Noderīgi padomi

Logu mazgāšana - noderīgi padomi

Liela logu tīrītāju izvēle
03 12 2021
logu mazgasana majas apstaklos

Pavasara atnākšana ļauj baudīt sauli un silto laiku, taču nevajadzētu aizmirst, ka mūs sagaida īpaši svarīgs darbs - logu tīrīšana. Lai tie atkal atgūtu savu spīdumu, tos vajadzēs nomazgāt, padarot telpu gaišāku un patīkamāku. Daudziem šis mājas sakopšanas darbiņš nešķiet viens no patīkamākajiem, taču sekojot dažiem noderīgiem padomiem, to veikt būs viegli.

Kad vislabāk tīrīt logus?

Šim darbam nevajadzētu izvēlieties ļoti vēsas, lietainas vai vējainas dienas, jo šādi laika apstākļi tikai apgrūtina mazgāšanu. Tomēr nevajadzētu šo darbu veikt arī spoži spīdošā saulē. Tās stari pārāk ātri izžāvē ūdeni vai tīrīšanas šķidrumu, tāpēc uz stikla bieži paliek netīri traipi un svītras, vai arī pilienu pēdas. Ja nevēlaties mazgāt tos vēlreiz, logus tīriet tikai tad, kad saule slēpjas aiz mākoņa - tad var gaidīt labākos rezultātus.

Logu tīrīšana ar etiķi un citiem sadzīves līdzekļiem

Jums būs nepieciešams:

 • izvēlētie logu tīrītāji;
 • sūkļi vai mikrošķiedras lupatiņas;
 • ūdens skrāpis;
 • teleskopiskās nūjas (ja logi ir augstāki);
 • ūdens.


Populārākie tīrīšanas līdzekļi

Vienkāršākais veids ir iegādāties tīrīšanas līdzekli, kas paredzēts logu mazgāšanai – šobrīd tirgū ir ļoti plaša izvēle, arī interneta veikalā 220.lv. Tomēr, ja viena vai otra iemesla dēļ nevēlaties tos iegādāties, var izmantot arī tautas līdzekļus. Lūk dažas no populārākajām "receptēm":

 • Ūdens un etiķa maisījums. Litram ūdens pievieno pāris tējkarotes etiķa un labi samaisa. Lai iegūtu iespaidīgu spīdumu, šim maisījumam var pievienot dažus pilienus trauku mazgāšanas līdzekļa.
 • Citronu sula un gāzēts ūdens. Izspiediet sulu no trim citroniem un sajauciet tos ar divām tasītēm gāzēta ūdens. Pievienojiet nelielu tējkaroti kukurūzas cietes un visu maisījumu ielejiet traukā ar sprauslu.
 • Etiķis un silts ūdens. Ceturtdaļā glāzes etiķa pievienojiet divas tases siltāka ūdens un pievienojiet ēdamkaroti kartupeļu cietes.

Logu tīrīšanas process

Kad būs izlemts par piemērotāko tīrīšanas līdzekli, varēsiet veikt turpmāko darbu. Noskaidrosim, kādā secībā šis uzdevums veicams:

 1. Vispirms notīriet palodzes un rāmjus ar sūkli , tikai pēc tam tīriet logu stiklus.
 2. Noklājiet stiklu ar izvēlēto tīrīšanas līdzekli. Ja neizmantojat smidzinātāju un logi ir Jums nepieejamā vietā, uz teleskopiskā kāta jānovieto mikrošķiedras audums.
 3. Pārvelciet pāri notīrītajam logam ar speciālu skrāpi. Šajā gadījumā svarīga būs arī slaucīšanas tehnika – vertikālā līnija vienkārši jāpārvelk uz leju vai horizontāli, no vienas malas uz otru. Vissvarīgākais ir pārvietoties no vienas malas uz otru ar vienu kustību. Ja nepieciešams, atkārtojiet šo un iepriekšējo darbību.
 4. Pēc katras darbības noslaukiet skrāpja gumijas daļu. Vislabāk ir mikrošķiedras audums vai tāds audums, kas nesatur pūkas. Notīriet logus, līdz tie ir pilnīgi sausi, lai novērstu nepatīkamu līniju palikšanu.
 5. Notīriet logu malas. Sāciet no augšas – ja ūdens paliek uz stikla, tas drīz notecēs un loga tīrīšana būs jāsāk no jauna. Tad ir iespējams pāriet uz citām malām. Šis uzdevums vislabāk ir paveicams, izmantojot mikrošķiedras audumu.

Jāatzīmē arī:

 • Logu pulēšanai nedrīkst izmantot laikrakstus. Lai gan šis paņēmiens kādreiz bija ļoti populārs, tā lietošana uz stikla atstāj traipus un paliekošus bojājumus.
 • Vislabāk ir sākt ar loga ārpuses tīrīšanu, jo ārpuse parasti ir daudz netīrāka.
 • Lai novērstu kondensāciju, ir vērts logus notīrīt ar ziepju šķīdumu un pēc tam tos ļoti rūpīgi nožāvēt.

Kā tīrīt logus ar logu tīrītāju?

Kaut arī iepriekš aprakstītā logu mazgāšana noteikti ir pa spēkam ikvienam, mūsdienās ir arī efektīvāki veidi, kā tīrīt logus. Īpaši tādos gadījumos, kad māja ir liela un logu ir daudz. Viens no šādiem risinājumiem ir īpaši logu tīrītāji. Tās ir ierīces, kurām ir smidzinātājs, mikrošķiedras audums un žāvēšanas funkcija. Tad nav jāuztraucas par papildu tīrīšanas līdzekļiem un jāveic tikai trīs vienkāršas darbības:

 1. Logu samitrināšana ar speciālu mazgāšanas līdzekli, izmantojot komplektācijā iekļauto smidzinātāju.
 2. Lai logi kļūtu tīri, jāizmanto mikrošķiedras tīrītājs.
 3. Atliek vien aspirēt atlikušo ūdeni, lai nožāvētu logu.

Šis process būs daudz ātrāks un ērtāks, mazāk laika vajadzēs veltīt logu tīrīšanai, vairāk – pavasara baudīšanai.


Lai atvieglotu darbu – logu tīrīšanas roboti

Cilvēkiem, kuri vēlas pilnībā aizmirst par logu tīrīšanas darbiem, ieteicams padomāt par logu tīrīšanas robotu. Tas veiksmīgi veiks visu darbu jūsu labā! Atliek notīrīt netīrumus un pulēt stiklu. Viss, kas jums jādara, ir jāizvēlas vēlamā programma un jāgaida, līdz robots pabeigs darbu. Kaut arī ierīces tiek izvēlētas lielu logu tīrīšanai, aizņemtiem cilvēkiem der padomāt par šāda robota iegādi savam mājoklim. Tā viegli nodrošināsiet jebkura izmēra loga tīrību un logu tīrīšana neradīs papildu satraukumu!


Izmantojot vienu no ieteiktajām metodēm, uz brīdi varēsiet atkal baudīt tīru un spožu dienas gaismu. Ja strādājat rūpīgi, mazgāt logus vajadzēs tikai dažas reizes gadā – šāds rezultāts tiešām ir šo pūļu vērts!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
7 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?