Noderīgi padomi

Kā izvēlēties zāles pļāvēju?

Plaša izvēle zāles pļāvējiem
29 03 2020
zales plaveji zalienam

Dārzu un vasarnīcu īpašniekiem, vasaras sezonā, vienmēr ir pietiekami daudz dažādu zālienu kopšanas darbu, kurus ievērojami atvieglo zāles pļāvēji. Kādu pirkt – ir viens no visbiežāk uzdotajiem jautājumiem, ar kuru saskaras visi pircēji, tiklīdz tie pamana šīs dārzkopības tehnikas plašo klāstu. Mēs esam apkopojuši galvenos kritērijus, kas atvieglos Jūsu lēmuma pieņemšanu, kādu zāles pļāvēju izvēlēties.

Zāles pļāvēja izmērs

Jo lielāks (pareizāk teikt, platāks) būs zāles pļāvējs, jo lielāku zāliena platumu var nopļaut vienā piegājienā. Tomēr, ja šī ierīce ir ļoti plaša, un Jūsu pagalms – šaurs un neliels, Jūs veltīsiet pārāk daudz laika, mēģinot ar to izlavierēt. Tas arī ir iemesls, kāpēc izvēloties zāles pļāvēja pļaušanas platumu, ir ļoti svarīgi ņemt vērā zāliena lielumu:

- Ļoti mazam zālienam pietiek ar pļaušanas platumu 32 cm;

- 350 kv. m. – 500 kv. m. lielām platībām ir ieteicams izvēlēties 40-46 cm zāles pļāvēja pļaušanas platumu;

- 1000 kv. m. platībai ir nepieciešams zāles pļāvēja platums 46-51 cm;

- Platībām, kuras ir lielākas nekā 1000 kv. m, ir jāizvēlas ierīce, kura vienā piegājienā var nopļaut ne mazāk kā 51 cm zāliena.

Dažiem zāles pļāvēju modeļiem šie parametri var nebūt norādīti. Šajā gadījumā ir jāpievērš uzmanība pašas ierīces platuma izmēram: pļaušanas platums parasti ir tikai dažus centimetrus mazāks nekā pati ierīce.

Zāles pļāvēja tips

Apsverot ideju izvēlēties standarta zāles pļāvēju, Jums būs arī jāpadomā par tā tipu. Katrs tips piedāvās savas priekšrocības:

  • Mehāniskie. Tas ir – pats vienkāršākais un lētākais zāles pļāvēju tips, kuram nav motora un, tāpēc tam nav nepieciešama degviela. Viss, kas Jums būs nepieciešams, ir laba fiziskā sagatavotība, jo šīs ierīces kustības temps būs atkarīgs tikai no Jūsu piepūles. Mehāniskie zāles pļāvēji ir ekoloģiskie, tie neprasa īpašu apkopi un pļaušana notiek precīzi un viegli. Tomēr, ja zālienam ir augsta zāle, vai arī būs jāpļauj lielāka platība, tad šis zāles pļāvēja tips Jums sagādās neērtības – tos ir ieteicams izmantot 1-2 āru zālienam.


  • Akumulatora. Šis ir vēl viens zāles pļāvēja tips bez motora, ar kuru, atkarībā no akumulatora ietilpības, būs iespēja pļaut mazas un vidējas zāliena platības. Šāda darza tehnika neierobežos Jūs ar vadiem, būs klusa un pietiekami viegla, un tās apkopei nebūs nepieciešama liela uzmanība. Vienīgais trūkums – akumulatora ietilpība ir ierobežota un Jums joprojām būs šis zāles pļāvējs jāuzlādē. Ja zāliens ir lielāks, šis process aizņems nedaudz vairāk laika.


  • Elektriskie. Šiem zāles pļāvējiem ir pavisam neliels svars, tiem ir diezgan klusa darbība, ka arī tie neizdala izplūdes gāzes. Tos nav nepieciešams uzlādēt, vienlaikus ar tiem ir ērti strādāt no jebkura leņķa – pat tad, ja zālienam ir lielas un stāvas nogāzes. Tomēr šis tips nav vissjaudīgakais, un Jūsu kustību ievērojami ierobežos vads. Tomēr, ja būsiet apmierināts ar visām iepriekšminētajām priekšrocībām, lielākām platībām ir iespējams izmantot pagarinātāju. Vissvarīgākais ir atcereties, ka šos zāles pļāvējus nekādā gadījumā nedrīkst izmantot slapjas zāles pļaušanai.


  • Benzīna. Tas ir – visjaudīgākais zāles pļāvēju tips, kas ir ideāli piemērots ļoti lielām platībām. Šāda tipa zāles pļāvējus neierobežo vadi vai akumulatori, un to asi naži tiks galā gan ar nokaltušu zāli, gan ar krūmu zariem. Šīs ierīces ir slavenas ar savu izturību un ilgu kalpošanas laiku, tomēr šim zāles pļāvēju tipam būs nepieciešama arī lielāka apkope. Piemēram, Jums būs jāuzpilda degviela un regulāri jāpārbauda un jāmaina smērvielas. Tā kā pats mehānisms ir nedaudz sarežģītāks, pļaujmašīnas kļūmes var būt arī biežākas. Tomēr, ja Jūs izvēlaties kvalitatīvu aprīkojumu un to pareizi uzturat, Jūs varēsiet izvairīties no šādām problēmām. Lielāka svara dēļ, strādājot ar tiem var būt nepieciešama lielāka fiziskā piepūle, bet gadījumā, ja Jūs novērtējat efektivitāti, Jūs noteikti būsiet apmierināti ar gala rezultātu.


Citas svarīgas zāles pļāvēja īpašības

Pieņēmot lēmumu par tipu, joprojām ir daži svarīgi aspekti, kas noteikti ir jāņem vērā:

  • Jauda. Jo lielāka ir zāles pļāvēja jauda, jo vienmērīgāk tas darbosies un, jo vieglāk tas var tikt galā ar lielāku slodzi. Šeit atkal ir obligāti jānovērtē, cik lielu zāliena platību Jūs plānojat pļaut, un grūtības, ar kurām sastāpsies Jūsu jauna ierīce.
  • Gājiens. Zāles pļāvējus iedala arī vēl divās grupās - zāles pļāvēji pašgājēji un zāles pļāvēji, kuri nav pašgājēji. To atšķirība ir tāda, ka zāles pļāvēji, kuri nav pašgājēji ir jāstumj pašam, kāmēr zāles pļāvējiem pašgājējiem riteņi griežas bez papildu palīdzības, izmantojot motora spēku, tāpēc, strādājot ar šādu zāles pļāvēju, ir pietiekami vienkārši ar to manevrēt.
  • Zāles savākšanas / izmešanas princips. Daudziem zāļes pļāvējiem ir nopļautas zāles savācējs, bet dažiem – ir mulcēšanas piederums un spēja mest zāli pāri sāniem. Tāpēc ir ļoti svarīgi izlemt vai Jūs vēlaties, lai zāles pļāvējs savāc nopļauto zāli, vai arī, lai tam būtu mulcēšanas iespēja, un nopļauto, savākto un sasmalcināto zāli tas uzklātu plānā kārtā uz zāliena virsmas. Šī darbība Jūsu zālienu padarīs auglīgāku un izturīgāku. Ja Jums nav nepieciešama zāles savākšana un zāliens pats par sevi nav īpaši svarīga vieta, ir ieteicams izmantot zāles pļāvējus ar nopļautas zāles izmešanu sānos.
  • Riteņu izmērs. Jo lielāki būs zāles pļāvēja riteņi, jo vieglāk būs to pārvietot pa nelīdzenām, grūtāk pārvaramām virsmām, tādēļ Jums būs daudz ērtāk ar to manevrēt.
  • Papildu funkcijas. Regulējams augstums, ergonomisks rokturis, iespēja mainīt pļaušanas ātrumu – šī ir tikai daļa no tā, ko mūsdienās var piedāvāt zāles pļāvēji. Uzmanīgi izlasiet to aprakstus un apsveriet, kādas papildu funkcijas Jums patiešām būs nepieciešamās.

Ņemot vērā visus šos kritērijus, Jūs uzzināsiet, kā izvēlēties zāles pļāvēju, kas būs piemērots tieši Jūsu vajadzībām. Mūsdienās ir ļoti plaša izvēle – šī izvēle ir atkarīga tikai no tā, kas Jums patiešām ir nepieciešams!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.5/5
19 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2020 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.