Noderīgi padomi

Kā izvēlēties trimmeri?

Plaša izvēle trimmeriem
09 02 2020
ka izveleties trimeri

Tiem, kam ir dārzs vai piemājas dārzs, ne tikai patīk uzturēties brīvā dabā, bet arī nākas parūpēties par sakoptu vidi un zāles kopšanu. Šim nolūkam var izmantot ne tikai zāles pļāvējus, bet arī trimmerus, kuriem tiek pievērsta tāda pati uzmanība. Šoreiz mēs apspriedīsim to priekšrocības un svarīgākos kritērijus, kas jāņem vērā pirms to iegādes.

Trimmeri zāles pļaušanai: kas tas ir? 

Mūsdienās praktiski nav tādu cilvēku, kuri nezina, kas ir trimmeris - dārza ierīce zāles un krūmu apgriešanai. Otrās iespējas dēļ tas ir pazīstams arī kā krūmgriezis. Lai arī tā darbības princips ir līdzīgs trimmera darbībai, kas ir pazīstamāks ikvienam, atšķirība ir tā, ka griezēja laikā trimmerim jābūt noturētam vietā. Tas arī izceļ dažus šo ierīču trūkumus un priekšrocības.

Kas ir labāks trimmeris vai zāles pļāvējs?

Lai arī tas ir paredzēts ļoti līdzīgam darbam, patiesībā šī dārzkopības tehnika ir pielāgota diezgan dažādām situācijām. Vienkāršu trimmeri vislabāk izmantot gludākās, lielākās platībās - tas to fiziski nespiež, un lielāka funkcionalitāte (piemēram, zāles novākšana) šos darbus vēl vairāk vienkāršos. Tomēr situācijās, kad nepieciešama lielāka mobilitāte un veiklība, labāk izvēlēties trimmeri - šī ierīce parasti uzņemas vadību šādās situācijās:

- Kad runa ir par zāles pļaušanu ap dīķiem, akmeņiem vai augiem;

- Kad runa ir par zāles vai pat mazu krūmu vai koku atzarošanu;

- Jebkurā citā gadījumā jums ir jārūpējas par zālāja audzēšanu grūtākās vietās.

Labākie trimmeri?

Ja jūs nolemjat, ka zāles trimmeris joprojām būs vajadzīgs, iepazīstieties ar to plašo klāstu, tāpēc jums jāapsver vairāki jūsu izvēles aspekti.

Tips

Ir pat trīs dažādi trimmeru veidi:

  • Elektriskie. Tās ir vieglas, samērā klusas, videi draudzīgas ierīces, kurām ir viens trūkums - vads, kas ievērojami ierobežo darba zonas. Šis trimmeris ir vispiemērotākais neliela zāles laukuma pļaušanai pietiekami tuvu elektrības avotam. Turklāt trimmeri krūmgrieži nepārsteigs ar iespaidīgu jaudu.


  • Akumulatoru trimmeri. Līdzīgi kā iepriekšminētajos ierīču veidos, bezvada trimmeri arī ir klusi un videi draudzīgi. Atšķirība ir tāda, ka vads jūs neierobežos un atkarībā no akumulatora ietilpības aptuveni stundu varēsiet strādāt pilnīgā pārvietošanās brīvībā. Tiesa, tas prasīs, lai jūs upurētu trimera vieglo un nelielo svaru. 

  • Benzīna. Tā nebūs kļūda, ja tiks apgalvots, ka šīs ir visefektīvākās un jaudīgākās no piedāvātajām ierīcēm. Kaut arī šie trimeri neiepriecinās ar mazu svaru vai īpaši klusu darbību, tie var tikt galā pat ar ļoti augstu zāli. Kamēr tvertnē ir pietiekami daudz benzīna, jūs nebūsiet ierobežots ar ierīces vadiem vai īso akumulatora darbības laiks.


Jauda

Jo jaudīgāks ir trimmeris, jo efektīvāk būs pļaut garāku un smagāku zāli. Vienkāršākiem aptuveni 10 āru uzturēšanas darbiem ieteicams izvēlēties vienības ar jaudu līdz 1000 W, un, ja plānojat strādāt lielākā platībā vai gatavojaties pļaut ļoti garu vai biezu zāli, ieteicams izvēlēties ierīces ar jaudu no 1000 līdz 2000 W. Taisnība, ka ne visi ražotāji aprakstos min šo parametru - šajā gadījumā ir jāņem vērā ierīces darba jauda. 20 kubikcentimetru motorus uzskata par mazu jaudu, 30 kubikcentimetrus - vidēju un 40 kubikcentimetru motorus var pielāgot arī krūmu griešanai.

Griešanas platums

Atkal šī izvēle ir atkarīga no gaidītā darba apjoma. Griezuma platums no 33 līdz 38 cm tiek uzskatīts par labāko variantu, bet, ja jūs zināt, ka parasti būs jāstrādā tikai ar nelieliem laukumiem un plānojat izmantot elektrisko bloku, pietiks ar platumu, kas mazāks par 30,5 cm. Ja uzskatāt sevi par modernu griezēju, apsveriet ierīces iegādi, kas var piedāvāt griešanas platumu vismaz 40,5 cm.

Kāts

Taisnas vārpstas ierīces tiek uzskatītas par uzticamākām, jo griezes momentu pēc tam pārvada metāla stienis, nevis īpašs kabelis. Lai gan tas nenozīmē, ka šī konstrukcija ilgs mūžīgi, kabeļa pārrāvuma risks nepastāv - šāds scenārijs ir iespējams ar izliektas vārpstas ierīcēm. Tomēr šis aspekts ir būtisks tikai, iegādājoties lielākas jaudas ierīci.

Svars

Šis aspekts ir atkarīgs no trimmera veida, kā arī no jūsu iespējām un darba apjoma. Vieglāku ierīci, bez šaubām, būs ērtāk turēt rokās, taču tā, visticamāk, būs mazāk jaudīga vai, piemēram, tai būs mazāka benzīna uzglabāšanas ietilpība, un tāpēc tai nepieciešama biežāka uzpildīšana. Tāpēc vislabāk vispirms apsvērt visu iepriekšminēto un pēc tam salīdzināt jums tīkamo trimmeru svaru. Ja jūs neupurējat šīs nianses svarīgākās specifikācijas, tad vieglāks svars sniegs jums lielāku komfortu.

Ņemot vērā visas šīs nianses, jūs varat viegli izlemt, kurš trimmeris būs vislabākais jūsu zālienam. To izvēle ir pietiekami plaša, lai palīdzētu jums atklāt dārza aprīkojumu gan minimālai, gan profesionālai lietošanai.

Pircējiem patika šis ieraksts

3.8/5
16 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?