Noderīgi padomi

Izvēlne

Siltumnīcas uzstādīšana - kā to paveikt?

Plaša izvēle siltumnīcām
12 03 2023
ka uzstadit siltumnicu sava darza

Nolēmāt, ka ir pienācis laiks uzsākt nodarboties ar dārzkopību un pašiem izaudzēt savus garšīgus dārzeņus, augļus un garšvielas, tad Jums noteikti būs jāapsver vairāki aspekti, lai pareizi izvēlēties un uzstādīt siltumnīcu. Ir svarīgi zināt ne tikai to, kā, bet arī kur un kad ir vislabāk uzstādīt siltumnīcu – visbeidzot, kā sagatavot siltumnīcas zemi uzstādīšanai - izanalizējot visus šos aspektus un izvairoties no kļūdām, Jums jau pirmajā gadā būs iespēja baudīt stabilu ražu.


Kad ir jāuzstāda siltumnīca?

Jūs varat izvēlēties siltumnīcu visa gada garumā, bet pavasaris, iespējams, ir šīm pasākumam labākais laiks. Šajā gadījumā nav precīza datuma – taču lēmumu var ietekmēt arī tas, kādi laika apstākļi valdīja aukstajā sezonā. Darbs būs daudz vienmērīgāks, kad zeme vairs nebūs sasalusi un Jūs viegli varēsiet uzsākt uzstādīšanas darbus. Sniegotas ziemas gadījumā (vai tās beigās), zeme nav tik stipri sasalusi, tāpēc ir iespējams, ka tiklīdz laiks sāks iesilt, Jūs jau varēsiet sākt domāt par siltumnīcas uzstādīšanu. Novērtējiet reālo situāciju, nesteidzieties un Jūs noteikti uzsāksiet uzstādīšanu īstajā brīdi – pat uzsākot darbu pavasara beigās, Jūs joprojām varēsiet novākt ļoti labu ražu.

stikla siltumnica pagalma

Kur uzstādīt siltumnīcu?

Pirms apsverat, kā uzstādīt un sagatavot siltumnīcu darbam, vispirms ir jāizlemj, kurā vietā to novietot. Svarīgi ir arī apsvērt, kādā virzienā būvēt siltumnīcu, jo tas tieši ietekmēs augu augšanu. Jo vairāk kritēriju, kuri ir uzskaitīti zemāk, atbildīs Jūsu izvēlētajai vietai, jo veiksmīgāks būs Jūsu dārzkopības gala rezultāts:

 • Siltumnīca ir jāuzstāda tā, lai tās durvis atvēras uz dienvidiem – tad Jūsu stādījumi saņems diezgan intensīvu un vienmērīgu saules gaismu.
 • Vislabāk būtu, lai augus apgaismotu rīta saule – tas palīdzēs izvairīties no karstas saules pēcpusdienā un no salnas no rītiem. Turklāt, siltumnīca ātrāk uzsils.
 • Vajadzētu parūpēties, lai jauna siltumnīca saņemtu pēc iespējas vairāk saules gaismas – izvairieties no ēnainām vietām un nenovietojiet siltumnīcu pie augstiem kokiem vai citām celtnēm un būvēm, kas var aizsegt sauli.
 • Ir vērts padomāt par zemes kvalitāti – ja tā ir ļoti smaga un mālaina, Jums noteikti tā būs jāaizstāj, lai izaudzētu veiksmīgu ražu.
 • Ir vērts padomāt par to, kā pasargāt augus no vasaras karstuma – jānodrošina laba ventilācijas sistēma vai stratēģiski mērķtiecīgajā vietā iestādīt ķirsi vai plūmi. Kāmēr gaiss ārā vēl nebūs uzsilis, šiem kokiem nebūs lapu, bet vasaras sezonā tie kļūs par lielisku patvērumu un kļūs par lielisku glābiņu no pārkaršanas.

siltumnica pagalma

Kura ir labākā siltumnīca?

Pirms siltumnīcas būvēšanas, pirmkārt ir jāizlemj, kāda veida siltumnīcu izvēlēties un iegādāties. Ar polietilēna plēvi pārklātas siltumnīcas joprojām ir populāras. Tās bieži izvēlas daudzi dārzkopības vai mazdārziņu entuziasti, galvenokārt vienkāršākas uzstādīšanas un zemo izmaksu dēļ. Arī klasiskās stikla siltumnīcas, lai gan mūsdienās tās šķiet novecojušas, joprojām ir izplatītas. Tās ir nedaudz grūtāk uzstādāmas, jo to konstrukcija ir smagāka, un tās nav īpaši izturīgas pret triecieniem - stiklu var diezgan viegli izsist. Pēdējā laikā polikarbonāta siltumnīcas kļūst arvien modernākas. Nav pārsteigums, ka tās ir moderns un efektīvs risinājums dārzeņu audzēšanai: tās nodrošina labāku siltumizolāciju un pietiekamu siltuma saglabāšanu. Polikarbonāta pārsegs vienmērīgi sadala gaismu, ļaujot augiem saņemt vairāk gaismas. Rezultāts ir ilgāka augšanas sezona. Polikarbonāta siltumnīcas ir arī izturīgākas pret triecieniem un temperatūras izmaiņām.

polikarbonata siltumnica


Kā uzstādīt siltumnīcu?

Apsverot iepriekš minētos aspektus, Jūs beidzot nonāksiet pie pēdējā un vissvarīgākā uzdevuma - siltumnīcas iekārtošana. Atkarībā no siltumnīcas modeļa, montāžas instrukcijas var nedaudz atšķirties (tās vienmēr tiek nodrošinātas pirkšanas laikā), taču jebkurā gadījumā Jums būs jāveic šīs noteiktās darbības:

 1. Galveno pamatu novietojiet uz montāžas plāksnēm un aizveriet to galus.
 2. Savienojiet karkasu savā starpā un izlīdziniet to līdz līdzenajai līnijai.
 3. Nostipriniet to ar skrūvēm un paplāksnēm no abām pusēm.
 4. Samontējiet siltumnīcas galus un ventilācijas atveres, ja tādas ir.
 5. Uzstādiet priekšējās detaļas karkasā tā, lai starp durvīm būtu vienmērīga atstarpe.
 6. Nostipriniet siltumnīcas karkasu un tās samontētos galus pie pamatiem.
 7. Pārklājiet karkasu ar polikarbonāta plaksnēm (vai plēvi).


Kā uzstādīt polikarbonāta siltumnīcu?

Polikarbonāta siltumnīcas uzstādīšana ne ar ko neatšķiras no parastas siltumnīcas ar polietilēna pārsegu. Tāpēc varat sekot iepriekš aprakstītajiem soļiem un, protams, ievērot ražotāja norādījumus par uzstādīšanu, jo katram modelim būvniecības process var nedaudz atšķirties. Tā kā polikarbonāta siltumnīcas ir vieglākas, tās ir ne tikai vieglāk uzstādāmas nekā polietilēna siltumnīcas, bet arī vieglāk pārvietot uz citu vietu. Tāpēc, pat ja nākotnē nolemsiet, ka siltumnīca atrodas nepareizā vietā, tās pārvietošana nebūs neiespējams uzdevums.

virietis uzstada polikarbonata siltumnicu

Kā sagatavot siltumnīcas augsni?

Kad siltumnīca ir uzbūvēta, vienīgais solis pirms vēlamo augu stādīšanas ir augsnes sagatavošana. Taču tas nemaz nav sarežģīts darbs. Pirmais solis ir izrakt un uzirdināt augsni un pēc tam izveidot vēlamās dobes. Protams, ir grūti iztikt bez mēslojuma, lai raža būtu veiksmīga. Augsnes bagātināšanai parasti izmanto organiskos vai minerālmēslus. Ja vēlaties izmantot organisko mēslojumu, vislabākais risinājums ir labas kvalitātes komposts, kas ir pieejams lielākajā daļā lielveikalu. Minerālmēsli palīdz apgādāt augus ar dažādām barības vielām, piemēram, slāpekli, fosforu, kāliju, kalciju, magniju un citām barības vielām, un tos parasti pārdod granulās vai šķidrā veidā.

darzeni aug siltumnica


Kā redzat, siltumnīcas uzstādīšana nav tik sarežģīta. Viss šīs process prasīs ne vairāk laika, kā siltumnīcas ierīkošana balkonā, tādēļ, ja uzstādīšana būs noritejusi veiksmīgi, Jums šī darbība nebūs jāatkārto daudzus gadus. Šis ir – visatbildīgākais solis, bet, ja visu darīsiet kārtīgi un mērķtiecīgi, Jūs noteikti izvairīsieties no kļūdām.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.3/5
6 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?