Noderīgi padomi

Kā atšķirt ātri bojājošos kosmētiku un saglabāt to līdz derīguma termiņa beigām?

Plaša izvēle kosmētikai
18 05 2020
piemerota kosmetika un tas glabasana

Mēs visi zinām kosmētikas priekšrocības, taču, beidzoties šo produktu derīguma termiņam, rezultāti var būt pilnīgi atšķirīgi, nekā gaidīts. Kosmētikā uzkrājušās baktērijas var izraisīt ādas infekcijas un citas slimības, tāpēc ir svarīgi pastāvīgi uzraudzīt izmantoto produktu stāvokli. Šoreiz mēs apspriedīsim pazīmes, ka kosmētikas derīguma termiņš tuvojas beigām, un dalīsimies ar svarīgākajiem šo produktu kopšanas padomiem, kas pagarinās to glabāšanas laiku.

kosmetikas deriguma termina parbaude

Pazīmes, ka kosmētikai ir beidzies derīguma termiņš

Ja rūpīgāk apskatīsiet izmantotos produktus, pamanīsiet atvērto iepakojumu un uz tā esošo numuru. Šis skaitlis simbolizē to mēnešu skaitu, cik ilgi kosmētikas līdzekli var lietot pēc tā atvēršanas. Ideālā gadījumā jums vajadzētu zināt, kad atvērāt izstrādājumus, un nelietot tos ilgāk, nekā norādīts uz iepakojuma. Tomēr daudzi kosmētikas līdzekļi ir derīgi gadu vai vairākus, tāpēc ir saprotams, ka šajā periodā atvēršanas datums vienkārši tiek aizmirsts.

Ir vēl dažas pazīmes, kas liecina, ka kosmētikas līdzekļi sāk bojāties:

 • Krāsa ir mainījusies. Ja jūsu izmantotais izstrādājums ir oksidējies, mainījis krāsu un nav atguvis sākotnējo nokrāsu, ir pienācis laiks to izmest. Krāsu izmaiņas ir īpaši izteikts signāls par to, ka produktam ir beidzies derīguma termiņš un baktēriju augšanas sākumu.
 • Mainīta tekstūra. Tas ļoti bieži notiek ar krēmīgiem produktiem. Ja pamanāt, ka tekstūra vairs nav tik gluda un sauso krēmu ir daudz grūtāk uzklāt, jums nevajadzētu vairāk uzņemties risku un iegādāties jaunu produktu.
 • Nepatīkama smaka. Bojāta kosmētika var smaržot pēc benzīna vai novecojušām smaržām, taču neatkarīgi no smaržas tā ir skaidra zīme, ka produkts vairs nav piemērots lietošanai.
 • Veidojas kunkuļi. Šādi atvasinājumi parasti veidojas uz šķidrākas kosmētikas - jebkādi kunkuļi nozīmē, ka produktā sāk augt baktērijas.
 • Jauns slānis. Šī īpašība ir īpaši raksturīga kompaktajam pūderim. Ja pamanāt, ka uz tā ir izveidojusies pelēka plēve vai krītam līdzīgs slānis, ir pienācis laiks meklēt jaunu produktu.
 • Balti plankumi. Parasti tie parādās uz acu zīmuļa vai lūpu kontūrzīmuļa. Ja pat pēc to nokasīšanas situācija paliek tāda pati, ir skaidrs, ka tiem ir beidzies derīguma termiņš.

Kosmētiskas produktu kopšanas padomi

Lai nodrošinātu, ka izmantotie produkti nesabojājas pirms to derīguma termiņa beigām, ir nepieciešami piemēroti kosmētikas uzglabāšanas apstākļi - tikai daži no padomiem:

 • Pārliecinieties, ka produkti ir noslēgti. Katru reizi tos lietojot, cieši aizveriet produktu, lai pasargātu to no svešām baktērijām.
 • Sargājiet produktus no saules un uzglabājiet tos vēsā vietā. Stari, kas sasniedz produktus, var sadalīt to aktīvās sastāvdaļas, tāpēc tie sadalīsies vēl ātrāk, pirms tiem beigsies derīguma termiņš. Tāpēc drīzāk meklējiet tiem tumšāku un vēsāku vietu.
 • Izvairieties no vannas istabas. Atšķirībā no mūsu ādas, kosmētika nevar absorbēt mitrumu - tas nozīmē, ka vannas istaba tiem nav īstā vieta. Mitrums tikai vēl vairāk stimulēs baktēriju izplatīšanos, tāpēc produkti vairs nebūs piemēroti lietošanai ilgtermiņā.
 • Neuzglabājiet produktus atklātās vietās. Cik vien iespējams, glabājiet kosmētiku atvilktnēs vai slēgtos plauktos, nevis atklātās vietās. Uz tiem šeit ir daudz vairāk putekļu, un, ja mēs pievienosim saules starus, mums gandrīz nekavējoties būs jādomā par jaunu produktu iegādi.

kosmetikas glabasana kastites

 • Regulāri tīriet piederumus, ko izmantojiet grima uzklāšanai. Baktērijas uzkrājas arī uz otām un sūkļiem, tāpēc, ja jūs tos netīrīsiet pareizi, jūs varat sagaidīt gan kosmētiskus bojājumus, gan arī ādas pasliktināšanos. Ideālā gadījumā reizi nedēļā mazgājiet kosmētikas otas ar maigu mazgāšanas līdzekli un kārtīgi izžāvējiet.

Ar pienācīgu aprūpi jūs varēsiet veiksmīgi lietot kosmētiku, līdz tās derīguma termiņa beigām. Tomēr, ja pamanāt kādu no identificētajām pasliktināšanās pazīmēm, neriskējiet un atjauniniet kosmētikas produktu klāstu - tas jūsu ādu uzturēs veselīgu.

Pircējiem patika šis ieraksts

3/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.