Noderīgi padomi

Kā izvēlēties spēļu konsoli?

Izvēlēties spēļu konsoli
21 02 2018

Jūs vēlaties spēlēt datorspēles, tomēr nevēlaties tērēt tūkstoti eiro jaudīgam datoram un vēl tikpat dažādiem aksesuāriem? Jūs nevarat samierināties ar faktu, ka jau pēc dažiem gadiem Jūsu stacionārais dators vai spēļu klēpjdators jau tiks uzskatīts par novecojušu un lielākā daļa spēļu tajā jau vairs nestrādās ideāli? Tad Jums vajadzētu pasūtīt spēļu konsoli. Tās maksā diezgan lēti, spēles tiem tiek radītas jau daudzus gadus un tās visas strādā vienādi labi – nav nepieciešams mainīt grafiskos iestatījumus un nenākas minēt, vai strādās kārtējā spēle. Turklāt spēļu konsoles nereti piedāvā spēles, kuras nevar spēlēt personālo datoru īpašnieki.

Vispār, lielāko daļu spēļu spēlēt ar konsoli vienkārši ir ērtāk saistībā ar vadības paneļu ērtību un televizora lielumu. Taču, ja Jums ir zināmas visas konsoles ērtības, tad visdrīzāk Jūs izvēlēsieties vienu no konsolēm. Kā to izvēlēties? Mēs, 220.lv eksperti, varam Jums palīdzēt!

Ekskluzīvas spēles

Izvēlei jābūt balstītai uz to, kādas spēles Jums vajadzīgas. Ikviena konsole var lepoties ar tikai tai radītām spēlēm, tāpēc, ja Jūs vēlaties Halo”, “Gears of War” vai “Forza Motosport”, tad Jūsu vienīgā izvēle ir “Xbox One”, taču, ja Jums vairāk interesē tādas spēles, kā “The Last Guardian” vai “Bloodborne”, tad varbūt Jums labāk iegādāties “PlayStation 4”?

Ja Jūs neko neesat dzirdējis ne par vienu no šīm spēlēm un tās Jums neko nevēsta, tad visdrīzāk labāk ir pirkt “PlayStation 4”. Nevarētu teikt, ka “PS4” spēlētājiem ir iespēja izvēlēties no daudz lielākas spēļu bāzes, taču šai konsolei šobrīd ir neliela priekšrocība tādēļ, ka “PS4” vienkārši ir pati populārākā konsole. Vairāk spēlētāju – vairāk pircēju – vairāk spēļu radītāju. Tas ir apburtais loks.

Ko izmanto jūsu draugi?

Tas var izklausīties nedaudz dīvaini un pat neparasti, tomēr Jums vajadzētu būt svarīgi tam, kādu konsoli izmanto Jūsu draugi. Kāpēc? Pirmkārt, tagad svarīgs spēļu aspekts ir iespēja spēlēt caur internetu, apvienojoties ar draugiem vai nepazīstamiem cilvēkiem. Jo ar draugiem spēlēt taču ir daudz jautrāk, vai ne? Turklāt, ja Jums ir draugi, kuri jau ir iegādājušies tādu vai citādu konsoli, tad tas nozīmē, ka viņiem jau droši vien ir kāda spēļu kolekcija. Tas ļaus Jums reizēm mainīties ar spēlēm – tādējādi varat ietaupīt gan Jūs, gan Jūsu draugi.

Veco spēļu atbalsts

Nostaļģija – tas ir spēcīgs ierocis, un gan “Microsoft”, gan arī “Sony” ir izmēģinājuši to pielietot. “Xbox One” ir diezgan limitēts “Xbox 360” spēļu atbalsts, tiesa, Jums tādā gadījumā vajadzēs vecās fiziskās spēles “Xbox 360”, vai abonēt “Xbox Live”. Tostarp, ja Jums ir “PlayStation 4”, tad Jūs varēsiet spēlēt arī “PlayStation 3” spēles, izmantojot maksas serveri “PlayStation Now”. Atliek atzīt, ka nevienai kompānijai nav ideāla risinājuma, tomēr, ja agrāk Jums ir bijusi tās vai citas kompānijas spēļu konsole, tad vajadzētu padomāt, vai Jūs neskumsiet pēc savām vecajām spēlēm.

Tās nav tikai spēļu konsoles

Vajadzētu atcerēties, ka “PlayStation 4” un “Xbox One” nav vienkāršas spēļu konsoles, tās ir pilnvērtīgi multivides centri. Jāpievērš uzmanība tam, ka “Xbox One” ir nedaudz plašākas plašsaziņas iespējas, turklāt, ja ticam atsauksmēm, tad “One” lietotāja interfeiss ir vienkārši ērtāks, nekā “PS4”. Ar “Xbox One” Jūs varēsiet daudz ērtāk lietot tādus servisus, kā “Netflix”.

No otras puses, jaunais “PlayStation” ir mazliet jaudīgāks, salīdzinot ar “Xbox One”, kam pateicoties, tas bieži vien piedāvā labākas spēļu grafikas iespējas. Atjaunotās “Xbox One S” un “PlayStation 4 Pro” ļauj baudīt vēl labāku grafikas kvalitāti, tomēr šobrīd “Sony” arvien vēl apsteidz “Microsoft” savas jaudas un grafikas ziņā. Ja Jums patīk virtuālā realitāte un esat gatavs investēt nedaudz lielāku summu, tad varat iegādāties speciālas virtuālās realitātes brilles, kuras pieslēdzot savai “PS4”, varēsiet spēlēt virtuālās realitātes spēles.

Ja spēļu konsole bieži atrodas Jūsu ballīšu centrā, tad jāizvēlas “Xbox One” ar jauno “Kinect”. Jā, “PS4» arī ir savs “PlayStation Move”, tomēr “Kinect” pielāgoto spēļu ir daudz vairāk, un vispār “Kinect” funkcionē mazliet labāk.

Tātad “Sony” it kā arī piedāvā nedaudz labāku spēļu pieredzi, tomēr “Xbox One” ir vispusīgāka ierīce, kas būs noderīga ne tikai spēļu cienītājiem. Ko izvēlēties Jums? Tas atkarīgs no Jūsu vajadzībām un Jūsu tuvinieku vajadzībām.

Vairumā aspektu šīs divas spēļu konsoles ir līdzīgas

“Microsoft” un “Sony” konkurē jau daudzus gadus – reizēm pat viena no otras kaut ko kopē, taču tas nav nemaz tik slikti. Tiesa, šai sakarā “PS4” un “Xbox One” daudzējādā ziņā ir viena otrai līdzīgas. Lielāko daļu spēļu atbalsta abas konsoles, tāpēc, izvēloties vienu no tām, Jūs neko daudz nezaudēsiet. Abas konsoles atbalsta USB atmiņas ierīces, Blu-ray un DVD diskus.

“Xbox One” atmiņu var paplašināt ar USB, tostarp “PlayStation 4” var nomainīt iekšējo cieto disku. Abas konsoles nedaudz atšķiras, tomēr aptuveni vienādi ērtas ir vadības pultis, un, galu galā, abas konsoles ir vienkārši lieliskas un uzmanības un Jūsu naudas vērtas.

Spēļu konsoles “Microsoft Xbox One”, “Xbox One S”, “Sony PlayStation 4” un “PlayStation 4 Pro” par zemāku cenu var iegādāties vietnē 220.lv, jo šeit vienmēr norit akcijas, izpārdošanas, tiek piemērotas atlaides, izmantojot īpašus promokodus. Tāda investīcija ir uzmanības vērta, jo spēles spēļu konsolēm tiek ražotas daudzus gadus, bet ideāla to funkcionēšana tiek garantēta daudzus gadus uz priekšu.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.2/5
5 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2019 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.