Noderīgi padomi

Ērta un jautra mājdzīvnieku dzīve: kā par to parūpēties?

Preces suņiem plašā izvēlē
29 07 2021
suns un kakis silti gul zem segas

Lai mūsu mājdzīvnieki izaugtu veseli un laimīgi, mums ir jārūpējas ne tikai par vissvarīgākajām lietām, bet arī par to, lai viņiem nodrošinātu ērtu dzīvi. Neatkarīgi no tā, kādu dzīvnieku audzējat - lielu suni, kāmīti vai zivi, parūpējieties par rotaļlietām un našķiem.

Lai jūsu suns būtu vislaimīgākais

Suņi ir visuzticīgākie un labākie cilvēku draugi. Lai Jūsu četrkājainais ģimenes draugs kļūtu laimīgs, ne tikai parūpējieties par vissvarīgākajām lietām, bet arī pievērsiet uzmanību mājdzīvnieka brīvajam laikam, palutiniet viņu.

gimene pavada laiku briva daba kopa ar majdzivnieku

Kvalitatīva pārtika, higiēnas līdzekļi, vakcīnas un pretparazītu līdzekļi ir nepieciešami un pašsaprotami. Tomēr, lai Jūsu mīlulis justos laimīgs un viņa dienas nebūtu garlaicīgas, mums vajadzētu parūpēties arī par rotaļlietām un izklaidēm.

Mierīgai atpūtai

Suņiem ir nepieciešamas dažas stundas aktīvā laika dienā, pastaiga svaigā gaisā un visu pārējo laiku viņi pavada guļot. Tāpēc pārliecinieties, ka gulēšanas un atpūtas zona Jūsu sunim ir ērta, mājīga un klusa. Šim nolūkam vislabāk būs piemērota īpaša guļvieta, kuru varat izvēlēties atbilstoši sava suņa izmēram, varat to pielāgot mājas interjeram. Ir arī dažādi guļvietu veidi - vienkārši paklāji, spilventiņi, vai spilveni ar paceltām malām.

suns gul gulvieta


Pastaigai ārā

Laiks, kas tiek pavadīts ārā, parasti suņiem ir dienas labākā daļa, tāpēc pārliecinieties, ka āra pastaiga ir droša. Izvēlieties pareizos rīkus - apkakli vai krūšu siksnu un pavadu. Tās ir pieejamas no dažādiem materiāliem - dažādi garumi, biezumi, materiāli. Pavada jāizvēlas, ņemot vērā suņa svaru, aktivitāti, uzvedību ārpus telpām un komandas klausīšanos. Ja suns ārā pavada ļoti aktīvu laiku, tad visticamāk, kamēr Jūs neesat mājās, viņš pavadīs laiku klusi guļot un gaidot Jūs.

suns pilseta ar kakla siksnu un uzpurnisuns pastaigas pa pilsetu ar pavadu


Rotaļlietas suņiem

Bieži vien suņi lielāko dienas daļu pavada vieni paši mājās, pacietīgi gaidot saimnieku atgriežoties mājās no darba un pēc tam veltot laiku un uzmanību. Tāpēc pārliecinieties, ka sunim ir aktivitātes bez Jums - rotaļlietas, košļājamās rotaļlietas, interesantas aktivitātes. Piemēram, rotaļlieta, kurā ir paslēpti našķi, un sunim tie jāatrod. Šāda rotaļlieta sniegs suņiem aktivitātes uz ilgāku laiku, būs vajadzīgs laiks, lai atrastu kārumus. Ir arī dažādas bumbiņas, kauli un citas rotaļlietas, kuras Jūsu mājdzīvnieks košļās, kamēr Jūs neesat mājās vai kamēr Jūs nevarat pievērst viņam uzmanību. Starp citu, rotaļlietas ir nepieciešamas arī, lai pasargātu Jūsu mājsaimniecības priekšmetus no bojājumiem. No garlaicības suns var sākt grauzt mēbeles, riet, tāpēc pārliecinieties, ka aktivitātei vajadzētu būt ilgstošai.

kucens spelejas ar bumbukucens spelejas ar grauzamu mantinu