Noderīgi padomi

Kāpēc lapu pūtēji kļūst arvien populārāki iegādei mājsaimniecībās?

Plaša izvēle lapu pūtējiem
16 09 2019
virietis strada ar lapu puteju

Katrai sezonai raksturīgi savi teritorijas uzkopšanas darbi. Rudenī aktuāla kļūst kritušo lapu savākšana. Tas ir svarīgi ne vien tādēļ, ka notīrīti celiņi un zālājs izskatās sakoptāks, bet arī tāpēc, ka  laikus nesavāktu lapu kaudzēs vairojas žurkas, peles un dažādi citi kaitēkļi. Lapām satrūdot, veidojas laba augsne, tādēļ nekopti celiņi ātri vien aizaug. 

Lai šo svarīgo darbu paveikt būtu vienkāršāk, labs palīgs ir lapu pūtējs. Tas palīdzēs ietaupīt laiku un arī enerģiju, jo ar lapu pūtēju darbs veiksies ātrāk, nekā ar tik labi zināmo grābekli. 

Lapu pūtēji arvien populārāki arī mājsaimniecībās

Lapu pūtēji bieži  tiek izmantoti sabiedrisko teritoriju uzkopšanai – parkos, uz ielām un citur. Tomēr arvien lielāku interesi par šīs ierīces izmantošanu izrāda arī mājsaimniecības – ar lapu pūtēju darbu paveikt ir ātrāk un efektīvāk. Kādēļ gan to neizmantot?! 

Šobrīd lapu pūtēji tiek ražoti dažādām vajadzībām - pateicoties plašajam lapu pūtēju klāstam katrs var izvēlēties sev piemērotāko risinājumu. 

Lapu pūtējus var izmantot ne tikai lapu pūšanai vien – ar tiem var veikt arī citus darbus, piemēram, atbrīvot no sniega gājēju celiņu vai ātri nožāvēt automašīnu pēc tās mazgāšanas. Šis noteikti ir vēl viens iemesls  ierīces popularitātes pieaugumam. 

Dažādi lapu pūtēji – izvēlies piemērotāko 

Nopērkami dažādu veidu lapu pūtēji. Tas, kurš no tiem piemērotākais, atkarīgs no katra paša individuālajām prasībām. Vispirms jāizvērtē, cik liela ir kopjamā teritorija. Ja lapu pūtējs nepieciešams tikai piemājas teritorijas uzkopšanas darbiem, pietiks ar vienkāršu ierīci, savukārt, ja teritorija ir liela, jāizvēlas kas jaudīgāks- ar to darbi veiksies ātrāk. 

Lapu pūtēju veidi 

Lapu pūtējus var iedalīt elektriskajos, benzīna un ar akumulatoru darbināmos. Katram no tiem ir sava specifika, tādēļ, lai izvēlētos savām vajadzībām piemērotāko risinājumu, vērts iepazīties ar svarīgākajiem aspektiem, kas jāņem vērā, iegādājoties vienu vai otru ierīci. 

  • Elektriskie lapu pūtēji 

Šī tipa lapu pūtēji piemēroti nelielu teritoriju uzkopšanas darbiem, jo to darbības amplitūdu ietekmē vada garums. Lielākoties elektriskie lapu pūtēji ir kompakti, vienkārši manevrējami, bet  neizceļas ar pārāk lielu jaudu. Tomēr piemājas teritorijas uzkopšanai ar šādu ierīci būs pietiekami. 

  • Akumulatora lapu pūtēji 

Šāda veida ierīces  ir parocīgas- tās ir vieglas, kompaktas, un to darbību neietekmē elektrības vada garums. Jārēķinās gan, ka akumulatoru periodiski nāksies uzlādēt, turklāt akumulatora lapu pūtēji nav arī ļoti jaudīgi – šo iemeslu dēļ tie piemērotāki darbam ne pārāk lielās teritorijās. 

  • Benzīna lapu pūtēji

Plašām teritorijām piemēroti ar benzīnu darbināmi lapu pūtēji – tie ir jaudīgi un to darbības laiks atkarīgs no degvielas tvertnes tilpuma. Tomēr jāņem vērā, ka tie ir smagāki un rada lielāku trokšņu līmeni, kā cita veida ierīces. Jārēķinās, ka benzīna lapu pūtēji prasa rūpīgāku apkopi. Lai atvieglotu šāda veida lapu pūtēju pārnēsāšanu un izmantošanu, tie pielāgoti pārnēsāšanai uz muguras. 


Faktori, ko ņemt vērā, izvēloties lapu pūtēju mājsaimniecības vajadzībām

Kad saprasts, kāda tipa lapu pūtējs piemērotāks, jāizvērtē vēl arī citi kritēriji. Būtiskākie no tiem ir ierīces jauda, svars, gaisa caurlaide, gaisa plūsmas ātrums, pieejamās funkcijas. 

Ierīces svars būtiski ietekmēs ērtības, piemēram, elektriskie un akumulatora lapu pūtēji ir salīdzinoši viegli, ar benzīnu darbināmās ierīces – smagākas. Izvēloties uz muguras pārnēsājamu lapu pūtēju, jāpārliecinās, ka siksna ir pietiekami plata un ergonomiska. 

Svarīgs aspekts ir arī jauda, tomēr tas nav vienīgais kritērijs, kas nosaka lapu pūtēja darbības efektivitāti. Ja vēlies, lai darbs veiktos ātri, uzmanība jāpievērš arī gaisa caurlaidei un gaisa plūsmas ātrumam. 

Noteikti jāizvērtē arī pieejamās funkcijas. Piemēram, atsevišķi lapu pūtēju modeļi aprīkoti ar lapu savākšanas funkciju – tā būtiski atvieglo darbu. Ja savāktās lapas plāno izmantot kā mulču vai likt kompostā, noderīgs būs lapu pūtējs ar smalcināšanas funkciju. 

Izvēloties ierīci, iepazīsties arī ar informāciju par tās pareizu apkopi. Regulāri un pareizi veikta apkope nodrošina ilgāku ierīces kalpošanas laiku. 

Lapu pūtēji noderīgi ne vien sabiedrisko teritoriju kopšanai - pateicoties savai funkcionalitātei, šī ierīce ir noderīgs palīgs arī mājsaimniecībās. 

Pircējiem patika šis ieraksts

4.3/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.