Noderīgi padomi

Kāds dīvāns ir pats piemērotākais mazam dzīvoklim?

Liela dīvanu izvēle
20 08 2019
gimene uz divana

Sākumā varētu šķist, ka izvēlēties jaunas mēbeles priekš sava mājokļa, nav nekas grūts. Atliek vien izvēlēties krāsu, formu un lielumu, un viss kārtībā. Taču tā nebūt nav. Mūsdienās mēbeļu veikali ir pilni ar dažādām mēbelēm, ka īsto izvēli izdarīt būs ļoti grūti. Papildus grūtības uzradīsies, ja Tev ir nepieciešams iegādāties tādas mēbeles, kas atbilst konkrētiem izmēriem. Piemēram, ja Tev ir liels dzīvoklis, tad bez problēmām vari izvēlēties izmēra ziņā lielākas mēbeles, kas ļaus labāk piepildīt telpu. Taču, ja Tavs dzīvoklis ir mazs un Tev ir svarīgs katrs kvadrātmetrs, tad mēbeles ir jāizvēlas ļoti rūpīgi. Viena no svarīgākajām mēbelēm dzīvoklī noteikti ir dīvāns. Tajā tiek pavadīts daudz laika gan skatoties TV, gan vienkārši atpūšoties, kā arī uzņemot ciemiņus. Kāds dīvāns ir pats piemērotākais mazam dzīvoklim? Raksta turpinājumā soli pa solim būs aprakstīts, kas jāņem vērā, lai iegādātos piemērotāko dīvānu.

Vajadzību apzināšanās

Cilvēki dažkārt īsti nesaprot, ko viņi vēlās un kāpēc. Līdz ar to izvēles izdarīšana ir īpaši sarežģīta. Pirms došanās uz mēbeļu veikalu, vajadzētu sev pajautāt:

  • Kurā no telpām atradīsies dīvāns? Vai tas atradīsies viesistabā vai guļamistabā?
  • Kam nepieciešams dīvāns? Vai uz tā tikai sēdēs, vai arī izguldīs viesus? Vai dīvāns kalpos kā guļvieta Tev pašam?
  • Varbūt labāk iegādāties gultu? Varbūt tomēr dīvānu, lai ietaupītu vietu dzīvoklī?

Dīvāni, kā arī daudzas citas mēbeles, ir pieejami ļoti daudzās variācijās. Katram dīvānu modelim un veidam ir savas funkcijas. Tāpēc svarīgi sākumā saprast, kādas funkcijas Tavam dīvānam būtu jāveic:

  • Vai vēlies, lai dīvāns ir salokāms?
  • Vai Tev nepieciešams dīvāns, kurā var glabāt gultas veļu, segas un spilvenus?

Mazam dzīvoklim noteikti būs ļoti piemērots dīvāns, kurā varēs glabāt iepriekš minētās lietas. Ja gultas veļa tiks glabāta dīvāna apakšējā nodalījumā, tad Tev vairs nebūs nepieciešams papildus skapis, kurā glabāt šīs lietas. Vēl Tev ir jāsaprot, no kāda materiāla vēlies dīvāna pārvalku – auduma vai ādas. Šeit noteikti ņem vērā to, ka ādas pārvalku varēs daudz vieglāk kopt kā auduma. Šis ir ļoti svarīgi, it sevišķi, ja Tev mājās aug mazi bērni, kuri bieži vien sasmērē dīvānu ar dažādiem šķidrumiem. Plašajā piedāvājuma klāstā Tu noteikti atradīsi vēlamo pārvalka audumu, kā arī krāsu.

Dīvāna atrašanās vieta

Pirms doties pirkt dīvānu, Tev vajadzētu saprast, kur telpā novietosi dīvānu. Vai dīvāns atradīsies pie pašas sienas vai arī stūrī? Varbūt tas tiks novietots telpas vidū? Jo lielāka telpa, jo lielāku dīvānu var atļauties tajā ievietot. Ja novietosi dīvānu istabas vidū, varēsi panākt telpas zonējumu. Piemēram, atdalīt atpūtas zonu no darba zonas. Tomēr, ja telpa, kurā vajadzīgs dīvāns, ir maza, tad noteikti ir jāmeklē cits variants. Mazā telpā vajadzīgs ne pārāk liels dīvāns, tāds, kas neaizņem daudz vietas, kā arī netraucē brīvi pārvietoties pa istabu.

Dīvānu veidi

Arī mēbeļu tirgus tāpat kā partikas vai apģērbu tirgus, ir ļoti plašs. Pārdevēji pircējiem piedāvā neskaitāmas izvēles iespējas. Kādi dīvāni tad ir pieejami veikalos:

  • Parastie dīvāni – tādi, kas nav salokāmi vai izstiepjami

  • Stūra dīvāni – pieejami ar divu veidu stūriem, tie ir saliekami pa daļām, vai arī viengabalaini un nav izvelkami


  • Dīvāngultas – tām var būt un var arī nebūt veļas kastes

Izvēle patiešām ir ļoti liela. Katram no dīvānu veidiem ir savi plusi un mīnusi. Mazam dzīvoklim noteikti pats piemērotākais būtu neliela izmēra izstiepjams dīvāns, lai kādu nakti uz tā varētu pārnakšņot kāds no viesiem.

Dīvānus var iegādāties ikvienā mēbeļu veikalā, kā arī internetā. Iespējams, ka internetā būs lielāka izvēle kā veikalā. Tomēr pirms pērc, noteikti izmēri telpas platību, lai saprastu, cik lielu dīvānu vari atļauties ievietot konkrētajā istabā. Labāk pirms tam kārtīgi sagatavoties un pārliecināties par izmēriem, nekā pēc tam saprast, ka telpa ir pārāk pārblīvēta.


Kā jūs novērtējat šo ierakstu?