Noderīgi padomi

Kā izvēlēties viedpulksteni un tā aproci?

Izvēlies viedpulksteni
27 11 2017
viedpulkstenis lielisks paligs

Viedpulkstenis – tā ir jauna mode, bet kas ir viedpulkstenis (dēvēts arī kā viedaproce)? Daudzu gadu gaitā pulkstenis palicis praktiski nefunkcionāls. Galu galā tie kļuvuši tikai par stila detaļu, jo laiku vienmēr var uzzināt telefonā. Tomēr tagad, parādoties viedpulksteņiem, tie vairs nav tikai imidža aksesuārs, un ir lielisks instruments, kas var noderēt daudzos gadījumos: darba laikā, sportojot, izklaidējoties. Un tomēr, parādoties viedpulksteņu modei, tirgū ienākuši daudzi lieli un pat mazi ražotāji, kas lielā mērā apgrūtina izvēli. Kādu viedpulksteni izvēlēties?

Izvēlieties operētājsistēmu 

Pašreiz viedpulksteņu tirgū dominē šādas operētājsistēmas: “Android Wear”, “iOS”, “Tizen”, kā arī operētājsistēmas bez nosaukuma, kuras radījuši mazāki Ķīnas ražotāji. Īsumā apspriedīsim katru no tām.

  • “Android Wear” – šī operētājsistēma būs visvairāk piemērota gadījumā, ja Jums ir “Android” telefons. “Android Wear” arī atbalsta “iOS” ierīces, tomēr ar “Apple” produktiem tik labi nestrādā. Pirmais “Android” pulkstenis netika izstrādāts līdz galam – tas attiecas gan uz tehnisko pusi, gan programmatūru. Taču pēc “Android Wear 2.0” atjaunošanas šis viedpulkstenis beidzot “nogatavojās”, tāpēc droši var pirkt pulksteni ar šo operētājsistēmu.

  • “iOS” - šī operētājsistēma pieejama tikai “Apple Watch” pulkstenī, kura cena ir diezgan augsta. Turklāt “Apple Watch” atbalsta tikai “iOS” ierīces. Neskatoties uz visiem uzskaitītajiem faktoriem, pašreiz viedpulksteņu tirgū līderis ir “iOS”, un “Apple” ierīču īpašniekiem tā nešaubīgi būs labākā izvēle sakarā ar ideālo pulksteņa un telefona sinhronizāciju, un, protams, lielo “Apple” programmu ekosistēmu. 

  • “Tizen” – tā ir kompānijas “Samsung” radītā operētājsistēma, tāpēc, ja Jūs esat “Samsung” tālruņa īpašnieks, “Tizen” Jums ir labākā izvēle. Taču “Tizen” ideāli strādā arī ar citām “Android” ierīcēm, kā arī, ierobežotā mērā”, ar “iOS” telefoniem. “Android” telefonu īpašnieki nereti “Android Wear” vietā izvēlas “Tizen” tā iemesla dēļ, ka “Tizen” sistēma ir nedaudz stabilāka, ātrāka un dažos jautājumos pat funkcionālāka. Un tomēr, ja Jums nepatīk ne “Gear S2”, ne “Gear S3” izskats, nāksies izvēlēties citu operētājsistēmu. 

  • Mazāku ražotāju operētājsistēmas – pašos lētākajos viedpulksteņos var atrast operētājsistēmas, kurām nav pat precīza nosaukuma, ekosistēmas – pilnīgi nekā. Tās ir sistēmas ar ļoti ierobežotu funkcionalitāti, tās lietojot, Jūs vairumā gadījumu nevarēsiet ne lejupielādēt svešas programmas, ne izpildīt darbības, kuras var izpildīt ar citām viedpulksteņu sistēmām.

Kāda funkcionalitāte Jums nepieciešama?

Kādiem nolūkiem Jūs plānojat izmantot savu viedpulksteni? Jā, tie visi lielākā vai mazākā mērā ir līdzīgi, teorētiski tos visus var izmantot gan sportam, gan imidžam, gan ziņojumu kontrolei. Tomēr daži no tiem izpilda noteiktus uzdevumus labāk par citiem, tāpēc vajadzētu kārtīgi padomāt.

Piemēram, ja savu ierīci Jūs plānojat izmantot vairāk sporta nolūkā, tad Jums noteikti jāizvēlas pulkstenis ar GPS un sirds ritma mērītāju. Ja Jums ir diezgan neliels budžets, bet sports tomēr ir Jums svarīgs aspekts, iespējams, ka labākā izvēle būs viedaproce – tās arī var mērīt sirds ritumu, soļu skaitu, kā arī izpildīt daudzas citas funkcijas, kas saistītas ar sportu. Dažos gadījumos tās daļēji izpilda viedpulksteņu funkcijas: parāda ziņojumus, laika prognozi u.c.

No otras puses, ja Jūs viedpulksteni izmantosiet galvenokārt kā parasto pulksteni, tad labāk izvēlēties kaut ko klasiskāku ar apaļu ekrānu. Jā, tirgū ir vairāki diezgan klasiski taisnstūra formas pulksteņi, piemēram, “Apple Watch”, taču apaļais ekrāns tomēr tiek uzskatīts par klasikas standartu. 

Tiem, kas meklē visam piemērotu pulksteni, mēs iesakām izvēlēties “Samsung Gear” vai “Apple Watch” pulksteņus, jo tie ir universāli. Ja Jūs tomēr esat izvēlējies pulksteni ar citu operētājsistēmu, tad meklējiet ierīci, kuru var izmantot ar dažādām siksniņām, ar visām sporta nodarbībām nepieciešamajām funkcijām. 

Kā izvēlēties pulksteņa aproci? 

Ja jau mēs sākām runāt par pulksteņu aprocēm – kā tās pareizi izvēlēties? Pirmkārt, vajadzētu noskaidrot, kādā nolūkā pulkstenis tiks izmantots – sporta pulkstenim piemērotas ir metāla un gumijas aproces, tostarp žaketei vai parastam ikdienas apģērbam vairāk piestāvēs ādas aproces un arī metāla aproces. Neskatoties uz to, ka metāls ir diezgan universāls, tam ir arī savi trūkumi – pulkstenis ar tādu aproci var būt diezgan smags, metāla aproces parasti viegli var saskrāpēt, bet ziemā tās var būt vienkārši nepatīkamas ķermenim. Var izvēlēties arī auduma aproci, tomēr, bieži sportojot, tā ātri nolietosies, bet parastā situācijā neizskatīsies tik solīdi, kā ādas vai metāla aproce.

Pēc tam, kad Jūs esat izvēlējies materiālu, ir jāizvēlas aproces lielums un krāsa. Ļoti populāras šobrīd ir Apple watch siksniņas, bet atcerieties, ka lielumam jābūt ideāli piemērotam Jūsu pulkstenim, tāpēc noteikti painteresējieties, kāda platuma aproces der Jūsu pulkstenim. Tādu informāciju var atrast ražotāja vietnē, kā arī nereti par to min atsauksmēs. Vīriešu viedpulksteņi visbiežāk sader kopā ar masīvāka tipa aprocēm, savukārt viedpulkstenis sievietei izskatīsies daudz elegantāk, ja aproce būs smalkāka. Tomēr, kā jau iepriekš tika minēts, lielums nav vienīgais svarīgais faktors, izvēloties aproci. Tostarp aproces krāsai jābūt atkarīgai no Jūsu pulksteņa krāsas, un, protams, Jūsu valkātā apģērba krāsas. Mēs iesakām pasūtīt internetā vismaz dažas pulksteņu siksniņas, lai Jūs tās varētu kombinēt ar jebkuru apģērbu. 

Arī cenai ir svarīga nozīme 

Viedpulksteņi var maksāt no dažiem desmitiem līdz vairākiem simtiem eiro. Atcerieties, ka Jums nav jātērē viedpulkstenim vairāk, nekā savam telefonam, jo tas ir tikai telefona aksesuārs! Lētas ierīces der tiem, kas vēlas vienkārši pamēģināt tāda veida lietu, kā arī bērniem. Vidējās klases viedpulksteņi parasti spēj apmierināt vajadzības tikpat lielā mērā, kā paši dārgākie pulksteņi, tomēr tādā gadījumā nepieciešams ideāli zināt savas vēlmes. Tostarp pašus dārgākos pulksteņus mēs iesakām tiem, kas ir gatavi maksāt nedaudz vairāk, bet turklāt precīzi zina, ka tāda lieta viņam ir vajadzīga. Neaizmirstiet to, ka veikalā 220.lv var iegādāties oriģinālas preces, tai skaitā arī viedpulksteņus, par zemāku cenu, jo šeit vienmēr notiek akcijas, izpārdošanas un tiek piedāvātas atlaides ar īpašiem promokodiem! Tāpēc pasūtiet viedpulksteni tieši tagad – pēc kāda laika Jums jau būs grūti saprast, kā Jūs bez šīs lietas agrāk dzīvojāt.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
2 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2019 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.