Noderīgi padomi

Kā tikt galā ar sašķeltiem matu galiem?

17 06 2020
sieviete izmanto nostiprinoso lidzekli un ellu matu galiniem

Ikviens no mums sapņo par nevainojami izskatīgiem matiem, taču nav noslēpums, ka šāda rezultāta panākšanai ir jāpieliek ievērojamas pūles. Īpaši tajā gadījumā, ja Jūs esat saskārušies ar papildu izaicinājumiem. Sašķelti matu gali – šī ir problēma, ar kuru ir saskārušās daudzas sievietes. Tomēr šī problēma nav nepārvarama – ja Jūs nedaudz pielāgosiet savu matu kopšanas paradumus, Jūs noteikti uzvarēsiet šajā cīņā bez lielām pūlēm.

Kāpēc matu gali sāk šķelties un lūzt?

Galvenais iemesls, kāpēc matu gali sāk šķelties, ir to dehidratācija. To nosaka vairāki faktori:

 • Nepareizi matu kopšanas līdzekļi. Ja Jūsu izmantotie šampūni un kondicionieri satur daudz dažādu ķīmisko vielu, ļoti iespējams, ka Jūs ilgtermiņā nevarēsiet izvairīties no matu izžūšanas.
 • Augsta temperatūra. Dehidratāciju var veicināt gan saules gaisma, gan arī dažādi matu ieveidošanas ierīces: matu žāvētāji, taisnotāji utt.
 • Ciets ūdens. Ūdenī ļoti bieži ir iespējams noteikt pārmērīgu hlora, kalcija vai citu dažādu ķīmisku vielu daudzumu: visas šīs vielas nodara lielu kaitējumu Jūsu matiem.
 • Matu vecums. Ja mati ir ļoti gari un Jūs jau diezgan ilgu laiku neesat bijuši pie friziera, ādā esošie tauki vienkārši vairs nevar nokļūt no matu saknem uz to galiem – tas arī noved pie matu dehidratācijas.
 • Vitamīnu deficīts. Pareizs uzturs arī krasi ietekmē mūsu matu stāvokli. Ja dzerat pārāk maz ūdens un nesaņemat pietiekami daudz vitamīnu un minerālvielu, Jūs noteikti nevarēsiet lepoties ar savu nevainojami izskatīgu frizūru.
 • Nepareizi kopšanas paradumi. Dažreiz pat veicot pavisam vienkāršas procedūrās, piemēram, matu ķemmēšanu vai mazgāšanu, mēs pieļaujam fundamentālas kļūdas – zemāk minēta informācija palīdzēs Jums no tām izvairīties.


Ko darīt, lai matu gali būtu veselīgi?

Lai matu gali nebūtu sausi, savukārt Jūs varētu izbaudīt nevainojamu frizūru, būs jāveic dažas korekcijas Jūsu matu kopšanas kārtībā – mēs esam izcēluši galvenos soļus.

Izmantojiet kvalitatīvus līdzekļus

Meklējot vispiemērotākos līdzekļus, ievērojiet sekojošus padomus:

 • Izvairieties no ķīmiskām vielām. Vislabāk, ja Jūs vispār nekrāsosiet matus, tomēr, ja šādas iespējas nav, izvēlieties pēc iespējas maigākas, dabiskākas sastāvdaļas saturošas matu krāsas. Šādas sastāvdaļas ieteicams meklēt arī matu šampūnos un kondicionieros.
 • Izvēlieties pareizos produktus savam matu tipam. Universālo matu kopšanas līdzekļu vienkārši nepastāv, līdz ar to – eksperimentējiet, līdz atrodat vispiemērotākos.
 • Iegādājieties speciāli sašķeltiem matu galiem piemērotus līdzekļus. Šim nolūkam būs lieliski piemērotas gan dažādas matu eļļas, gan šampūni, gan arī visi citi produkti – Jūs noteikti būsiet pārsteigti par to, cik plaša ir šo līdzekļu izvēle.
 • Palutiniet savus matus ar barojošiem līdzekļiem. Barojošās maskas matiem ir jālieto vismaz vairākas reizes mēnesī. Ja mati ir nopietni bojāti, ir vērts izmēģināt arī matus stiprinošos pasākumus. Piemēram, ļoti augsti vērtējama ir Olaplex produktu izmantošana, kas spēj atdzīvināt pat ļoti nogurušus matus.

Mazgājiet, nosusiniet un ieveidojiet matus pareizi

Pārliecinieties, ka visas šīs darbības Jūs veicat pareizi:

 • Pareizi uzklājiet šampūnu un kondicionieri. Šampūns ir jāuzklāj tikai uz galvas ādas – skalojot to, tas vienalga nokļūs uz matu galiem. Tikmēr kondicionieris, tieši pretēji, ir jāuzklāj tieši pašos matos, pretējā gadījumā pēc mazgāšanas mati izskatīsies taukaini.


 • Ļaujiet matiem nožūt dabiskā veidā. Ja šāds scenārijs ir iespējams, noteikti piešķiriet tam prioritāti. Jāizvairās arī no rupjākas matu žāvēšanas ar dvieli – drīzāk vajadzētu ar maigām kustībam un dvieļa palīdzību noņemet lieko ūdens daudzumu no matiem.
 • Pirms žāvēšanas vai ieveidošanas izmantojiet īpašus līdzekļus. Ja Jūs nevarat atteikties no elektrisko ierīču lietošanas, pirms matu ieveidošanas ir ieteicams uzklāt no karstuma aizsargājušo eļļu vai citus šīm pašam mērķim piemērotus līdzekļus.