Noderīgi padomi

Padomi, kā pareizi krāsot matus mājās

Plaša izvēle matu krāsām
14 04 2020
instrumenti un otas matu krasosanai majas apstaklos

Mēs parasti mēdzam uzticēt matu krāsošanu profesionāļiem - tad nav jāuztraucas par ne vienmēr veiksmīgiem rezultātiem. Tomēr, ja kāda iemesla dēļ tas nav iespējams, šo procedūru var veikt arī mājās. Ja uzmanīgi sekojat pamata padomiem un pievērsīsiet uzmanību noteiktiem akcentiem, jūs varēsiet pati atjaunot frizūru, nesabojājot matus.

Profesionāla matu krāsošana mājās: vissvarīgākie padomi

Droši vien lielākais krāsošanas drauds ir bojāti mati. Lai no tā izvairītos, pievērsiet pietiekamu uzmanību katram sagatavošanās posmam:

 • Izvēlies matu krāsas atbildīgi. Nesteidzieties veikt šokējošas izmaiņas - ja plānojat atjaunināt matu krāsu, dariet to ar dažām krāsvielām. Jums vajadzētu pievērst uzmanību matu dabiskajai krāsai un izvēlēties ne vairāk kā divus toņus tumšāku vai gaišāku matu krāsu. Izvēlieties augstas kvalitātes matu krāsas, kas bagātinātas ar lietderīgām vielām, un iegādājieties pareizo to daudzumu. Īsiem matiem pietiks ar vienu krāsas iepakojumu, bet garākiem matiem, ir vērts iegādāties divus. 


 • Veiciet matu krāsošanas testu. Jums nevajadzētu gaidīt, ka jūsu mati izskatīsies tieši tādi, kādi tie ir attēloti uz iepakojuma. Lai izvairītos no negaidītiem pārsteigumiem, jums jāpārbauda krāsa. Pēc mazas matu šķipsnas atdalīšanas, nokrāsojiet to, nogaidiet divas trešdaļas no instrukcijā norādītā laika, izmazgājiet, nosusiniet un apskatiet nokrāsoto matu šķipsnu, novietojot to uz vieglāka auduma. Tad jūs redzēsiet, vai rezultāts patiešām būs tāds, kādu jūs gaidījāt.
 • Barojiet matus pirms krāsošanas. Krāsojot bojātus matus, ir daudz grūtāk iegūt vienmērīgu rezultātu. Tāpēc dažas dienas pirms šīs procedūras ir lietderīgi matus nedaudz pabarot - būs piemērotas matu maskas vai citi produkti ar barojošām īpašībām.
 • Krāsa sausiem, taukainiem matiem. Ja jūs veicat iepriekš minēto procedūru pāris dienas pirms krāsošanas, vēlreiz nemazgājiet galvu. Krāsojot sausus un taukainus matus, jūs tos vairāk aizsargāsiet. Konkrēti, tas tiks darīts, atbrīvojot taukus no galvas ādas, kas pasargās no kairinātājiem, kas var kairināt ādu.
 • Izmantojiet pareizos rīkus. Krāsas sajaukšanai vislabāk der jebkurš, piemēram, keramikas trauks - vissvarīgākais ir izvairīties no metāla traukiem. Jums būs nepieciešama arī vismaz 12 cm plata ota matu krāsošanai un ķemme ar smailu galu, lai būtu vieglāk atdalīt matus.
 • Izvēlieties ērtu vietu krāsošanai. Šai procedūrai vislabāk ir labi apgaismota istaba. Atcerieties aizsargāt savas drēbes (vislabāk ir tās pārklāt ar dvieli) un tuvumā esošos priekšmetus, jo krāsa ļoti ātri var iesūkties to virsmā.
 • Atrodiet palīgu. Visērtāk, ja kāds cits varētu nokrāsot jūsu matus mājās, bet, ja šādas iespējas nav - jūs pati varēsiet tikt galā ar šo uzdevumu. Tad vislabāk ir uzstādīt divus spoguļus vienu otram priekšā, lai vēl labāk varētu uzraudzīt procesu. Ja jūs nevēlaties, lai matu krāsa iekļūtu ādā, uzklājiet vazelīnu vai taukainu krēmu uz "bīstamākajām" vietām (ausīm, pieri, kaklu).

Šīs procedūras turpmākā gaita būs atkarīga no tā, kuru paņēmienu izvēlēsieties.

Kā krāsot matus šķipsnās?

Ja jūs nolemjat šķipsnas padarīt nedaudz gaišākas vai tumšākas, sagatavojiet īpašus folijas gabaliņus un rīkojieties šādi:

 1. Sajauciet krāsu bļodā saskaņā ar pievienotajām instrukcijām. Iepakojumā atradīsiet arī vienreizējās lietošanas cimdus - neaizmirstiet tos lietot.
 2. Izlemiet, kuras šķipsnas krāsot, un atdaliet tās ar gumijas lentēm vai sprādzēm.
 3. Paņemiet vienu šķipsnu, novietojiet uz sagatavotās folijas, krāsojiet to no saknēm līdz galiem un pēc tam aptiniet. Atkārtojiet to pašu ar pārējām šķipsnām: vispirms krāsojiet tās, kas atrodas galvas augšdaļā, pēc tam sānos un tikai pēc tam priekšpusē.
 4. Gaidiet norādījumos norādīto periodu. Visas matu krāsas uz matiem darbojas atšķirīgi, bet labāk neeksperimentēt un sekot norādēm. 
 5. Izmazgājiet krāsu zem silta ūdens plūsmas un visus matus mazgājiet ar kvalitatīvu šampūnu un kondicionieri.

Kā krāsot visus matus?

Šī instrukcija ir piemērojama arī visu matu krāsošanai - viss, kas jums jādara, ir jāizlaiž trešais solis. Veiciet šīs darbības:

 1. Sajauciet krāsvielu un sadaliet matus četrās atsevišķās daļās: pa vidu un atkal uz pusēm. Atdaliet tos vai sasieniet pa šķipsnām. Krāsojiet katru no tām atsevišķi un rēķiniet laiku tikai no brīža, kad esat pabeidzis visu.
 2. Matu gali nokrāsojas ātrāk, tāpēc jāsāk ar saknēm, krāsojot tikai jaunos matus. Turiet krāsu matos tik ilgi, kā norādīts uz iepakojuma.
 3. Uzklājiet krāsvielas masu visiem matiem un turiet to, kā norādīts instrukcijā.
 4. Kārtīgi izskalojiet krāsu ar siltu ūdeni un papildus izmazgājiet matus ar šampūnu un kondicionieri. Īpašs balzams bieži tiek iekļauts arī jau komplektā, krāsas iepakojumā.

Kā matus padarīt viegli iekrāsotus?

Viegli iekrāsojot matus, pats process būtiski neatšķiras no iepriekšminētā. Atšķirība ir tā, ka pašas krāsvielas ir bagātinātas ar papildu aktivatoriem un ir jātur nedaudz ilgāku laika periodu. Tomēr šī informācija ir jāprecizē pēc ražotāja norādījumiem. Lai iegūtu vēl burvīgāku toni, pēc iekrāsošanas bieži tiek veikta matu krāsošana - to ir iespējams izdarīt arī mājās. Jāņem arī vērā, ka matu iekrāsošanas procedūras ir ieteicamas tikai tiem, kas to jau ir darījuši - pretējā gadījumā krasas izmaiņas var nopietni sabojāt jūsu frizūru.

Kā pirmo reizi krāsot matus?

Vai jūs nolēmāt pirmo reizi krāsot visus matus? Pēc tam rīkojieties šādi:

 1. Sagatavojieties krāsošanai: sajauciet krāsu, sadaliet matus un daudz ko citu.
 2. Sākot no galvas augšdaļas, uzklājiet krāsu visā matu garumā, atstājot dažus centimetrus no saknēm. Krāsu turiet norādīto periodu.
 3. Uzklājiet vēl vienu krāsas kārtu - šoreiz visā garumā. Pagaidiet tik daudz, cik norādīts instrukcijā.
 4. Nomazgājiet visu krāsu un izmazgājiet matus.

Ko darīt, ja rezultāts rada vilšanos?

Pastāv iespēja, ka pat tad, ja uzmanīgi sekojat visiem norādījumiem, gala rezultāts joprojām sagādās nelielu vilšanos. Neuztraucieties par to - ir daži triki, kas var palīdzēt novērst krāsošanas kļūdas:

 • Pārāk tumšus matus glābs olīveļļa. Ja pēc mazgāšanas krāsa joprojām ir tumša, eļļojiet matus ar olīveļļu, ielieciet tos dušas cepurē un uzlieciet karstu dvieli. Karstums nedaudz samazinās tumšās krāsas intensitāti.
 • Pārāk gaišiem matiem būs nepieciešama papildu krāsošana. Izvēlieties tumšāku krāsas toni un uzklājiet to tur, kur tā izskatās pārāk gaiša. Noturiet krāsu divreiz ilgāk, nekā norādīts uz iepakojuma, bet uzmaniet situāciju, lai krāsa nekļūtu pārāk tumša.
 • Misiņa krāsas mati būs papildu jākrāso ar diviem tumšākas krāsas toņiem, uzklājot tikai uz oranžajiem punktiem. Ilgtermiņā lieti noderēs arī citi matu kopšanas līdzekļi, kas novērš dzeltenu matu efektu
 • Zaļganu matu nokrāsu noņems dziļi attīrošās maskas un šampūni matiem. Šo krāsu bieži izraisa ne tikai krāsošana, bet arī pārāk daudz hlora. Ja jums nav pa rokai nepieciešamie instrumenti, varat mazgāt matus ar tomātu mērci - tā palīdzēs neitralizēt šo reakciju.

Pareiza kopšana pēc matu krāsošanas

Lai pēc iespējas ilgāk izbaudītu veselīgus matus un to krāsu bez izbalēšanas, jums jāņem vērā arī šādi padomi:

 • Dažas dienas pievērsiet īpašu uzmanību matiem. Pēc šīs nogurdinošās procedūras ieteicams dažas dienas nemazgāt matus, bet, ja tas nav iespējams, izvairieties no karsta ūdens. Jāierobežo arī karsto matu ieveidošanas rīku izmantošana.
 • Dodiet priekšroku kvalitatīviem matu kopšanas līdzekļiem. Izmantojiet šampūnus un kondicionierus, kas tiek uzklāti uz krāsotiem, novājinātiem matiem, lai palīdzētu tiem kļūt stiprākiem.
 • Pievērsiet uzmanību galvas ādai. Regulāra galvas ādas kopšana ir vistiešākais ceļš uz nevainojama izskata frizūru. Tas ietver ne tikai pamata matu ārstniecības līdzekļus, bet arī papildu procedūras.

Ievērojot visus šos padomus, matu krāsošana mājās būs ļoti viegli pārvarams uzdevums. Ja jūs visu darāt konsekventi un izvēlaties tikai kvalitatīvus produktus, gala rezultāts būs vienāds ar to, ko redzat pēc friziera apmeklējuma!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.4/5
7 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?