Noderīgi padomi

Kas jāzina par ilgstošas ​​darbības mēslojumu?

Izvēlēties mēslojumu
23 09 2017
maeslojuma granulas kas nekaite augam un saknem

Savā dārzā vai dobē audzētie dārzeņi vienmēr garšos labāk, būs saldāki un veselīgāki, jo mēs lieliski zinām, kādu mēslojumu izmantojam. Tiesa, ekoloģijas vilnim sasniedzot apogeju, arvien vairāk cilvēku cenšas mēslojumu neizmantot vispār. No otras puses, vasaras laikapstākļi ir neprognozējami, tādēļ pastāv risks palikt bez ražas. Tātad, ko darīt, lai dārzeņi būtu veselīgi, un tiktu iegūta bagātīga raža?

Saskaņā ar lielākā interneta veikala 220.lv speciālistu teikto, pēdējā laikā popularitāti strauji iegūst ilgstošas darbības mēslojums, kuru izvēlas dārznieki, vēloties samazināt augu augšanas laiku, dārzā vai dobē pavadītās stundas, kā arī izmaksas. Šāda veida mēslojums ne tikai būtiski uzlabo ražīgumu, augu un zāliena izskatu, tam arī ir raksturīga daudz mazāka negatīvā ietekme uz cilvēkiem un vidi, salīdzinot ar tradicionālajiem ķīmiskās bāzes mēslošanas līdzekļiem. Turklāt ilgstošas ​​darbības mēslojums tiek pastāvīgi pilnveidots, meklējot risinājumus, kā iegūt vislabāko rezultātu, saudzējot dabu un veselību.

Kā darbojas ilgstošas ​​darbības mēslojums?

Ilgstošas darbības mēslojuma tehnoloģijas princips ir mēslojuma granulas, kas ir pārklātas ar speciāliem sveķiem, kas paildzina barības vielu izdalīšanās procesu. Vienkārši runājot, mēslojumam nonākot augsnē vai zālienā, visas barības vielas izdalās nevis uzreiz, bet pakāpeniski. Šās mēslojums nekaitē augam un nededzina tā saknes. Piemēram, izmantojot klasisko salpetri, var nežēlīgi izdedzināt zālienu vai tievos augu stiebriņus. Tā nekad nenotiks, lietojot ilgstošas darbības mēslojumu. Turklāt īpašā sveķu apvalka struktūra ļauj mēslojumam labāk un dziļāk iekļūt augsnē. Ar ilgstošas ​​darbības mēslojumu var mēslot zālienu, puķes podos, ziedus uz balkoniem, dārzus, dekoratīvos ūdens augus, golfa laukumus u.c.

Ilgstošas darbības mēslojumam ir vairākas formas, kas pagarina mēslošanas darbības laiku. Viens no tiem - mēslojuma stienīši. Šos stienīšus iegūst, vērtīgo mēslojuma materiālu presējot kopā ar saistvielām vai bez tām, atkarībā no mēslojuma ražotāja. Stienīšu formas mēslojuma darbības laiks ir apmēram 3-18 mēneši, dažreiz arī ilgāk. Patiesībā ļoti daudz ir atkarīgs no augsnes un gaisa temperatūras un mitruma. Siltā un mitrā laikā mēslojumā esošās uzturvielas izdalās ātrāk, savukārt aukstā laikā - lēnāk. Šādi mēslojuma stienīši ir ļoti ērti, jo tos var viegli ievietot nelielos konteineros, telpaugu vai balkona puķu podos. Turklāt mēslojumu ir vienkārši dozēt, ņemot vērā mēslojamās augsnes platību.

Vēl viena būtiska ilgstošas ​​darbības mēslojuma priekšrocība, kuru akcentē 220.lv speciālisti, samazinās augsnes sasāļošanās risks. Protams, mēslojums ir jāsadala vienmērīgi. Otra ilgstošas ​​darbības mēslojuma grupa radās mēslošanas uzturvielu unikālās specifikas dēļ. Augiem vissvarīgākais ķīmiskais elements ir slāpeklis, bet tas ir ļoti nestabils, ūdenī ātri šķīstošs un gaistošs materiāls. Parasti ar slāpekli bagātinātais mēslojums nokļūstot augsnē vai zālienā, ļoti ātri iztvaiko, tādēļ augs ne vienmēr spēj to uzņemt vai uzņem nevienmērīgi, un vienā dienā dēstīti stādi var augt atšķirīgā tempā. Tātad, lai atrisinātu slāpekļa problēmas, mēslojuma ražotāji ir sākuši meklēt tādu slāpekļa formu, lai tā uzņemšana būtu vienmērīga un atbilstu fosfāta, kālija un citu mēslojuma sastāvdaļu uzņemšanas tempam. Šādi radās jauna ilgstošas ​​darbības mēslojuma grupa, ko bieži dēvē par “100 dienu iedarbību”. Šāda mēslojuma ražošanā tiek izmantots fiksētais slāpeklis, tas nozīmē, ka ar uzlabotajām tehnoloģijām un zinātniskajiem pētījumiem slāpekļa ietekme ir paildzināta aptuveni par 4 mēnešiem. Šo mēslošanas līdzekļu izmantošana ir ļoti piemērota skujkokiem, zālājam, krūmiem un dekoratīvajiem augiem.

TOP piedāvājums


Nozīmīgākās ilgstošās darbības mēslojuma atšķirības un priekšrocības.

No pirmā acu uzmetiena varētu šķist, ka ilgstošas darbības mēslojums, salīdzinot ar tradicionālo mēslojumu, ir diezgan dārgs, tomēr neļaujiet sev vilties, jo tā ir ļoti ekonomiska un racionāla izvēle dārzniekiem, kas taupa savu laiku un naudu. Atkarībā no mēslojuma ražotāja augsne ir jāmēslo tikai vienu vai divas reizes gadā - dēstot augus, vai to aktīvās veģetācijas sākumā. Piemēram, zālienu var mēslot pat vēlā rudenī, ziemas laikā barības vielas nekur neizgaros. Ņemot vērā augu veģetācijas ilgumu un kopšanas īpatnības, ar ilgstošas ​​darbības mēslojumu pietiek visam periodam, kurā nepieciešams uzņemt barības vielas un citas vērtīgas vielas. Mēslojums ir jāizplata un jāaplej. Turklāt šāda veida mēslojums ir ļoti universāls. To var sajaukt ar augsni, ievietot mēslojuma stienīšus auga sakņu zonā, jo tie nededzina saknes, mēslojumu izplatot uz augsnes virskārtas, nav jābaidās, ka slāpeklis izgaros pirms laika. Tādējādi, sapresēts granulās vai stienīšos, ilgstošas darbības mēslojums ļoti atvieglo augu mēslošanu un, apziests ar mālu, ir gluži neaizstājams dekoratīvo augu mēslošanas līdzeklis. Tiesa, pirms mēslojuma iegādes, ir jāpārliecinās, ka tas atbilst visiem ISO un RHP standartiem, kas garantē mēslojuma kvalitāti un drošību. Mēslojumu ir vērts iegādāties tikai no uzticama pārdevēja, kas pārdod oriģinālus produktus. Ilgstošas darbības mēslojums ir ieguldījums, kas ātri atmaksāsies, un Jūs varēsiet baudīt bagātīgu ražu un zaļojošu dārzu.

Pircējiem patika šis ieraksts

4/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.