Noderīgi padomi

Vēlaties spēlēt jaunākās spēles? Ko izvēlēties - datoru vai spēļu konsoli?

Plaša izvēle spēļu datoriem
29 11 2019
spelu konsoles pultis

Ikvienam, kurš aizraujas ar video spēlēm un vēlas spēlēt jaunākās spēles, aktuāls kļūst jautājums, kam dot priekšroku - datoram vai spēļu konsolei?! Izvēle, protams, atkarīga no individuālām prasībām, taču, lai pieņemtu labāko lēmumu, jāsalīdzina abas iespējas. 

Objektīvāka priekšstata gūšanai vēlams salīdzināt dažus konkrētus faktorus, piemēram, izmaksas, attēla kvalitāti, iespējamos sarežģījumus, lietošanas vienkāršību. 

Cena 

Viens no būtiskākajiem kritērijiem, kas ietekmē viena vai otra varianta izvēli, noteikti ir cena. Un tas ir arī saprotams, jo ikviens ir ieinteresēts iegūt vairāk par iespējami zemāku cenu.

Plaši atzītās spēļu konsoles - PlayStation 4 un Xbox One - maksā robežās no 300 līdz 500 eiro. Speciāli spēlētāja vajadzībām komplektēts spēļu dators, visticamāk, izmaksās dārgāk. Šis ieguldījums gan atļaus ilgāku laiku neuztraukties par spēļu kvalitāti un pieejamību - ierīce atbalstīs jaunākās un prasīgākās spēles. Turklāt personālā datora komponentes var mainīt un uzlabot teju bez ierobežojuma, savukārt spēļu konsole agri vai vēlu novecos un tā būs jānomaina pret jaunāku modeli. Tātad - lai arī konsole sākotnēji izmaksā mazāk, tomēr labs dators spēlēm būs labāks ilgtermiņa ieguldījums. 

Jāņem vērā arī spēļu cena - spēles, kas paredzētas konsolēm, parasti ir dārgākas. Līdz ar to var gadīties, ka summu, kas ietaupīta uz konsoles rēķina, vēlāk nāksies iztērēt par spēlēm. Tiesa - daļa jaunāko spēļu vispirms tiek izstrādātas tieši spēļu konsolēm

Attēla kvalitāte 

Ne mazāk svarīgs faktors ir attēla jeb, vienkāršāk sakot, grafikas kvalitāte. Mūsdienās tehnoloģijas ir tik attīstītas, ka visas jaunās spēles izceļas ar aizraujošu grafiku. Tomēr, ja jāsalīdzina spēļu konsoļu un datoru izpildījums, tad personālie datori šajā ziņā uzvar. Zināmā mērā tas saistīts ar faktu, ka spēlētāja attālums līdz televizoram parasti ir lielāks, tādēļ arī grafiskās nepilnības pamanīt ir daudz grūtāk - konsoļu izstrādātāji to zina, un uz tā rēķina arī cenšas ietaupīt. 


Iespējamie sarežģījumi 

Tehnika ir tehnika, tādēļ jāvērtē ne vien tās sniegums, bet arī jārēķinās ar iespējamiem sarežģījumiem. Piemēram, personālo datoru īpašnieku lielākās raizes ir par to, vai dators spēs darbināt visas jaunākās spēles. Par šo jautājumu nevajag uztraukties tikai ļoti jaudīgo datoru īpašniekiem. Arī izvēloties spēļu konsoli, šis jautājums aktuāls nebūs. 

Vēl kāda problēma, no kuras nav pasargāts neviens datora īpašnieks, ir tā saucamā datora ‘uzkāršanās’. Tas, protams, ir šķietams sīkums, taču spēles pārtraukums pašā interesantākajā vietā var būt ļoti kaitinošs. 

Kas attiecas uz spēļu konsolēm, galvenā problēma, ar ko būtu jārēķinās, ir lielie ieguldījumi konsoles bojājuma gadījumā - ja radīsies bojājumi, visticamāk, nāksies iegādāties jaunu konsoli. Savukārt personālā datora īpašnieki šajā gadījumā vienkārši var nomainīt bojāto detaļu - protams, ar nosacījumu, ka bojājums nav pārāk liels. 


Vienkāršība un saprotamība

Vērts pievērst uzmanību arī abu variantu lietošanas ērtībām. Spēļu konsoles ir samērā vienkāršas - lai tās darbotos, nepieciešama vien pareiza to instalēšana. Kas nav mazsvarīgi - šo procesu paveic pati ierīce. 

Kas attiecas uz personālo datoru, process līdz spēles uzsākšanai parasti ir garāks un sarežģītāks - īpaši tas attiecināms uz nelegāli iegūtām spēlēm. 

Savukārt pašas spēles kontrole un vadība vienkāršāka ir datoram. Tas skaidrojams ar faktu, ka kontrolēt spēles gaitu ar klaviatūras un peles starpniecību ir daudz vienkāršāk, nekā izmantot konsoles vadības pulti, pie kuras sākumā ir jāpierod.

Kā redzams, arī spēļu pasaulē nekas nav ideāls - kā spēļu konsolei, tā datoram ir savas priekšrocības un trūkumi. Viss atkarīgs no prasībām un tā, ko esat gatavs pieciest. Regulārai spēlēšanai, visticamāk, labāka izvēle būs dators. Savukārt neregulārai izklaidei piemērota būs kāda no spēļu konsolēm - turklāt tādā gadījumā arī nebūs jāuztraucas par to, vai iekārta atbalstīs jaunāko spēles versiju. 

Ja tiek lemts par labu spēļu konsolei, ieteicams salīdzināt vairākus variantus, lai atrastu labāko risinājumu. 

Spēles ir daudzu iecienīts brīvā laika pavadīšanas veids. Lai nodrošinātu sev kvalitatīvu izklaidi, jāizvēlas piemērotākais risinājums, kas radīs vairāk pozitīvu emociju, nekā sarežģījumu. 

Pircējiem patika šis ieraksts

4.5/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.