Noderīgi padomi

Kā izvēlēties USB atmiņas ierīci?

Izvēlēties USB atmiņas karti
19 02 2018

USB zibatmiņa ir neatņemama mūsdienu dzīves daļa – tā ir viena no ērtākajām atmiņas ierīcēm. USB atmiņas ierīce ir piemērota studentiem, pateicoties to zemajai cenai, profesionāļiem – pateicoties aizsardzības iespējai, un jebkuram, kam vienkārši kaut kur jāuzglabā noteikta informācija. Bet USB zibatmiņas ir dažāda lieluma, formu, tipu, tām ir dažādi ātrumi, kuros ir īpašas funkcijas. Tad kā gan vajadzētu izvēlēties USB zibatmiņu?

USB lielums

Ja izvēlaties USB zibatmiņu, tāpat kā jebkurai citai atmiņas ierīcei, lielumam ir svarīga nozīme. Runa ir gan par fizisko lielumu, gan arī par apjomu. Izvēle atkarīga no tā, kam Jūs plānojat izmantot savu USB atmiņas ierīci. Tirgū ir ļoti maza izmēra USB zibatmiņas tikai ar vienu vai diviem GB atmiņas. Tā ir lieliski piemērotas dokumentu uzglabāšanai, taču filmu, mūzikas failu vai pat fotogrāfiju – ne pārāk. Īsi apspriedīsim dažas pašas populārākās USB zibatmiņas.

  • 4-8 GB. Teksta dokumenti aizņem ļoti maz vietas – vairumam no tiem lielums nesasniedz pat 200 KB, bet tas nozīmē, ka atmiņas ierīcē ar 4 GB apjomu var glabāt vairākus tūkstošus tādus standarta teksta failus. Lielākā daļa JPEG formāta fotogrāfiju arī neaizņem daudz vietas, tāpēc, ja Jūs neizmantojat kameras ar ļoti augstu izšķirtspēju un nepārliekat fotogrāfijas ļoti lielā skaitā, tad Jums arī pilnībā pietiks ar 4 vai 8 GB USB zibatmiņu.


  • 16 GB. Lielas fotogrāfijas ar augstu izšķirtspēju vat aizņemt daudz vairāk vietas atmiņā, tāpēc tām būs vajadzīgas USB atmiņas ierīces ar lielāku apjomu. Prezentācijas, dokumenti ar attēliem, tabulas, grafiki arī var aizņemt diezgan daudz vietas. Mūzikas faili parasti ir līdz 10 MB lieli, tomēr, ja Jums ir daudz albumu, kurus Jūs vēlaties saglabāt, tad droši vien 16 GB atmiņas ierīci Jūs aizpildīsiet ļoti ātri.


  • 32-64 GB. Audio (FLAC) un video faili ar augstu izšķirtspēju prasa daudz vietas, tāpēc tādai lietošanai mēs nevaram ieteikt atmiņas ierīci ar mazāk kā 32 GB atmiņas apjomu. Ja Jūs rediģējat fotogrāfijas, USB atmiņas ierīcē plānojat uzglabāt seriālus vai filmas, mēs iesakām investēt atmiņas ierīcē ar vismaz 32 GB apjomu.