Noderīgi padomi

Kāda materiāla dīvānu izvēlēties un kā to ikdienā kopt?

Plaša izvēle dīvāniem
30 09 2019
divans istaba

Dīvāna izvēle nebūt nav viegls uzdevums, jo šodien veikalu piedāvājumos ir neskaitāmi daudz dīvānu veidu, formu, izmēru. Ja mājoklī dzīvo vairāk kā viens ģimenes loceklis vai ir arī mājdzīvnieki, tad pavisam noteikti ir jādomā ne tikai par dīvāna dizainu un iederēšanos telpas kopainā, bet arī par tā materiālu. Par to, kādu dīvānu izvēlēties, lai tā materiāls būtu pateicīgs Jūsu mājoklim un ģimenes paradumiem, lasiet turpinājumā. 

Mājokļa apstākļi un paradumi

Pirms sākat meklēt dīvānu, padomājiet, kādi ir Jūsu un Jūsu ģimenes paradumi. Vai Jūs mīlat vakaros, sēžot dīvānā, malkot sarkanvīnu? Vai Jums ir bērni tādā vecumā, kas atstāj pēc sevis netīrību un nekārtību? Varbūt Jums ir mājdzīvnieks, kas nemanot pilnīgi visur atstāj aiz sevis spalvas? Ja kaut viens no šiem punktiem ir stāsts par Jūsu mājokli, tad dīvāna iegādē patiešām ir jāpievērš uzmanība tā materiālam. 

Dīvānu materiāli

Visvieglāk tīrāms dīvāns ir tāds, kura materiāls ir raupjš un tas ir veidots no velūra tipa auduma. Traipu tīrīšana ir daudz padevīgāka un vieglāk kopjama nekā no brezenta tipa auduma, bet vislabākie dīvānu materiāli būs tie, kas ir dabiski, piemēram, kokvilna vai lins. 

Dīvāni no velūra auduma:


Pērkot dīvānu ilgam laikam, tas nevarēs izskatīties tikpat lieliski pēc pieciem gadiem kā pirkšanas dienā, bet lai kaut nedaudz tā izskats būtu ideāls arī nākotnē, vispirms ir jāizvēlas augstas kvalitātes audums, kam ir noturīga krāsa un augsta nodilumizturība. Starp citu, augsta nodilumizturība nodrošina arī vieglāku dīvāna auduma kopšanu

  • Ādas dīvāni

Bez auduma dīvāniem, piedāvājumā ir arī ādas dīvāni- gan parasti, gan stūra dīvāni, lieli un mazi, pat dīvānu un krēslu komplekti.

Ir dabīgas un mākslīgas ādas dīvāni un visjutīgākie pret sadzīvi un kopšanu, protams, ka ir dabīgas ādas dīvāni. Ja Jums šķiet, ka, pērkot ādas dīvānu, būs pavisam viegli, tad, iespējams, ka nedaudz kļūdāties- arī šī materiāla dīvāni var radīt ne reizi vien galvassāpes, jo tos var saskrāpēt mājdzīvnieks un neatgriezeniski tos sabojāt. Šiem dīvāniem ir jābūt rūpīgai, cita veida kopšanai un tīrīšanai. Piemēram, ir ādas dīvāni, kas ir pārklāti ar PVC kārtu, taču, kad tie ir jātīra, tos var kopt tikai ar siltu ūdeni un ziepēm, kas nekad neiztīrīs dīvāna ādas poras un laika gaitā izveidojušos nodzeltējušo kārtu. 

Dabīgas ādas dīvānu materiāls ir trausls un jutīgs pret apkārtējās vides ietekmi, piemēram, ja dīvānu apspīd tiešie saules stari vai tas ir radiatoru tuvumā, tad to materiāls ar laiku sāk plaisāt. Plaisāšana var notikt arī tad, ja telpā ir nepietiekams gaisa mitrums- āda ir mitrumu uzsūcošs materiāls. Ieteicamais iekštelpu mitruma līmenis ir 60-70 %. 

Vislabāk ir noskaidrot precīzi, kas attiecīgajam dīvānam un tā ādai ir vajadzīgs, lai būtu kvalitatīva kopšana un tas kalpotu ilgtermiņā. 

Mākslīgās ādas dīvāni:


Dīvānu kopšana

Traipus uz dīvāniem varētu iedalīt divās daļās- jaušie un nejaušie traipi, jeb tādi, kas ir radušies pēkšņi, un kurus var glābt, un tādi, kuru glābšanai vai izņemšanai ir vajadzīgi patiesi labi tīrīšanas līdzekļi. Traipi, kuri rodas nejauši un kurus var glābt, noteikti prasa ātru reakciju un kvalitatīvus kopšanas līdzekļus turpat pa rokai. Nepažēlo pāris eiro to iegādei līdz ar dīvānu, jo vieglāk ir izņemt traipu, kas nav ieēdies, nekā traipu, kas ilgstoši jau iegulst dīvānā. 

Traipi, kas ir radušies laika gaitā, ir grūtāk iztīrāmi- veļas ziepes vai ūdens var arī nepalīdzēt. Šādos gadījumos ir jāpērk profesionālā ķīmija un vislabāk - jāpiesaista profesionāli mēbeļu tīrītāji, kas to dara gan ar kvalitatīvu un jaudīgu tehniku, gan ar labiem tīrīšanas līdzekļiem. 

Kā kopt ikdienā?

  • Regulāri izsūciet ne tikai mājas paklāju, bet arī dīvānu- tai skaitā šķirbas un tā aizmugurējo daļu;
  • Tiklīdz uz dīvāna kaut kas izlīst, nekavējoties noskaidrojiet, kā to iztīrīt- ja nav ķīmisko tīrīšanas līdzekļu, tad bieži vien ir labas tautas metodes, kas var uzreiz palīdzēt glābt situāciju;
  • Pērkot tīrīšanas līdzekļus, pārbaudiet, vai tie nesatur hloru vai balinošos līdzekļus- tie ļoti ātri var sabojāt dīvāna audumu;
  • Izturieties taupīgi un saudzīgi pret dīvānu- neļaujiet ģimenei tajā vakariņot, sarūpējiet mājas sunim citu vietu, nevis dīvānā, un iegādājieties dīvānu malu paplātes vai kafijas krūžu paliktņus, kas lieti noderētu stabilitātei, ja ko malkosiet, sēžot uz dīvāna. Daži sīkumi var mainīt paradumus un tajā pašā laikā pasargāt dīvānu no netīrumiem;
  • Ādas dīvāniem neizmantojiet abrazīvus līdzekļus- laika gaitā tie veido mikroplaisas un dīvāna struktūra ātri vien var tikt sabojāta;
  • Tintes traipus vai līdzīgus netīrumus var likvidēt ar ūdeni atšķaidītu amonjaku- tīriet to uzmanīgi ar šķidrumā samērcētu salveti. 

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2008-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.