Noderīgi padomi

Mājas parfimērija. Kādu veidu izvēlēties?

Plaša izvēle mājas parfimērijai
27 12 2019
aromati majaj sveces

Labi izvēlēta mājas parfimērija var palīdzēt atpūsties, paaugstināt produktivitāti vai vienkārši veicināt noteiktu mājas atmosfēru. Tomēr, lai patiesi izbaudītu šos rezultātus, jums ne tikai jāizlemj par patīkamāko aromātu, bet arī jāizvēlas mājas aromāta veids, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām. To darīt būs daudz vieglāk, ja tuvāk izpētīsiet katra veida ieguvumus un smalkumus.

Smaržas difuzori

Elektriskie smaržu difuzori darbojas, sildot ēterisko eļļu, līdz tā sāk iztvaikot un izdala gaisā patīkamu aromātu. Aromātu parasti var sajust pēc apmēram 5 līdz 10 minūtēm, bet, ja tas ir nedaudz smagāks nekā, piemēram, sandalkoks, tas var aizņemt nedaudz ilgāku laiku. Ēteriskās eļļas parasti ir pietiekamas dažiem mēnešiem, tāpēc tās jums nevajadzēs tik ātri atjaunot. 


Tos var droši atstāt bez uzraudzības, padarot tos ideāli piemērotus ģimenēm ar bērniem vai mājdzīvniekiem. Šīm ierīcēm ir pārsteidzoši stilīgs izskats, tāpēc difuzori bieži kļūst par nozīmīgu telpas interjera daļu un tādējādi iegūst vēl vienu priekšrocību. Vienīgās neērtības ir tas, ka, meklējot vietu smaržu izkliedētājam, ir svarīgi ņemt vērā arī to, kur atrodas rozete, jo pretējā gadījumā visā telpā virzošais vads var nelabvēlīgi ietekmēt vispārējo estētiku.

Mājas parfimērija ar kociņiem

Mājas parfimērija ar koka irbulīšiem būtībā darbojas līdzīgi iepriekšminētajiem difuzoriem: koka irbulīši no īpašā trauka absorbē ēterisko eļļu, kas pēc tam iztvaiko vidē. Atšķirība ir tāda, ka šim veidam nav vajadzīgas ne baterijas, ne siltums, ne elektrība, tāpēc mājas parfimērijas kociņu lietošana nerada grūtības un neprasa īpašu apkopi. Aromāts telpā saglabājas diezgan ilgi (tiek apgalvots, ka tas pat var pārspēt elektriskā difuzora potenciālu), un arī pudeles un pašu koka kociņu dizains viegli iederas jebkurā interjerā.


Sausās smaržas

Šis ir daudz vienkāršāks mājas aromāta veids, ko visbiežāk izmanto, lai izvietotu konkrētās mājas vietās, nevis visās. Pateicoties kompaktajam izmēram, sauso aromātu iepakojumu var ievietot skapī, apavu kastē, veļas grozā, automašīnā vai citā vietā, kur vēlaties vēl patīkamāku aromātu. Šis aromāts tiek novērtēts ar tā lietošanas vienkāršību: lai arī tam var nebūt visintensīvākais aromāts, jums nekad nav jāuztraucas par iepakojuma noplūdi vai saplīšanu.