Noderīgi padomi

Jāizvēlas jauni apavi vīrietim - kas noteikti jāņem vērā?

Plaša izvēle vīriešu kurpēm, zābakiem
08 05 2020
stiligas viriesu adas kurpes

Katra vīrieša garderobē vajadzētu būt vairākiem apavu pāriem, kas piemēroti dažādiem dzīves gadījumiem. Koptēlam vai kādam īpašam pasākumam pieskaņoti apavi ir viena no vīrieša pašpārliecinātības pazīmēm. Izvēlēties jaunus un stilīgus apavus vīrietim nav nemaz tik sarežģīti.

Apskatīsim vairākus faktorus, kas noteikti jāņem vērā izvēloties jaunu vīriešu apavu pāri.

Piemērotība sezonai

Izvēloties apavus, noteikti jāņem vērā to piemērotība sezonai un tai raksturīgajiem laika apstākļiem. Pavasarim lieti noderēs nesiltināti ādas puszābaki. Āda ir elpojošs materiāls, kas nodrošinās lielisku gaisa caurlaidību un neļaus kājām svīst. Turklāt puszābaka forma, sniegdamās pāri potītei, pasargās no pavasara brāzmām un izskatīsies gana lietišķi. Ādas vietā droši var izvēlēties arī eko ādas apavus. Arī tiem piemīt ādai raksturīgās īpašības.


Pavasaris ir visai neparedzams gadalaiks un ik pa brīdim var pārsteigt ar negaidītu lietusgāzi. Arī šādos laika apstākļos noderēs puszābaki, taču pirms to iegādes jāpārliecinās par materiāla ūdensnecaurlaidību. 

Tuvojoties vasaras sezonai, noteikti nedrīkst aizmirst par kvalitatīviem brīvā laika apaviem. Karstajā laikā īpaši svarīgi nodrošināties ar elpojošiem, elastīgiem un ērtiem apaviem. Katram vīrietim, protams, nepieciešams moderns vasaras sandeļu pāris, taču, ko darīt, ja svelmainā dienā jādodas darba darīšanās? Šajā gadījumā lieliski noderēs klasisks ādas loaferu vai mokasīnu pāris. Izvēloties loaferus vai mokasīnus ar smalkiem dekoratīvajiem izgriezumiem, Jūsu kājas nesvīdīs un izskatīsies eleganti.


Atbilstošs modelis

Pirms apavu iegādes jātiek skaidrībā ar jautājumu, kādiem gadījumiem tie ir nepieciešami. 

Vīriešu apavi iedalās vairākās kategorijās :

  • Klasiskie apavi
  • Ikdienas elegantie apavi
  • Brīvā laika apavi

Klasiskā tipa apavi ir ideāli piemēroti saskaņošanai ar uzvalku, žaketi vai kreklu. Tie lieliski kalpos lietišķai darba videi un svarīgām biznesa tikšanās vajadzībām. 

Ikdienas solim vispiemērotākais būs ikdienas elegantais stils. Tas sevī apvieno gan ikdienišķo, gan klasisko pieskārienu. 

Aktīvās atpūtas vajadzībām, piemēram, velo braucienam kopā ar draugiem, vispiemērotākie būs brīvā laika jeb tā sauktie skriešanas apavi. Tajos noteikti jutīsieties brīvi, ērti un nepiespiesti.

Saskaņošana ar apģērbu

Ja esiet iecerējis jaunos apavus pieskaņot kādam apģērbu komplektam, noteikti jāņem vērā daži vērtīgi stilistu ieteikumi. 

Pirmkārt, apaviem nevajadzētu būt spilgtākiem par biksēm. Tos ieteicams pieskaņot bikšu krāsai vai arī izvēlēties nedaudz tumšāku toni. 

Otrkārt, apavus ieteicams pilnībā saskaņot ar izvēlētās siksnas krāsu. Runājot par krāsām, melni apavi vislabāk izskatīsies apvienojumā ar tumši zilām, pelēkām vai melnām biksēm, taču brūni apavi lieliski papildinās bēšas, brūnas un zaļas krāsas bikses. 

Ievērojot šos ieteikumus, noteikti atstāsiet kopta un moderna vīrieša iespaidu. 

Jaunākās tendences

Ja vēlieties pilnībā pārsteigt gan sevi, gan apkārtējos, pievērsiet nedaudz uzmanības jaunākajām modes tendencēm. Vīriešu apavi šosezon pārsteidz ar košiem krāsu akcentiem un masīvām zolēm. Izvēloties spilgtas krāsas apavus, ieteicams pārējo tēlu ieturēt neitrālos toņos. Masīvās zoles šajā sezonā lieliski papildina tieši lietišķā stila apavus. Tās piešķir klasiskajam dizainam visai pamanāmu odziņu.

Jaunajā pavasara/vasaras sezonā ieteicams pārāk neaizrauties ar lieliem un kliedzošiem logo. Modē ienākuši pavisam nelieli un visai diskrēti logotipi, kas apaviem piešķir vairāk ikdienišķa elegantuma. Stilīgi apavi spēs Jums kalpot kā pilnvērtīgs modes aksesuārs.

Papildu ieteikumi 

Kad visi iepriekš minētie faktori ņemti vērā, atliek uzklausīt dažus vienkāršus papildu ieteikumus, lai jaunie apavi būtu perfekts papildinājums un laba investīcija Jūsu garderobei. Mazāka auguma vīriešiem ieteicams izvelēties apavus ar noapaļotu purngalu, taču garākiem kungiem lieliski izskatīsies apavi ar smailāku purngalu. Lai nekad nenošautu greizi, izvēlieties zamšādas apavus. Tie ir kā zelta vidusceļs – piestāvēs pilnīgi visiem vīriešiem.

Esiet ļoti uzmanīgs ar zeķu izvēli. Garas, baltas zeķes, kas burtiski lien ārā no sandelēm vai mokasīniem ir nepiedodama stila kļūda, kā arī gluži vienkārši izskatīsies visai muļķīgi.

Paturiet prātā, ka apavi bieži vien tiek uzskatīti par vīrieša vizītkarti, tieši tāpēc ir vērts pacensties un iepazīties ar visiem vērā ņemamajiem faktoriem pirms īstās izvēles izdarīšanas. Kvalitatīvi un moderni vīriešu apavi plašā klāstā pieejami interneta veikalā 220.lv. Daudzveidīgais apavu klāsts Jūs noteikti pārsteigs. 

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?