Noderīgi padomi

Kādas austiņas izvēlēties bērnam?

Plaša izvēle austiņām
28 11 2019
berns austinas

Visbiežāk austiņas bērni izmanto brīžos, kad tiek spēlētas videospēles vai izmantots planšetdators multfilmu vērošanai. Tās lieti noder arī gadījumos, kad bērni klausās iemīļoto mūziku vai radio raidījumus. Tomēr atšķirībā no pieaugušajiem, bērnu ausis ir daudz jūtīgākas, tāpēc īpaša uzmanība jāpievērš tam, lai to skaļums nepārsniegtu vēlamo un neradītu bojājumus ausīm. 


Austiņu izvēle bērniem

Par to, kā būtu ieteicams piemeklēt bērna ausij visatbilstošākās un nekaitīgākās austiņas, pastāstīsim raksta turpinājumā. 

 • Mūsdienu ražotāji īpaši piedomā pie austiņu dažādības, un tirdzniecībā pieejami visdažādākie austiņu modeļi. Tomēr, izvēloties austiņas bērnam, vienmēr pirmajā vietā jāizvirza drošība, tādēļ nebūtu ieteicams izvēlēties austiņas ar pilnīgu skaņas izolāciju.
 • Bērnam noteikti nevajadzētu izvēlēties austiņas ar lielu skaņas frekvenci, un vecāku uzdevums ir noregulēt austiņu skaņu uz tādu, kas nevarētu kaitēt bērna dzirdei.
 • Pavisam maziem bērniem noderēs austiņas, kas uzliekamas uz ausīm, un kas sastāv no pēc iespējas mazāk detaļu. 
 • Izvēloties bērnam ausī ievietojamās austiņas, iepriekš tās jāpiemēra un jāpārliecinās, ka tās nekur nespiež un nerada ausij diskomfortu.
 • Austiņas ar regulējamu stīpiņu būs vieglāk piemērot bērna galvai un nofiksēt vajadzīgajā pozīcijā, turklāt ar tām būs daudz grūtāk pārsniegt vēlamo skaņas diapazonu. priekšroka būtu jādod stabilai un izturīgai konstrukcijai un regulējamām un individuāli pielāgojamām detaļām.
 • Ja bērns ilgu laiku pavada spēlējot dažādas spēles, tad vairāk noderēs austiņas, kuru spilventiņi pārklāj ausi. Tādā veidā auss mazāk nogurs, un stīpiņas konstrukcija izlīdzinās slodzi.
 • Jāņem vērā, ka lielākā daļa no audio austiņām ir aprīkotas arī ar skaņas izolācijas funkciju, tāpēc pirms to iegādes vajadzētu kopā ar bērniem izrunāt visus drošības nosacījumus, piemēram, par to lietošanu uz ielas vai intensīvas satiksmes apstākļos.
 • Austiņas, kuras stiprinās aiz auss noderēs skolas vecuma bērniem, kas biežāk izmanto telefonu vai planšetdatoru. Tomēr arī šajā gadījumā vajadzētu pārliecināties par to, ka austiņas nespiež nedz to stiprinājumu vietā, nedz ausī.
 • Izvēloties bērnam iegādāties bezvadu austiņas, jāņem vērā to darbības rādiuss, piemēram, atkarībā no modeļa tās var darboties no 20 -100 metriem no datora vai planšetdatora.
 • Ja austiņas paredzētas dažādu videospēļu spēlēšanai, tad jāpievērš uzmanība arī tam, vai tajās ir iebūvēts mikrofons, lai bērns var viegli sazināties ar citiem spēlētājiem. Tirdzniecībā ir piejami visdažādākie austiņu veidi, kuros mikrofons ir iebūvēts vai nu pašā austiņu korpusā, austiņu vadā vai arī tas pievienots austiņu stīpiņai un ērti izvelkams gadījumos, kad radusies nepieciešamība to izmantot.
 • Ja austiņas plānots dot pavisam maziem bērniem, iepriekš vienmēr jāpārliecinās, ka to skaņa nav noregulēta uz maksimumu. Mazuļiem optimālākais austiņu skaļums būtu aptuveni 50% no austiņu skaņas maksimuma.
 • Ausīs ievietojamās austiņas visbiežāk tiek izgatavotas no silikona, tādēļ tās būs izturīgākas pret triecieniem, mitrumu un citiem bojājumiem. Tomēr, jāņem vērā, ka uzgaļi mēdz nomukt un pazust, tāpēc, iegādājoties šādas austiņas bērnam, vajadzētu pārliecināties par to, ka komplektācijā ietilpst vairākas papildus uzmavas, ko pēc vajadzības var nomainīt.
 • Atsevišķi austiņu modeļi ir aprīkoti ar īpašiem vadiem, kas nemēdz sapīties. Tāpēc, izvēloties austiņas vajadzētu pievērst uzmanību arī to materiālam. Sapinies austiņu vads ir viebiežākais to bojāšanas cēlonis, tāpēc, iespējams, ir vērts nedaudz piemaksāt un iegādāties austiņas, kas tik ātri nebojāsies, nekā pēc nedēļas jau gādāt jaunas.
 • Izvēloties austiņas ar vadu, jāpievērš uzmanība tam, cik tas ir garš un vai bērnam būs gana ērti tās izmantot, piemēram,pie rakstāmgalda. Ja austiņu vads būs pārāk īss, bērns, tās izmantojot, automātiski salieksies mugurdaļā, bet pārāk garš vads var sapīties mezglā un radīt vadā bojājumus.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.