Noderīgi padomi

Izvēlne

Kā sagatavot Jūsu dārza tehniku gaidāmajai pavasara sezonai?

Plaša izvēle dārza tehnikai
09 03 2020
virietis plauj zali ar zales plaveju

Gadalaiki mainās un kļūst arvien siltāks, kas nozīmē to, ka pavisam drīz jau varēs doties uz piemājas dārziņu un sākt tajā rosīties. Pavasarī nepieciešams sagatavot augsni sēšanas darbiem, kā arī sagādāt pašas sēklas. 

Tomēr papildus šiem darbiem, jāpārliecinās, ka dārza tehnika ir darba kārtībā. Dārza tehnika neapšaubāmi atvieglo dārza darbus. Tāpēc par to nepieciešams rūpēties, lai tā kalpotu pēc iespējas ilgāk. 

Raksta turpinājumā atradīsiet vairākus vērtīgus padomus, kā sagatavot dārza tehniku gaidāmajai pavasara sezonai. 

Eļļas maiņa

Ir dažādu veidu dārza tehnika. Iespējams, ka arī Jums mājās ir vairākas ierīces, kas atvieglo dārza darbu veikšanu. Jāņem vērā, ka katra no tām ir pareizi jākopj, lai Jūs varētu pēc iespējas ilgāk un kvalitatīvāk šo tehniku lietot. Viena no svarīgākajam darbībām, kas jāveic visa veida dārza tehnikai, kas darbojas ar dzinēju, ir eļļas nomaiņa. 

Vislabāk eļļu mainīt jau iepriekšējās sezonas beigās, kad dzinējs vēl ir silts. Ja dzinējs ir silts, tad eļļu ir vienkāršāk izliet un nomainīt. Lai šo darbu varētu veikt ātrāk un vienkāršāk, ieteicams izmantot speciālu šprici eļļas maiņai. Noteikti jāņem vērā, ka jāiegādājas tāda eļļa, ko konkrētās dārza tehnikas ražotājs ir noteicis. 


Vēl nepieciešams iegaumēt, ka eļļu vajadzētu mainīt ik pēc 30 darba stundām.

Degvielas un gaisa filtra maiņa

Ne mazāk svarīgs ir ieteikums iepildīt svaigu degvielu. Iespējams, ka no iepriekšējās sezonas degvielas tvertnē ir palikusi vēl degviela. Šādu degvielu nav ieteicams izmantot, jo tā var būt zaudējusi savas īpašības, kā arī kvalaitāti. Ar šādu degvielu var būt grūtības iedarbināt dzinēju, tāpēc, lai lieki netērētu laiku, degviela ir jānomaina.

Tāpat uzmanība jāpievērš dārza tehnikas gaisa filtram. Ja gaisa filtrs ir putekļains, tas ietekmē gaisa padevi degmaisījumam. Šādas situācijas rezultātā tiek palielināts degvielas patēriņš. Sāk veidoties arī piedegumi uz aizdedzes svecēm. 

Lai neatgadītos nekas šāds, ieteicams gaisa filtru mainīt ne retāk kā vienu reizi sezonā.

Zāles pļāvēja apkope

Pastāv uzskats, ka par zāles pļāvēju nepieciešams parūpēties tikai pirms un pēc sezonas beigām, tomēr tā nebūt nav. Zāles pļāvējam jāpievērš uzmanība pēc katras pļaušanas reizes. To nepieciešams kārtīgi notīrīt un noslaucīt. Pretējā gadījumā pļaušanas korpusā veidosies korozija, ko izraisīs mitrums no nopļautās zāles. 

Lai iztīrītu zāles pļāvēju, jāņem vērā, ka to drīkst sagāzt tikai uz roktura pusi. Ja tas tiks sagāzts uz otru pusi vai sāniem, jārēķinās, ka būs eļļas noplūde, kas var radīt zāles pļāvēja bojājumus. Vēl noteikti jāpārbauda zāles pļāvēja asmens. Jāpārliecinās, ka tas ir ass un nav sabojāts. Ja pļaušanas laikā ir jūtama vibrācija, tas var liecināt par to, ka asmens ir saliekts.


Citu instrumentu sagatavošana

Dārza darbus atvieglo arī citi instrumenti, kas netiek darbināti ar dzinēju, piemēram, dārza šķēres, lāpstas, ķerras, grābekļi, kapļi un citi. Arī šiem instrumentiem ir nepieciešama apkope. Ja rudenī šie instrumenti netika kārtīgi nomazgāti, tad pavasarī noteikti to vajadzētu izdarīt. Visus iepriekš minētos instrumentus droši var mazgāt ūdenī, kam pievienotas klāt arī ziepes. Tāpat vajadzētu ieeļļot salaiduma vietas un atsperes. 


Svarīga ir arī instrumentu uzglabāšana. Lai panāktu, ka šie dārza instrumenti kalpo pēc iespējas ilgāk, tie noteikti jāglabā sausā vietā. Instrumentus vajadzētu sakārtot nevis samest kaudzē, jo šādā veidā tos var sabojāt. 

Pircējiem patika šis ieraksts

4.5/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?