Noderīgi padomi

Gatavojamies rudenim. Kādu lapu savācēju un pūtēju izvēlēties?

Plaša izvēle lapu pūtējiem
27 09 2021
lapu putejs pus lapas

Katru rudeni pagalmu un dārzu īpašnieki saskaras ar vienu un to pašu dilemmu – kā pēc iespējas efektīvāk noņemt visas nokritušās lapas. Ar šādu uzdevumu noteikti palīdzēs tikt galā lapu savācēji – putēji, kas ir ļoti iecienīti savas funkcionalitātes un darba efektivitātes dēļ. Tomēr, lemjot par šāda aprīkojuma iegādi, Jums ir jāiepazīstas ar pietiekami plašu un daudzpusīgu klāstu – tādēļ bieži rodas jautājumi par to, kā izvēlēties lapu savācēju - pūtēju. Uz šiem jautājumiem Jūs varēsiet dabūt atbildes, ievērojot zemāk sniegtos padomus.

virietis savac lapas pagalma

Ar ko lapu pūtējs atšķiras no savācēja?

Vispirms Jūs pamanīsiet, ka pārdošanā ir divu veidu ierīces – tie ir lapu pūtēji un savācēji - pūtēji. Pirmā tipa ierīces izpūš gaisa plūsmu un tādējādi sapūš visas lapas vienā vietā, no kurienes tās būs ērti salikt maisos. Tikmēr lapu savācējs (sūcējs) spēj lapas ne tikai pūst, bet arī iesūknēt – šim nolūkam ierīcei ir pievienots īpašs konteiners. Arvien vairāk ierīču var piedāvāt abas šīs funkcijas: mainot režīmus, Jūs pielāgosiet vienu un to pašu aprīkojumu dažādām situācijām.

Pamata lapu pūtēju – savācēju tipi

Šis dārza aprīkojums tiek iedalīts atkarībā no izmantošanas veida un enerģijas avota. Ir iespējams izvēlēties vienu no sekojošiem variantiem:

  • Akumulatora lapu savācēji - pūtēji. Šādas ierīces neierobežos Jūs ar vadiem, tāpēc būs iespējams ērti sasniegt vēl grūtāk sasniedzamas vietas. Parasti šādas ierīces ir pietiekami kompaktas, klusas un vieglas. Tomēr ir jārēķinās ar to, ka darba laiku nedaudz ierobežos akumulators, taču šajā gadījumā varat apsvērt iespēju iegādāties papildu akumulatoru.


  • Elektriskie lapu savācēji - pūtēji. Šāda veida aprīkojums var piedāvāt tādas pašas priekšrocības kā ar akumulatoru darbināms aprīkojums, turklāt tas nodrošina mazāku vibrāciju. Tomēr vienmērīgai darbībai būs nepieciešama pastāvīga barošana, un reizēm sapinušies vadi var nedaudz traucēt darbu. Tāpēc šādus lapu pūtējus ir ieteicams izmantot mazākās platībās.


  • Benzīna lapu savācēji - pūtēji. Tas ir – visjaudīgākais šīs tehnikas veids, kas ir lieliski piemērots lielākām platībām vai darbam ar mitrām, smagām lapām. Pašas ierīces ir trokšņainākas un smagākas, taču Jūs neierobežos vadi, Jūs varēsiet brīvi pārvietoties pa apkārtni un biežāk izbaudīsiet iespaidīgu efektivitāti.