Noderīgi padomi

Izvēlne

Kad vislabāk griezt matus - matu griešanas kalendārs

Šķēres matu griešanai plašā izvēlē
26 12 2023
frizieris griez matus sievietei ar skerem
Mūsdienās daudzi cilvēki, iespējams, pat nedomātu par matu griešanu tikai noteiktās dienās. Ierasts to darīt, vienkārši jūtot, ka ir pienācis laiks. Taču jau kopš seniem laikiem cilvēkiem ir bijušas visdažādākās māņticības par to, kad vislabāk ir nogriezt matus. Vieni uzminēja piemērotākās dienas pēc mēness fāzēm, citi pēc horoskopiem, trešie pēc planētām. Ir izskanējis viedoklis, ka pareizais laiks matu griešanai var stimulēt to augšanu un padarīt matus veselīgākus un skaistākus. Daži tic šādām lietām, dažiem tā ir tikai māņticība. Jebkurā gadījumā ir interesanti pasekot līdzi senajām gudrībām, kad ir labvēlīgi griezt matus. Jums varētu rasties kārdinājums to izmēģināt!
frizieris griez garos matus sievietei ar skerem

Labākais laiks matu griešanai pēc mēness fāzēm

Mēness ir pavadījis Zemi tās nepārtrauktajā ceļojumā ap Sauli aptuveni 4 miljardus gadu. Lai gan mūsu satelīts atrodas vidēji 380 000 kilometru attālumā no planētas, tā ietekme uz visu, kas notiek uz Zemes virsmas, ir milzīga. Plūdmaiņas, gaisa straumju un tektonisko plākšņu kustība un daudz kas cits ietekmē Mēnesi. Pat senie cilvēki sekoja līdzi satelīta kustībai, parādībām un mācījās veidot Mēness kalendāru. Ilgtermiņā, pēc Mēness, viņi ne tikai ara zemi, sēja vai pļāva labību, darīja daudz citu saimniecības darbu, bet arī ... grieza matus.

Tātad, kad ir iespējams griezt matus atbilstoši mēness fāzēm? Augošā mēnesī? Pilnmēness laikā? Vai varbūt dilstoša mēness laikā? Tas viss ir atkarīgs no tā, kādu rezultātu Jūs sagaidāt. Starp citu, Mēness kalendārs mainās katru mēnesi, tāpēc, lai precīzi noskaidrotu, kurās dienās vislabāk griezt matus, pietiks ieskatīties jebkurā Mēness kalendārā internetā.

meness fazes

Tātad, kad Mēness ir jaunā fāzē, tas būs tieši piemērotākais laiks, kad apgriezt matus, ja vēlaties tos audzēt. Tiek uzskatīts, ka tieši šis laiks starp jaunu mēnesi un pilnmēnesi visvairāk veicina garu matu augšanu. Mati tad kļūst dzīvīgāki un veselīgāki.

Kad vislabāk ir griezt matus, ja nevēlaties pretēju rezultātu – lai Jūsu mati augtu pēc iespējas lēnāk? Atbilde ir dilstošs mēness. Šis ir laiks, kad Mēness lēnām virzās no pilnmēness uz dilstošu. Tajā laikā tā ietekme uz Zemi ir mazāka. Dilstošs mēness ir labākais laiks, ja nēsājat īsas frizūras un Jums nerūp strauja to augšana. 

Planētu un Mēness brīnumaino spēku eksperti nav vienisprātis par to, vai jaunais mēness un pilnmēness ir labvēlīgi matu griezumiem. Daži iebilst, ka augošā mēnesī labāk negriezt, citi, ka tas ir lielisks laiks vāju matiņu noņemšanai. Vieni saka, ka pilnmēness ir īstais laiks, citi, ka tikai tad, ja gatavojieties kardinālai matu griešanai.

Kad ir piemērots laiks griezt matus atbilstoši zodiaka zīmēm?

Astrologi iesaka apvienot Mēness kalendāru ar zodiaka zīmēm. Mēnesim ceļojot pa debess velvi, tas nemaina tikai fāzes. Tas joprojām ceļo pa Zodiaka zvaigznājiem. Pēdējie Mēness uzturēšanās laikā iegūst papildu ietekmi uz matiem un to augšanu. Tas ietekmē laiku, kad vislabāk griezt matus.

zodiaka zimes

Kad mēness ceļo pa Auna zvaigznāju, matus labāk negriezt. Tajā laikā cilvēka imunitāte ir novājināta un arī mati aug lēnāk un ir vājāki.

Kad mēness ir jauns, Vērša vai Mežāža zvaigznājs ir piemērots laiks matu griešanai. Tie augs ātri, mazāk pīsies un spurosies.

Mati aug lieliski pat tad, kad mēness ir Svaru vai Dvīņu zīmē. Šis arī ir labs laiks matu krāsošanai.

Vēža un Zivju zīmes palēnina matu augšanu, padarot tās lieliski piemērotas tiem, kam ir īsi mati.

frizieris nogriez matu galinus

Mēnesim ceļojot cauri Skorpionam, mati kļūst smagāki, biezāki. Griežot šādā laikā, pastāv risks sadusmoties uz savu otro pusīti.

Strēlnieks nepavisam nav savienojams ar labāko laiku matu griešanai - mati būs dumpīgi un frizūra īslaicīga.

Ja mēness atrodas Lauvas zvaigznājā, Jūs varat nebaidīties krāsot matus. Krāsa kļūs gaiša un noturīga.

Mēness Ūdensvīra zīmē nozīmē, ka ir jāizvairās no matu griezumiem. Bet, ja Jums patīk eksperimentēt un nebaidāties no sekām, Jūs varat riskēt. 

Vēl daži matu griešanas padomi

Reti kurš par to aizdomājas, bet labāku matu augšanu ietekmē arī cilvēks, kurš tos griež. Sievietei ieteicams griezt matus citai sievietei un vīrietis vīrietim. Tas ļauj izvairīties no atšķirīgi lādētām astrālās enerģijas svārstībām, kas var negatīvi ietekmēt matu folikulus. Mati aug vāji, bojāti, un to gali šķeļas. Vēl labāk, ja frizieris būtu pozitīvs, Jums patīkams un nevēlētu Jums ļaunu. Kopumā vislabāk ir, ja Jūsu matu griezumu veido labs draugs vai ģimenes loceklis. Protams, ne katram draugu lokā ir profesionāls frizieris, taču, ja frizūra nav sarežģīta, piemēram, tikai jāsaīsina matu gali, to var izdarīt arī amatieris. Viss, kas Jums jādara, ir jāiegādājas pareizās šķēres vai matu griešanas mašīna.

profesionalas skeres matu griesanai


Vēl viens padoms, ja nolemjat audzēt matus augoša mēness fāzē, ir apvienot Mēness kalendāru ar modernajām tehnoloģijām. Matu stiprinošie līdzekļi, īpaši pareizi izvēlēti šampūni un kondicionieri, var papildināt Mēness dabiskos spēkus. Dažādi kondicionieri bagātina matus ar dažādām vielām un vitamīniem un var palīdzēt piešķirt matiem vēlamo izskatu, izvairoties no sašķeltiem matu galiem. Lai uzzinātu vairāk par rīkiem un veidiem, kā tikt galā ar sašķeltiem matu galiem, izlasiet šo ceļvedi: Kā tikt galā ar sašķeltiem matu galiem?

lidzekli matu uzlabosanai


Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
5 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?