Noderīgi padomi

Kā izvēlēties USB atmiņas ierīci?

Izvēlēties USB atmiņas karti
19 02 2018

USB zibatmiņa ir neatņemama mūsdienu dzīves daļa – tā ir viena no ērtākajām atmiņas ierīcēm. USB atmiņas ierīce ir piemērota studentiem, pateicoties to zemajai cenai, profesionāļiem – pateicoties aizsardzības iespējai, un jebkuram, kam vienkārši kaut kur jāuzglabā noteikta informācija. Bet USB zibatmiņas ir dažāda lieluma, formu, tipu, tām ir dažādi ātrumi, kuros ir īpašas funkcijas. Tad kā gan vajadzētu izvēlēties USB zibatmiņu?

USB lielums

Ja izvēlaties USB zibatmiņu, tāpat kā jebkurai citai atmiņas ierīcei, lielumam ir svarīga nozīme. Runa ir gan par fizisko lielumu, gan arī par apjomu. Izvēle atkarīga no tā, kam Jūs plānojat izmantot savu USB atmiņas ierīci. Tirgū ir ļoti maza izmēra USB zibatmiņas tikai ar vienu vai diviem GB atmiņas. Tā ir lieliski piemērotas dokumentu uzglabāšanai, taču filmu, mūzikas failu vai pat fotogrāfiju – ne pārāk. Īsi apspriedīsim dažas pašas populārākās USB zibatmiņas.

  • 4-8 GB. Teksta dokumenti aizņem ļoti maz vietas – vairumam no tiem lielums nesasniedz pat 200 KB, bet tas nozīmē, ka atmiņas ierīcē ar 4 GB apjomu var glabāt vairākus tūkstošus tādus standarta teksta failus. Lielākā daļa JPEG formāta fotogrāfiju arī neaizņem daudz vietas, tāpēc, ja Jūs neizmantojat kameras ar ļoti augstu izšķirtspēju un nepārliekat fotogrāfijas ļoti lielā skaitā, tad Jums arī pilnībā pietiks ar 4 vai 8 GB USB zibatmiņu.


  • 16 GB. Lielas fotogrāfijas ar augstu izšķirtspēju vat aizņemt daudz vairāk vietas atmiņā, tāpēc tām būs vajadzīgas USB atmiņas ierīces ar lielāku apjomu. Prezentācijas, dokumenti ar attēliem, tabulas, grafiki arī var aizņemt diezgan daudz vietas. Mūzikas faili parasti ir līdz 10 MB lieli, tomēr, ja Jums ir daudz albumu, kurus Jūs vēlaties saglabāt, tad droši vien 16 GB atmiņas ierīci Jūs aizpildīsiet ļoti ātri.


  • 32-64 GB. Audio (FLAC) un video faili ar augstu izšķirtspēju prasa daudz vietas, tāpēc tādai lietošanai mēs nevaram ieteikt atmiņas ierīci ar mazāk kā 32 GB atmiņas apjomu. Ja Jūs rediģējat fotogrāfijas, USB atmiņas ierīcē plānojat uzglabāt seriālus vai filmas, mēs iesakām investēt atmiņas ierīcē ar vismaz 32 GB apjomu.


  • 128-256 GB. Tā šobrīd ir viena no pašām apjomīgākajām atmiņas ierīcēm. Parastai lietošanai atmiņas ierīce ar tādu apjomu nemaz nav vajadzīga. Taču, ja Jūs plānojat uzglabāt lielu skaitu filmu ar augstu izšķirtspēju, vai pat visu operētājsistēmu, tad mēs piedāvājam izvēlēties paša lielākā iespējamā apjoma USB zibatmiņas. Tikai noteikti pievērsiet uzmanību atmiņas ierīces ar tādu apjomu ātrumam, jo pretējā gadījumā failu pārnešana vien aizņems vairākas stundas!


Top 10 USB mediji


Failu pārnešanas un nolasīšanas ātrumi

Failu pārnešanas un nolasīšanas ātrumi parasti tiek norādīti MB sekundē. Lielākā daļa parasto cilvēku šim aspektam pat nepievērš uzmanību, taču tieši tā ir galvenā kļūda – lēna USB karte Jūs vienmēr tracinās, īpaši, ja tai ir liels apjoms un Jūs to izmantojat failiem ar lielu apjomu.

Bet, ja Jūs atmiņas ierīci izmantosiet tikai nelieliem failiem, tad ātrums Jums nebūs svarīgs. Un tomēr, ja Jūs plānojat izmantot USB atmiņas ierīci lielāku failu glabāšanai, piemēram, filmu vai mūzikas, tad mēs iesakām izvēlēties vismaz 120 MB/s nolasīšanas ātrumu. Pašiem prasīgākajiem lietotājiem, kuri pērk atmiņas ierīces ar lielu apjomu un plāno tās izmantot ļoti lielu failu vai pat operētājsistēmas uzglabāšanai, mēs iesakām izvēlēties atmiņas ierīci ar vismaz 200 MB/s nolasīšanas ātrumu un ierakstīšanas ātrumu – vismaz 150 MB/s.

USB tehnoloģiju paaudzes

USB tehnoloģija pilnveidojas daudzu gadu garumā, lai radītu atmiņas ierīces ar lielāku apjomu un lielāku ātrumu. Un tomēr daži uzskata, ka tam praktiski nav nozīmes un USB 3.0 standarts garantē kvalitāti, taču patiesībā tā viss nav.

  • USB 1.0. Tas ir praktiski jau neeksistējošs standarts, kurā varēja ievietot failus tikai ar dažu MB apjomu.
  • USB 2.0. Nedaudz novecojis, tomēr līdz šim ļoti populārs USB standarts. 2.0 paaudzes USB zibatmiņas var strādāt ar ātrumu, kas 20 reizes pārsniedz pioniera ātrumu, un uzglabāt failus ar apjomu līdz vairākiem gigabaitiem Un tomēr USB 2.0 ir ātruma ierobežojumi, tāpēc pirkt atmiņas ierīces, kas izmanto šo standartu, ar lielu apjomu mēs neiesakām.
  • USB 3.0. Šī standarta USB zibatmiņas šobrīd ir vispopulārākās un visātrākās. Tomēr nevajadzētu pieļaut kļūdu – neskatoties uz pietiekami lielajiem USB 3.0 ātruma un apjoma limitiem, standarts USB 3.0 pats par sevi nenodrošina iespaidīgu ātrumu, tāpēc pirms atmiņas ierīces iegādāšanās jāpainteresējas, kāds tai ir ātrums. Ja šo informāciju Jūs neatrodat ražotāja vietnē, tad to uzzināt palīdzēs atsauksmes internetā.
  • USB 3.1. Neskatoties uz to, ka nelielā cipara izmaiņa norāda, ka arī ātruma un apjomu izmaiņas nav ļoti lielas, standarts USB 3.1, kas izlaists 2013.g., ir progresīvāks, salīdzinot ar USB 3.0. Jaunais standarts 3.1 var atbalstīt ātrumu līdz 10 GB/s. Diemžēl šobrīd tirgū joprojām vēl nav daudz USB 3.1 atmiņas ierīču un tās maksā dārgāk, salīdzinot ar iepriekšējo standartu produkciju.

Citi faktori, izvēloties USB zibatmiņu

Šo sadaļu mēs veltām cilvēkiem ar lielām vajadzībām – tiem, kam nepietiek ar lielu apjomu un lieliem ātrumiem. Tirgū ir daudz ļoti dažādu USB atmiņas ierīču, kas spēj apmierināt nišas vajadzības. Piemēram, ļoti neliela izmēra USB zibatmiņas var noderēt studentiem vai tiem, kas vienkārši vēlas paplašināt datora atmiņas apjomu, bet nevēlas, lai USB zibatmiņa stipri izvirzītos uz datora korpusa.

Tostarp USB zibatmiņa ar īpašu aizsardzību un augsta līmeņa identifikāciju lieliski derēs profesionāļiem un citiem cilvēkiem, kuri glabā ļoti svarīgu informāciju. Tirgū ir arī USB zibatmiņas ar divām pieslēgvietām: vienu telefonam un vienu datoram. Bet tiem, kas savu USB pastāvīgi nomet, strādā celtniecībā vai citās bīstamās vietās, ir radītas speciālas USB zibatmiņas ar ļoti stipriem un triecienizturīgiem vai pat ūdensnecaurlaidīgiem korpusiem.

Lai zemā cena Jūs nemaldina

Dažas USB zibatmiņas pat ar pietiekami lielu apjomu maksā tikai dažus eiro, bet nevajadzētu pieļaut kļūdu – tās, visdrīzāk, ir ļoti lēnas vai neērti lietojamas. Tāpēc noteikti pievērsiet uzmanību visiem aspektiem, kas tika minēti šajā ceļvedī. Jūs varat pasūtīt USB atmiņu par zemāku cenu internetveikalā 220.lv! Tikai veicot pirkumu šeit, Jūs varēsiet nedomāt par kvalitāti, oriģinalitāti un cenām.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.1/5
9 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2019 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.