Noderīgi padomi

Kā rūpēties par āra mēbelēm?

Liela izvēle dārza mēbelēm
28 06 2019
darza galdi, kresli

Siltā sezonā ikvienam patīk ērti sēdēt uz dīvāna, atzveltnes krēsla vai krēsla pagalmā vai uz terases, līdz ar to mājas darbu sarakstu papildina vēl viens darbs - āra mēbeļu kopšana. Šim uzdevumam būs nepieciešamas arī papildu zināšanas, jo atbilde uz jautājumu par to, kā kopt āra mēbeles vai kā tās efektīvi tīrīt, ir atkarīga no konkrētu mēbeļu veida. Mēs izcelām populārākos āra mēbeļu tipus - atrodiet savu un iepazīstieties ar galvenajiem paņēmieniem!

Metāla āra mēbeles

Šīs mēbeles ir ļoti viegli kopt, bet vissvarīgākais, kad jums ir jāpievērš uzmanību ir tad, kad jūs pamanāt netīrumus (it īpaši - traipus, kas palika no ēdieniem vai dzērieniem), jo tie var iesūkties metālā, ja tos nenotīrīt. Parastai kopšanai ir ideāli piemērots silta ūdens un ziepju maisījums, dažkārt ir ieteicams izmantot speciālu eļļu, lai palielinātu šo mēbeļu izturību pret mitrumu.


Koka āra mēbeles

Ne vienu reizi vien ir atzīts, ka masīvkoka, piemēram, ozolkoka āra mēbeļu, kopšana ir viens no visgrūtākajiem vai vismaz - lielas uzmanības prasīgiem procesiem. Tas ir tāpēc, ka pirms vasaras sezonas sākuma un tās beigās, šīm mēbelēm ir nepieciešama neliela atjaunošana: ja apsverat domu par ārējo mēbeļu impregnēšanu, vislabāk ir izvēlēties speciālu līdzekļus koka izstrādājumiem.

Lai gan dažreiz ir ieteicams tīrīt putekļus vai nelielus pleķus ar mitru drāniņu un maigām ziepēm, vienmēr izmantojiet produktus, kas ir speciāli izstrādāti šāda veida precēm, lai aisargātu tās.Tad koka āra mēbeļu kopšana būs gan pareiza, gan efektīva.

Mēbeles no rotanga

Vislabāk pītu mēbeļu kopšanai ir vēlams izmantot sausas un mīkstas lupatiņas, bet, ja netīrumi ir noturīgi, tad to attīrīšanai būs nepieciešams vairāk piepūles - tad ieteicams izmantot ūdeni un maigas ziepes. Tomēr, izmantojot šo metodi, jābūt piesardzīgiem un jāpārliecinās, ka āra mēbeles ir pilnīgi izžuvušas, jo mitruma pārpalikums var ļoti ātri sabojāt to virsmu.


Plastmasas mēbeles

Lai gan šāda veida mēbeles reti sauc par izturīgām, to kopšana ir diezgan vienkārša - būs pietiekami, ja Jūs tās tīrīsiet dažas reizes gadā (vai tad, kad mēbeles izskatās netīras un putekļainas), noslaukiet tās ar mitru drānu. Jūs variet vienkārši samitrināt tās ar ūdeni un atstāt nožūt - šāds process mēbelēm tiešām nekaitēs. Lielākiem, grūti notīrāmiem plķiem ieteicams izmantot rupjāku drānu vai līdzekļus, kas ir speciāli paredzēti plastmasas tīrīšanai.