Noderīgi padomi

Kā izvēlēties slēpošanas ķiveri?

Liela izvēle slēpošanas ķiverēm
15 03 2019
kiveres sleposanai

Jūsu drošībai ir ieteicams valkāt slēpošanas ķiveri. Visas mūsu ķiveres atbilst Eiropas standartam EN 1077 optimālai aizsardzībai. Šeit ir daži soļi, lai palīdzētu Jums izvēlēties ideāli piemērotu ķiveri.


PIEMĒROTS IZMĒRS

Lai slēpošana būtu droša, jāizvēlas piemērots izmērs ķiverei. Mūsu slēpju ķiveru izmēri var tikt norādīti divos veidos, vai nu ar centimetriem, vai simboliem S, L, M, XL.  Lūk, daži soļi, lai palīdzētu Jums izvēlēties pareizo izmēru: paņemiet metrmēru. Izmēriet galvas apkārtmēru virs ausīm un uzacīm. Izmēram jābūt no 52 līdz 62 pēc galvas apkārtmēra. Nosakot apkārtmēru, Jūs varat izvēlēties ķiveri. Pārliecinieties, ka, pārvietojot galvu, ķivere nepārvietojas uz priekšu un atpakaļ! Tāpat pārliecinieties, ka ir pietiekami daudz vietas brillēm un slēpošanas maskai ... bet ne pārāk daudz! Lai nodrošinātu perfektu saderību, izvēlieties ķivere ar lieluma kontroles sistēmu vai BOA sistēmu.

NOVĒRTĒJIET ĒRTUMU

Oderes kvalitāte ir galvenais elements, no kura ir atkarīgs ērtums. Mēs iesakām izvēlēties pievilcīgu poralona oderi, kas atbilst galvas formai. Dažreiz putu odere tiek noņemta, tāpēc to būs viegli mazgāt. Mēs iesakām modeļus ar noņemamiem ausu spilventiņiem, kas ir paredzēti, lai labāk dzirdētu un nodrošina papildu komfortu. Tas arī ļaus Jums valkāt ķiveri pat tad, ja pazemināsies temperatūra.

PIEVĒRSIET UZMANĪBU ĶIVERES SVARAM

Izvēlieties ķiveri, kas ir pietiekami viegla, lai neierobežotu Jūsu kustības. Parasti ķiveres, kas sver aptuveni 450 g, nerada diskomfortu tiem, kas tās valkā. Ja vēlaties, lai ķivere būtu vieglāka, izvēlieties In-Mold konstrukcijas ķiveres, kas ir vieglākas, bet nodrošina visaptverošu aizsardzību.

IZVĒLIETIES ĶIVERI AR VENTILĀCIJU

Ķivere sildīs jūsu galvu, tāpēc jāizvēlas ķivere ar labu ventilāciju, lai novērstu pastiprinātu svīšanu. “Rossignol” ķiveres tiek ražotas, izmantojot dabisko ventilācijas tehnoloģiju, lai novērstu karsta gaisa vai mitruma izplatīšanos, vai aktīva ventilācijas tehnoloģija, ar kuras palīdzību Jūs varat manuāli regulēt ventilāciju, lai nodrošinātu maksimālo komfortu jebkuros apstākļos.

NOVĒRTĒJIET DETAĻAS

Dažas ķiveres tiek izgatavotas, izmantojot putu polipropilēnu (EPP), nevis polistirolu (EPS) , kas nodrošina labāku aizsardzību. Jaunās  “Rossignol”- “SPARK” ķiveres iekšpusē ir polipropilēns, kas kratīšanas gadījumā dod lielāku elastību. Mūzikas mīļotājiem „Rossignol” piedāvā slēpošanas ķiveres ar iespēju klausīties mūziku, pateicoties integrētai skaņas tehnoloģijai. Ideja ir ļoti vienkārša: austiņas ir ievietotas ausu spilventiņos. Citas ķiveres piedāvā iespēju klausīties mūziku, pievienojot to austiņām. UZMANĪBU! Skaņas iekārtu lietošana ziemas sporta veidos var apgrūtināt Jūs skaidri reaģēt uz apkārtējās vides skaņām, kā rezultātā pastāv risks, ka var notikt sadursme ar citiem cilvēkiem.

Terminu skaidrojums

  • ABS: ķivere ir izgatavota no plastmasas (polikarbonāta), kas ir pietiekami viegls, bet labi aizsargā pret triecieniem. Šīs ķiveres nodrošina stabilitāti kritiena gadījumā un nodrošina aizsardzību pret triecieniem.
  • “In Mold” ķiveres tiek izgatavotas, pievienojot amortizējošu porolonu ķiveres izgatavošanas laikā. Tie nodrošina ērtību, ventilāciju un padara ķiveres daudz vieglākas par citām.
  • EPP: polipropilēna putas ir putas, kas iztur vairākus triecienus, tāpēc pēc trieciena pakāpeniski atjauno formu un aizsardzību pret triecieniem. Tas patiešām saglabā ķiveres amortizējošās īpašības pat pēc daudziem triecieniem.
  • EPS: putuplasts nodrošina perfektu triecienu aizsardzību, bet tajā pašā laikā tas ir ļoti viegls. Putuplasts visbiežāk tiek izmantota ķiveru ražošanā.
  • Briļļu turētājs: tam ir elastīga siksna, kas tur brilles un nodrošina, ka Jūs tās nepazaudēsiet.
  • Kakla sildītāji: kakla aizsargi, kas iestrādāti dažās no mūsu piedāvatajām ķiverēm. Šis komforta elements aizpilda tukšumu starp kaklu un ķiveri, tādējādi nodrošinot siltumu un komfortu. Dažās ķiverēs ir arī galvas formas kontroles sistēma.
  • Izmēru kontroles sistēma: regulēšanas sistēma ir paredzēta, lai noregulētu izmēru, izmantojot stiprinājuma mehānismu. BOA ir viena no populārākajām sasiešanas sistēmām pasaulē. BOA sistēmā paredzētais cilpas mehānisms, šņores un rievas nodrošinās efektīvāku, vienveidīgāku un pievilcīgāku sasiešanu nekā tradicionālās sistēmas.
  • Aktīva ventilācija: Jūs varat regulēt gaisa plūsmu caur aizvēršanas un atvēršanas sistēmām. Regulējamas ventilācijas atveres ļauj palielināt vai samazināt gaisa plūsmu, lai labāk regulētu siltuma sadali un temperatūru.

KAD NEPIECIEŠAMS MAINĪT ĶIVERI?

Jebkurā gadījumā, ja ķivere bija pakļauta triecienam vai pat vairākiem, ieteicams to nomainīt, jo tā var tikt bojāta, bieži vizuāli nepamanāmi, un tas samazina tās efektivitāti. Ķiveres lietošanas termiņš ir arī atkarīgs no tā, kā to lietojat, tas nozīmē, ka to ietekmē laikapstākļi, mitrums un UV staru iedarbība. Tāpēc mēs iesakām valkāt vienu ķiveri ne ilgāk par pieciem gadiem no tā izgatavošanas datuma (ražošanas mēnesis/gads ir norādīts uz etiķetes ķiveres iekšpusē saskaņā ar CE standartu EN1077).

ĶIVERES KOPŠANA

Lai nodrošinātu maksimālu un stabilu aizsargķiveres aizsardzību, ieteicams to uzmanīgi apstrādāt un valkāt ar audumu. To nevar uzgalbāt siltuma avotu tuvumā vai saules gaismā. Ķiveres daļas var būt pakļautas saskarsmei ar taukiem, tīrīšanas līdzekļiem, krāsām vai citiem materiāliem. Ķiveres tīrīšanai izmantojiet tikai ūdeni un vieglas ziepes. Ķiveres izmantošanas un uzglabāšanas apstākļi tieši ietekmē tās efektivitāti.Tāpēc ir ļoti svarīgi regulāri pārbaudīt ķiveres un tās sastāvdaļu stāvokli, vai tās iekšpusē nav kādas deformācijas pazīmes un/vai plaisas, kā arī sistēmas efektivitāti un šuvju kvalitāti. Ja Jums ir nepieciešama individuāla palīdzība, nevilcinieties un sazinieties ar kādu no mūsu veikaliem.

Slēpošanas ķiveru izmēri:

SACENSĪBĀM  VAI BRĪVAJAM STILAM KALNU SLĒPOŠANAI
IZMĒRS CM IZMĒRS CM
XS 53 - 54 M - L 55-58
S 55 - 56 L - XL 59 – 62
M 57 - 58
L 59 - 60
XL 60 - 61+

Bērnu:

IZMĒRS GALVAS APKĀRTMĒRS (CM)
XXS 48-52
XS-S 52-54
M-L 53-56

Pircējiem patika šis ieraksts

3.7/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?