Noderīgi padomi

Kā noņemt matu dzeltenumu?

Matu kopšanas līdzekļi, kas neitralizē dzelteno toni
04 11 2019
sieviete ar isiem un gaisiem matiem bez dzeltena tona

Balinātiem matiem bieži nākas saskarties ar vienu nepatīkamu problēmu - tie ļoti ātri maina toni. Dažreiz pēc pirmās mazgāšanas reizes mati kļūst dzelteni vai pat misiņa krāsā, bet Jūs patiešām pagaidām nevēlaties doties pie friziera. Šoreiz mēs apspriedīsim matu toņa maiņas pamatcēloņus un noteiksim visefektīvākos veidus, kā noņemt matu dzeltenumu.

Dzelteni mati pēc krāsošanas: kāpēc tā notiek?

Pirmais, ar ko jāsāk, ir tas, ka, balinot matus, citu toņu pigmenti kļūst izteiktāki - tieši tāpēc tie pēc krāsošanas “piešķir” vēlamo toni. Tomēr tie nosēžas tikai uz matu virsmas, tāpēc laika gaitā vēlamais tonis sāk izbalēt: šo procesu veicina arī ārēji faktori, piemēram, hlors vai saule.

Tomēr ir tādas situācijas, kad pēc pirmās mazgāšanas reizes matu tonis neizskatās tā, kā Jūs to vēlētos - tad Jums jāmeklē iemesli savā santehnikā. Ja caurules ir vecas un bez filtriem, ļoti iespējams, ka uz galvas ar ūdeni nokļūs arī rūsa, kas pakāpeniski nogulsnēsies uz matiem, vēl ātrāk mainot to krāsu. Tātad, ja Jūs krāsojāt matus mājās un darījāt visu saskaņā ar instrukcijām, nevajadzētu uzreiz vainot krāsu vai vai Jūsu spējas. Vēl jo vairāk tad, ja šī situācija atkārtojas ne pirmo reizi: tālāk sniegtie padomi palīdzēs šo situāciju atrisināt.

Kas noņem matu dzeltenumu?

Neatkarīgi no iemesliem, kāpēc uz Jūsu galvas parādījās dzelteni mati, ko darīt - ir daudz aktuālākais jautājums šādas problēmas gadījumā. Tomēr šo situāciju ir viegli atrisināt: ir pat vairāki veidi, kā likvidēt matu dzeltenumu:

Matu dzeltenuma likvidējoši šampūni, kondicionieri un maskas. Var droši apgalvot, ka šis trio, iespējams, ir visefektīvākais dzelteno toņu neitralizēšanā. Šos violeto toņu līdzekļu jālieto vismaz vairākas reizes nedēļā - efektu var nākties gaidīt kādu laiku, bet, ja tas tiek darīts regulāri, vēlamos rezultātus noteikti varēsiet sasniegt. Tomēr paturiet prātā, ka jebkura matu krāsa ļoti sausina matus, tāpēc vienmēr ieteicams izvēlēties mitrinošu un barojošu matu masku - lai izvairītos no dzeltenuma, saglabājot matus veselīgus.


Vairāk aizsargājošu līdzekļu. Ja Jūs vēl neesiet zaudējis savu burvīgo matu toni, Jūs variet mēģināt to saglabāt pēc iespējas ilgāk. Tam īpaši būs piemēroti šampūni un kondicionieri, kas ir speciāli radīti krāsotiem matiem - ideālā gadījumā, ja tie aizsargā krāsu un starp sastāvdaļām nav sulfātu. Ir vērts arī sarūpēt līdzekļus, kas aizsargā matus no saules stariem - lai gan mēs tos visvairāk baudām vasarā, aukstajos gadalaikos tie var veicināt Jūsu matu izbalēšanu. Tie var būt speciālie krēmi, aerosoli un matu eļļas.


Atkārtota krāsošana. Ja nav cita risinājuma un Jūs vēlaties aizmirst par dzelteno nokrāsu uzreiz un uz vietas, Jums nav citas iespējas, kā tikai nokrāsot matus vēlreiz. Tiesa, pirmais, kas ir jāsāk, tas ir ar tonēšanu: šim nolūkam ir speciāli paredzēti krēmi, kas pat mājas apstākļos ļaus viegli atgūt vēlamo toni. Jāatzīmē, ka tonēšanai mājās ir arī savas nianses - īpaši, ja vēlaties atvadīties no dzeltenās matu krāsas. Tomēr, ja ievērosiet pamata padomus, Jūs noteikti varēsiet veikt šādu procedūru pati Tomēr, ja Jūs nolemjat krāsot matus, vislabāk šim nolūkam ir izmantot pēc iespējas saudzīgākus līdzekļus, piemēram, krāsojošus šampūnus, putas vai izsmidzināmu matu krāsu. Ir svarīgi izvēlēties krāsu, kas ir pēc iespējas tuvāka pašreizējai - lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, kad Jūsu matiem „pieķeras“ visnegaidītākās varavīksnes krāsās.