmi – šādus modeļus ir ērtāk pārnesāt un vieglāk transportēt. Tāpēc Jūs noteikti nekļūdīsieties, izvēloties šādu variantu.
 • Materiāls. Plastmasas modeļi būs lētāki un daudz vieglāki, taču rāmis no šāda materiāla var ātrāk nolietoties. Tāpēc, ja vēlaties lielāku skrejriteņa izturību, Jums vajadzētu izvēlēties dažādu metālu sakausējumu. Īpaši ieteicams ir ņemt vērā tēraudu, jo tas medz būt nedaudz vieglāks nekā citi metāli.
 • Dizains. Bērniem piemēroti skrejriteņi bieži izceļas ar košām krāsām, un dažus no tiem rotā Jūsu atvasītēm ļoti labi pazīstami multfilmu un filmu varoņu attēli. Uzziniet, kādu dizainu Jūsu bērns vēlētos – tad Jūsu atvasīte vēl vairāk vēlēsies kļūt par jaunā transportlīdzekļa īpašnieku.
 • Papildu priekšrocības. Gumijas rokturi, atbalsta kājiņa, pamatne ar gaismām – šīs ir tikai dažas papildu detaļas, kas padarīs Jūsu ceļojumu vēl ērtāku un jautrāku. Rūpīgāk iiepazīstoties ar šo produktu aprakstiem, Jūs noteikti atradīsiet līdzīgas priekšrocības un daudz ko citu.

berni brauc ar skrejriteniem uz skolu

Ņemot vērā visus šos kritērijus, Jūs varat būt pārliecināti, ka jauns skrejritenis Jūsu bērnam sagādās daudz jautru emociju un vienlaikus garantēs drošus ceļojumus. Lai gan Jums būs jāpārdomā daudzas detaļas, šo produktu izvēle ir pietiekami plaša, tāpēc Jūs noteikti atradisiet savai atvasītei vispiemērotāko.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
6 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?