Noderīgi padomi

Metāla vai koka durvis - kā pieņemt pareizo izvēli

Plaša izvēle iekšdurvīm
14 05 2020
tiek atvertas koka durvis

Mājokļa durvis nereti tiek uzskatītas par visa īpašuma vizītkarti. Durvīm ir jābūt kvalitatīvām un drošām, taču nedrīkst aizmirst arī par to estētiskumu. Taču kā neapmaldīties plašajā koka un metāla durvju piedāvājumā un pieņemt pareizo izvēli? 

Iepazīsimies ar vairākām priekšrocībām, trūkumiem un īpašībām, kuras noteikti jāņem vērā, pirms īpašumam atbilstošāko durvju izvēles. 

Ja ārdurvis, tad metāls

Lai izdarītu veiksmīgu izvēli starp koka un metāla durvīm, jāsāk ar to priekšrocību un trūkumu apskati. Ja esiet jaunu un izturīgu ārdurvju meklējumos, izvēle noteikti kritīs par labu metāla durvīm. Metāla durvis pavisam noteikti būs daudz drošākas par koka durvīm. Augstais drošības līmenis spēs vislabāk pasargāt Jūsu īpašumu no krampjlaužu apciemojumiem. Ārdurvīm jābūt izturīgām pret ārējās vides ietekmi. Metāla durvis grūti pakļaujas deformējumiem un ir noturīgas pret praktiski jebkādām laika apstākļu izmaiņām.


Metāls ir lieliska izvēle tieši dzīvokļa vajadzībām, jo tas spēs lieliski izolēt skaņu, kā arī neitralizēt nepatīkamas smaržas, kas nāk no kāpņutelpas. Jāatzīmē, ka dzīvokļa ārdurvīm īpaša siltumizolācija nav nepieciešama, jo ārdurvis nebūs pakļautas zemām temperatūrām. Turpretim, privātmājas durvīm siltumizolējošās īpašības ir visai būtiskas, lai neielaistu telpās vēju, mitrumu un salu.

Ja iekšdurvis, tad koks 

Ja esiet ideālo iekšdurvju meklējumos, koka durvis būs izcila izvēle. Koks kā durvju darināmais materiāls tiek izmantots jau gadsimtiem ilgi un izceļas ar dabīgumu, kā arī estētisko izskatu. Koku iespējams pieskaņot praktiski jebkuram interjeram. 


Koka durvis ir visai dažādas - pieejami vairāki toņi, atšķirīgi apstrādes varianti, kā arī tām iespējams iestrādāt visdažādākos akcentus, piemēram, kokgriezumus, frēzējumus un vitrāžas. Ņemiet vērā, ka lapu koki būs izturīgāki par skujkokiem.

Vispopulārākais materiāls patērētāju vidū ir osis. Tas ir blīvs un strauji nereaģē uz laikapstākļu pārmaiņām. Ļoti laba izvēle būs arī ozols, taču tas būs krietni dārgāks izmaksās. Priede ir ļoti jūtīgs materiāls, ar to jābūt īpaši uzmanīgam. Atcerieties, ka koka durvīm jābūt arī ugunsdrošām!

Būtiskākie trūkumi

Kad esiet iepazinies ar koka un metāla durvju raksturīgākajām īpašībām, laiks pievērsties to trūkumiem. Metāla durvju trūkumi ir visai minimāli. Tām praktiski nav nepieciešama nekāda kopšana, taču jāuzmanās no mehāniskiem bojājumiem. 

Ja estētiskais koks ir īstā izvēle Jūsu mājas fasādei un sliktais mitrumizturības līmenis nespēj Jūs atturēt, atcerieties, ka no koka darinātas ārdurvis būs pastāvīgi pakļautas nelabvēlīgajai laika apstākļu ietekmei. Lai no šīs ietekmes izvairītos pēc iespējas veiksmīgāk, durvīm jābūt apstrādātām ar koksnes aizsarglīdzekli. 

Noteikti pievērsiet uzmanību koksnes apstrādes materiālam.Visizturīgākais pret laika apstākļu ietekmi būs lakas pārklājums, savukārt eļļas pārklājums būs jūtīgs pret mitrumu. Pie trūkumiem jāmin arī tas, ka koka durvis ik pa laikam būs nepieciešams pārkrāsot, kas savukārt sastādīs papildu izdevumus. 

Nozīmīgs faktors – cena

Pareizo iekšdurvju vai ārdurvju izvēlē nozīmīgs faktors ir durvju cena. Iegaumējiet, ka augsta cena ne vienmēr nozīmē labāko kvalitāti. Koka durvis pavisam noteikti būs cenā pieejamākas nekā metāla durvis. Jāatzīmē, ka labas un izturīgas durvis iespējams atrast jebkurā cenu amplitūdā. 

Mūsdienu tirgū pieejamas arī ložu necaurlaidīgas metāla durvis, kuru cena var sasniegt pat četrus tūkstošus eiro. Būtiski neuzķerties uz aplamiem apgalvojumiem, ka durvis ir neuzlaužamas. Lai arī cik augsta būtu durvju cena – pilnīgi drošas durvis neeksistē.

Ieskatieties interneta veikala 220.lv daudzveidīgajā durvju piedāvājumā un atcerieties, ka durvīm jābūt ne tikai estētiski baudāmām, bet arī kvalitatīvām un drošām!

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.