Noderīgi padomi

Kā izvēlēties siltumnīcu?

Plaša izvēle siltumnīcām
16 01 2020
siltumnicu veidi un izveles kriteriji

Lai pēc iespējas labāk izmantotu siltumnīcu, jums nav jābūt dārzkopības ekspertam. Šīs konstrukcijas ļauj pagarināt augšanas sezonu un uzturēt pastāvīgu, videi draudzīgu klimatu, aizsargājot augus no aukstuma vai pārmērīgiem nokrišņiem. Tātad, ja Jūs meklējat jaunu siltumnīcu vai arī nolemjat veco konstrukciju aizstāt ar jaunu, šie padomi palīdzēs jums izvēlēties labāko variantu.

Vissvarīgākais - izvēlēties siltumnīcas atrašanās vietu

Lai izvairītos no grūtībām nākotnē, vispirms ir svarīgi uzzināt, kā uzstādīt siltumnīcu un kur to vislabāk darīt. Apsverot, kur vajadzētu atrasties jūsu jaunajai siltumnīcai, jums vajadzētu izvēlēties vietu, kas ir:

 • Saulē bez ēnas;
 • Tālu no augstiem kokiem;
 • Uz gludas, drošas virsmas;
 • Viegli pieejama no visām konstrukcijas pusēm (tas atvieglos siltumnīcas tīrīšanu un uzturēšanu).

Vispopulārākās siltumnīcas


Izlemiet par izmēru

Zinot precīzu siltumnīcas atrašanās vietu, jūs skaidri zināsiet,, kāds ir šīs ēkas pareizais izmērs. Tomēr, ja jūs negrasāties uzstādīt siltumnīcu uz balkona, jums būs ļoti plašas izvēles iespējas. Protams, šis aspekts būs atkarīgs arī no tā, kādus augus jūs tajā plānojat stādīt - maziem dārzeņiem var būt zemāka siltumnīca, bet lielākiem produktiem būs nepieciešama daudz augstāka siltumnīca. Eksperti iesaka izvēlēties pēc iespējas vairāk variantu, lai jūs varētu izvairīties no grūtībām, stādot vēl dažus augļus vai dārzeņus.

Siltumnīcas pārklājums

Siltumnīcām izmanto vairākus dažādu veidu pārklājumus, kuriem ir arī noteiktas īpašības:

 • PVC plēve. Viegls, efektīvs un ekonomisks segums - tas ir visizplatītākais siltumnīcu pārklājumu veids. PVC plēve palīdz saglabāt labu augu temperatūru, un, tā kā pats materiāls ir pietiekami viegls, šādu siltumnīcu ir viegli uzbūvēt vai pārvietot. Turklāt tai ir ļoti laba cena un tie ir pieejami ikvienam, kurš sapņo veidot šo dārzu.


 • Polikarbonāts. Polikarbonāta siltumnīcām, kuras ir ļoti efektīvas UV staru absorbēšanā, ir arī daudz pozitīvu īpašību - tās arī nodrošina lielisku siltuma saglabāšanu, ir izturīgas un tās neietekmē dažādas vides ietekmes. Tas nosaka arī šo konstrukciju izturību. Kaut arī šo siltumnīcu cena ir nedaudz augstāka nekā tām, kas pārklātas ar PVC, izmantojot internetveikala īpašos piedāvājumus, jūs varēsiet tās iegādāties par ļoti izdevīgiem nosacījumiem.


 • Stikla. Stikla siltumnīcas - lai arī tās var kļūt par ilgstošu dārza produktu - ir daudz retāk izplatītas konstrukcijas, taču tās tomēr ir trauslas un tām ir pieticīgas formas.

Konstrukcijas elementi

Papildu siltumnīcas segumam ir svarīgi arī materiāli, kas veido tās rāmi:

 • Alumīnija siltumnīcas rāmji ir izturīgi, noturīgi pret rūsu un salīdzinoši viegli. Ņemiet vērā, ka vasarā tie var būt karstāki un ziemā - vēsāki. Sakarā ar to vieglo svaru šie rāmji bieži tiek piestiprināti pie tērauda rāmja uz apakšējās virsmas.
 • Plastmasas rāmji ir lēta iespēja, kas vislabāk piemērota mazākām siltumnīcām. Tos bieži pārklāj ar plastmasas plēvi, kas labi izkliedē gaismu. Tomēr, tāpat kā alumīnija rāmji, tos arī bieži piestiprina pie tērauda konstrukcijām, lai palielinātu to maksimālo saglabāšanas svaru.
 • Tērauda rāmji, iespējams, ir vispopulārākie salīdzinot ar citām konstrukcijām, jo šis materiāls ir ārkārtīgi izturīgs un var izturēt lielu svaru, tādēļ, ja jūs meklējat izturīgu siltumnīcu, jums jāpievērš uzmanība šai konkrētajai opcijai.

Formas izvēle

Visizplatītākās ir slīpas un arkveida siltumnīcas. Speciālisti norāda, ka arkveida konstrukcijas ir vieglāk uzbūvējamas un izturīgākas, no tām ir vieglāk izkļūt, taču šī izvēle bieži ir atkarīga no dārza vispārējās uzbūves, kā arī no audzētajiem dārzeņiem un citām kultūrām. 

Šī iemesla dēļ arvien lielāku uzmanību pievērš pilienveida siltumnīcām, kas izskatās ārkārtīgi atšķirīgas un pietiekami augstas, lai tajās varētu augt vijīgii augi. Arī slīpām siltumnīcām ir jauks izskats un vienlaikus tās atļauj maksimāli izmantot visu šīs ēkas platību.

Citi svarīgi aspekti

Siltumnīcas durvis. Vienu durvju konstrukcijas ir standarta iespēja, bet, ja siltumnīca ir liela, jums vajadzētu apsvērt divdurvju produktu, lai nodrošinātu labāku ventilāciju.

Ventiliācija. Šī ir viena no būtiskām lietām, kas novērš mitruma uzkrāšanos un rada augiem draudzīgu atmosfēru. Lai gan daudzu siltumnīcu durvīs ir atveres, tomēr maksimālai efektivitātei jums joprojām ir jāparūpējas par siltumnīcas lūku vai ventilatoru.

Paturot prātā visus šos aspektus, esat pārliecināts, ka izvēlaties siltumnīcu, kas atbildīs jūsu vajadzībām nākamajiem gadiem. Tad jums ir jāizdomā, kā sagatavot siltumnīcu darbam un iegūt pirmo ražu. Parūpējieties arī par papildu siltumnīcas piederumiem - tos atradīsiet mūsu sortimentā.

Nav jābūt dārza ekspertam, lai pienācīgi izmantotu siltumnīcas priekšrocības. Šīs būves ļauj pagarināt audzēšanas sezonu, uzturēt augiem pastāvīgi labvēlīgu klimatu, pasargājot tos no aukstuma vai pārāk liela nokrišņu daudzuma. Tāpēc, ja jūs meklējat jaunu siltumnīcu, vai esat nolēmis nomainīt veco pret jaunu, šie padomi jums palīdzēs izvēlēties labāko variantu.

Galvenais – izvēlēties vietu siltumnīcai

Domājot par to, kur jāstāv jūsu jaunajai siltumnīcai, jums jāizvēlas tāda vieta, kas atrodas:

 • Saulē bez ēnas;
 • Tālu no augstiem kokiem;
 • Uz līdzenas, drošas virsmas;
 • No visām pusēm viegli pieejamas konstrukcijas (tad siltumnīcu būs viegli tīrīt un kopt to).

Nosakiet izmēru

Izvēloties konkrētu vietu siltumnīcai, jūs zināsiet, kāds lielums būs piemērots. Protams, šis aspekts atkarīgs arī no tā, kādus augus jūs vēlaties stādīt – zemaudzīgiem dārzeņiem pietiks arī ar zemāku siltumnīcu, bet augstākiem augiem nepieciešama arī augstāka siltumnīca. Speciālisti iesaka izvēlēties pēc iespējas lielāku variantu – tad jūs izvairīsieties no raizēm, nolemjot iestādīt vēl dažas šķirnes dārzeņus vai augļus.

TOP piedāvājums

{$product_list}

Pārklātās siltumnīcas

Vieglas, efektīvas un ekonomiskas – tā visbiežāk raksturo siltumnīcas, kas pārklātas ar PVC plēvi. Tajās labi saglabājas augiem labvēlīga temperatūra, bet tā kā pats materiāls ir diezgan viegls, tādu siltumnīcu ir viegli uzkonstruēt vai pārnest uz citu vietu. Turklāt tās atšķiras ar ļoti labu cenu, tāpēc ir pieejamas katram, kurš sapņo sev dārzā uzstādīt siltumnīcu.

Polikarbonāta siltumnīcas, kas efektīvi aiztur UV starus – tām ir arī citas pozitīvas īpašības – tās arī labi saglabā siltumu, ir stabilas un izturīgas pret dažādu apkārtējās vides ietekmi. Tas arī nosaka šo siltumnīcu ilgizturību. Lai gan šo siltumnīcu cena ir nedaudz augstāka, nekā siltumnīcām ar PVC plēvi, izmantojot īpašos piedāvājumus internetveikalā 220.lv, jūs varēsiet tās nopirkt ar īpaši labvēlīgiem nosacījumiem.

Daudz retāk sastopamas stikla siltumnīcas – lai gan tās var būt ilgmūžīgs dārza rotājums, tās ir diezgan trauslas un atšķiras ar nelielu formu daudzveidību.

Konstrukcijas elementi

Siltumnīcu alumīnija rāmji ir stabili, izturīgi pret koroziju un samērā viegli. Pievērsiet uzmanību, ka vasarā tie var būt siltāki, bet ziemā – aukstāki. Pateicoties nelielajam svaram, šos rāmjus bieži stiprina pie tērauda rāmja uz zemākas virsmas.

Plastikāta  rāmji  - visai lēta izvēle, kas visvairāk piemērota mazām siltumnīcām. Parasti tie ir pārklāti ar plastikāta plēvi, kas lieliski izkliedē gaismu. Bet, tāpat kā alumīnija rāmjus, tos arī parasti stiprina pie tērauda konstrukcijām – tā palielinās to maksimālā slodze.

Tērauda rāmji un citas konstrukcijas laikam gan ir vispopulārākās, jo šis materiāls ir īpaši izturīgs un var izturēt lielu svaru, tāpēc, ja jūs meklējat stabilu un ilgizturīgu siltumnīcu, ir vērts pievērst uzmanību tieši šim variantam.

{$product_list_vertical}

Formas izvēle

Visbiežāk sastopamas slīpsienu siltumnīcas un lokveidīgas siltumnīcas. Speciālisti atzīmē, ka lokveidīgas būves ir vieglāk uzstādīt un tās ir izturīgākas, un turklāt no tām labāk noiet sniegs, bet šī izvēle bieži ir atkarīga arī no dārza kopējās kompozīcijas, no tā, kādi dārzeņi vai citi augi tiek audzēti. Tādēļ arvien vairāk uzmanības tiek pievērsts siltumnīcām piliena formā, kas izskatās īpaši un ir pietiekami augstas, lai tajās stādītu augšup augošus augus. Slīpsienu siltumnīcas arī atšķiras ar labu izskatu un tādējādi ļauj maksimāli izmantot visu būves platību.

Citi svarīgi aspekti

Siltumnīcas durvis. Būves ar vienām durvīm – tas ir standarta variants, bet, ja siltumnīca ir ļoti liela, ir vērts padomāt par izstrādājumu ar divām durvīm – tad būs nodrošināta laba ventilācija.

Ventilācija. Tā ir viena no svarīgākajām lietām, kas ļauj izvairīties no mitruma uzkrāšanās un rada augiem labvēlīgu atmosfēru. Lai gan liela daļa siltumnīcu tiek izgatavotas ar vēdlodziņiem, bet, ja jūs vēlaties maksimālu efektivitāti, jums ir papildus jāparūpējas par lodziņu vai ventilatoru siltumnīcā.

Pievēršot uzmanību visiem šiem aspektiem, jūs noteikti izvēlēsieties visām vajadzībām atbilstošu siltumnīcu, kas jums dārzā kalpos ilgus gadus. Parūpējieties arī par papildu piederumiem siltumnīcai – mūsu sortimentā jūs atradīsiet daudz tādus.

Pircējiem patika šis ieraksts

1/5
1 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2020 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.