Noderīgi padomi

Kā pēc sezonas pareizi rīkoties ar ziemas riepām?

Liela izvēle ziemas riepām
26 09 2022
daudz riepu ar saullektu fona

Ziemas riepu sezona beidzas ar pirmo pavasara mēnesi (1. marta). Tā kā sezona mainās, jūs nevarēsiet iztikt bez pavasara riepām, bet tas nav vienīgais aktuālais jautājums - tā kā mēs tuvojamies šim datumam, mēs arvien vairāk domājam par to, kas mums būs jādara ar esošajiem auto "apaviem". Galu galā Jūs vēlaties, lai iegādātās riepas kalpotu pēc iespējas ilgāk, tāpēc ir ļoti svarīgi tās pareizi kopt. Nepareizi uzglabāšanas apstākļi var paātrināt to nodilumu un tādējādi saīsināt to kalpošanas laiku. Tātad, kā Jūs rūpējaties par savām ziemas riepām? Ja jums ir šie jautājumi ir aktuāli, iesakām sekot šiem padomiem.

automasina ar netiram riepam


Novērtējiet riepu stāvokli

Pirmkārt, jums vajadzētu izlemt, vai ziemas riepas būs piemērotas nākamajai sezonai, vai arī jums vajadzētu atvadīties no tām. Nav nepieciešams minēt - rūpīgi apskatiet riepas, ko izmantojat, un pievērsiet uzmanību dažiem būtiskiem aspektiem:

  • Ziemas riepu dziļums. Šī ir viena no visprecīzākajām prasībām, kas palīdzēs izlemt, vai riepas (ziemas vai vasaras) joprojām ir piemērotas lietošanai. Ja ziemas riepu protektora dziļums ir mazāks par 3 mm, no tām noteikti būs jāatsakās.

tiek parbaudits riepas protekrota dzilums

  • Ārējā deformācija. Pat ja iepriekš minētais parametrs atbilst normām, tas nenozīmē, ka ziemas riepas droši izturēs vēl vienu sezonu. Pārliecinieties, ka uz ziemas riepām nav dziļu plaisu vai skrāpējumu, tā jūs jūtīsieties daudz drošāk par to atbilstību.
  • Riepu gumijas stāvoklis. Ja pamanāt nelielas, bet pieaugošas plaisas uz protektora vai riepu sāniem, šīs riepas, visticamāk, nākamajā ziemā nebūs drošas.

Ja vismaz viens no šiem aspektiem liek jums aizdomāties par riepu drošību, ziemas riepas nevajadzētu uzglabāt līdz nākamajai ziemai, bet, ja izvērtējat, ka to stāvoklis ir ideāls - lasiet tālāk, lai atrastu labāko vietu, kur tās uzglabāt nesezonas laikā.

Sagatavojiet riepas ziemas uzglabāšanas režīmam

Pēc riepu noņemšanas vēlams tās vispirms nomazgāt (arī diskus, ja arī tos mainīsiet). Pēc tam rūpīgi notīriet protektoru, lai noņemtu visus uzkrātos netīrumus. Visbeidzot atzīmējiet riepas, lai zinātu, kur tās bija uzstādītas. Tādā veidā Jūs zināt, kādā veidā tās uzstādīt nākamajā sezonā. Priekšējās un aizmugurējās riepas ieteicams mainīt katru sezonu. Piemēram, nākamajā sezonā nomainiet aizmugurējās riepas pret priekšējām – tā tās vienmērīgi nolietosies.


Izvēlieties mājās pareizo vietu

Ja domājat, ka Jūsu balkons lieliski derēs jūsu riepu uzglabāšanai, jūs kļūdāties. Riepas jātur iespējami tālu no tiešiem saules stariem un lietus - pretējā gadījumā tās nevarēs atpazīt pēc vasaras sezonas. Ideālā gadījumā, ja tās tiek glabātas sausā, vēdināmā telpā, kas nav ne pārāk karsta, ne pārāk auksta - šādos apstākļos ziemas riepas varēs sagaidīt nākamo sezonu. Riepas varēsiet droši uzglabāt mājās, pagrabā vai jebkurā citā telpā, kas atbilst iepriekšminētajiem nosacījumiem.

netiro riepu uzglabasana

Patiešām, riepas var sabojāt ne tikai tiešie saules stari, bet arī citi siltuma avoti. Tāpēc, pat ja plānojat riepas glabāt skapī vai pagrabā, ir jābūt uzmanīgiem. Pārliecinieties, ka šo telpu tuvumā neatrodas centrālās apkures caurules, apkures katli, krāsnis un citi mezgli, kas intensīvi rada siltumu. Tāpat kā tiešie stari, pastāvīgs karstums var deformēt riepas.

Riepu glabāšanas vietas tuvumā nedrīkst atrasties dažādas elektroiekārtas: transformatori, elektromotori, metināšanas iekārtas. Šīs ierīces var radīt elektriskās izlādes, kas veido ozonu. Un tas savukārt kaitē gumijas riepām.

Pat ja riepas glabājat garāžā, tās var ietekmēt dažādi šķidrumi. Motoreļļas, bremžu šķidrumi, pat benzīns jāglabā noslēgtā veidā un prom no riepām. Mazā garāžā var nepietikt vietas riepu uzglabāšanai prom no visiem bīstamajiem priekšmetiem un materiāliem. Šajā gadījumā viens no veidiem, kā aizsargāt riepas, ir glabāt tās aizsargapvalkos.

Pievērsiet uzmanību riepu uzglabāšanas stāvoklim

Šajā gadījumā ir svarīgi apsvērt, vai ziemas riepas gaidīs jauno sezonu ar diskiem vai bez tiem:

  • Riepas bez diskiem ieteicams novietot "vertikāli" - ja jūs tās novietosiet vienu virs otras, tās ļoti ātri deformēsies. Ideālā gadījumā, ja ir iespēja riepas atstāt ar lielākām atstarpēm starp katru riepu un vairākas reizes tas grozīt uzglabāšanas laikā, izvairoties no jebkādiem defektiem.

riepu uzglabasana bez diskiem


  • Riepas ar diskiem jūs varat novietot, neuztraucoties par tām, piemēram, tās uzkarinot plauktā, izmantojot centrālo riteņa caurumu. Tiek teikts, ka šis uzglabāšanas veids ir labāks, bet tad ir jābūt rezerves riteņiem.

riepu uzglabasana ar diskiem

Paturot prātā visus šos aspektus, Jūs varat būt pārliecināti, ka ziemas riepas būs pareizi uzglabātas un tā svarēs izmantot arī nākamajā sezonā. Tomēr, ja pamanāt jebkādas riepu deformācijas, nevajadzētu riskēt ar savu drošību - Jūs vienmēr atradīsiet plašu riepu klāstu internetveikalā 220.lv.

Pircējiem patika šis ieraksts