Noderīgi padomi

Kā ziemā iedarbināt aukstu automobiļa dzinēju?

Liela izvēle akumulatoriem
01 03 2019
dzinejs ziema

Visā aukstajā sezonā un dažreiz pat pavasara sākumā vairums autovadītāju saskaras ar vienu jautājumu: kā iedarbināt aukstu dzinēju? Zinot galvenos trikus, ar šo uzdevumu jūs tiksiet galā daudz vieglāk (vai vismaz bez stresa), tāpēc padalīsimies ar dažiem ieteikumiem, kas jāzina katram auto vadītājam!

Sāciet ar visvienkāršākajiem soļiem. Ja nakts ir bijusi ļoti auksta un jūs neesat pārliecināts, ka veiksmīgi iedarbināsiet savu transportlīdzekli, labāk nesteigties un veikt piesardzības pasākumus. Vispirms ieslēdziet gaismas, izslēdziet elektroniskās ierīces, nospiediet sajūgu un tikai tad mēģiniet iedarbināt dzinēju. Tiem, kas vada auto ar dīzeļdzinēju, tāpat iesakām vairākas reizes pasildīt sveces – lai gan šī metode tiek uzskatīta par pretrunīgu (ir uzskats, ka sveces var izdegt), šo triku izmanto daudzi dīzeļauto īpašnieki.


Aiciniet palīgā kaimiņus. Ja minētā metode nepalīdz, nevajag nolaist rokas! Taču turpmākajām darbībām jums būs nepieciešama palīdzība no malas – atrodiet tajā brīdī ne ar ko neaizņemtu kaimiņu, draugu vai citu vadītāju ar iedarbinātu automobili un izmēģiniet šos ieteikumus.

  • Izmantojiet „krokodilus”. Tā tautā tiek saukti vadi viena transportlīdzekļa iedarbināšanai no cita – ja jums ir šāda ierīce, tas nebūs sarežģīti. Dominē uzskats, ka iedarbināšanas vadi un šī metode var nopietni sabojāt „donora” elektroniku, taču jūs izvairīsieties no šādām sekām, ja parūpēsieties, lai uzlādes brīdī būtu pēc iespējas mazākas sprieguma svārstības.

Tas ir viegli izdarāms: pirms procedūras uzsākšanas automobili kādu brīdi paturiet iedarbinātu, neitrālajā pārnesumā, ar ieslēgtu apgaismojumu un apsildi, bet, kad gatavojoties sākt darbu, dzinēju vajadzētu apturēt.

  • Sagatavojieties vilkšanai. Ja iedarbināšanas vadu vietā jūsu automobiļa bagāžas nodalījumā atrodas virve, jūs noteikti jau zināt, kas būs jādara. Lai vilkšana būtu pēc iespējas drošāka, jums ir jāatrod mazāk apledojis (vēl labāk – ne visai populārs) ceļš un jācenšas pēc iespējas lēnāk atbrīvot sajūgu . Ja šī metode nedarbojas, jums būs jāmeklē nopietnāka palīdzība.

Lai aukstie rīti nebūtu tik briesmīgi...

Tas ir lieliski, ja kādu rītu automobilis neizrādīja nekādas dzīvības pazīmes, bet jums izdevās to iedarbināt, tomēr ir iespējams, ka jūs atkal sastapsieties ar šādu situāciju. Ja vēlaties, lai tā atrisinātos pēc iespējas gludāk (vai pat vispār neatkārtotos), jums jāveic profilaktiskais darbs.

Pārliecinieties, ka akumulators ir pietiekami dzīvotspējīgs. Akumulators laikam gan ir visbiežākais cēlonis tam, ka transportlīdzekli nevar iedarbināt, tāpēc jums jāpārliecinās, ka tas jau nav savu laiku nokalpojis. Bet, ja vēl neplānojat mainīt akumulatoru, situāciju var atvieglot akumulatora lādētājs – ar to jūs aukstā rītā jutīsieties daudz drošāk.


Pārbaudiet transportlīdzekļa šķidrumus. Logu mazgāšanas šķidrums, antifrīzs, smērvielas – tos visus vajadzētu atjaunot jau pirms ziemas sākuma, bet, ja tas nav izdarīts, atcerieties veco teicienu: labāk vēlāk nekā nekad. Ticiet mums – pat visaukstākais rīts tad kļūs daudz patīkamāks!


Izveidojiet „ziemas komplektu”. Ja zināt, ka jūsu transportlīdzeklim ir iedarbināšanas grūtības, ziemas laikā vajadzētu būt līdzi dažiem galvenajiem piederumiem (it īpaši tad, ja neatrodaties mājās). Tās ir jau pieminētās vilkšanas troses un startēšanas vadi, tāpat ļoti noderēs arī ledus atkausētājs un skrāpis. Jo vairāk līdzekļu, jo drošāk jutīsieties pats un vieglāk varēsiet palīdzēt citiem!

Vadoties pēc šiem ieteikumiem, ziemas periodā izvairīsieties no lielākām rūpēm. Bet, ja kaut kā pietrūks, to vienmēr atradīsiet 220.lv interneta veikalā.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2019 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.