Noderīgi padomi

Minimālistisks interjers: galvenie akcenti

Plaša interjera elementu izvēle
18 03 2022
minimalistisks majas interjers ar modernam mebelem

Mēs dzīvojam laikā, kad vide ir pilna ar visdažādākajām lietām un detaļām, kas pastāvīgi novērš mūsu uzmanību. Mēs pierodam pie informācijas pārbagātības un daudzuzdevumu veikšanas darbā, un pat nepamanām, ka ilgstoši vairs nespējam koncentrēties. Mājas ir viena no nedaudzajām vietām, kur joprojām varat izvairīties no visa trokšņa. Un minimālisma stils interjerā ir labākais, kas var notikt ar cilvēku, kurš meklē atpūtu. Minimālisms mājās nozīmē “mazāk ir vairāk”, un šī principa īstenošana praksē nav vienkārša. Par visu ir padomāts, pat mazākās interjera detaļas, lai tās būtu funkcionālas, modernas mēbeles, inteliģenta tukšas telpas izmantošana, vai mājīgumu radošs apgaismojums. Šajā iepirkumu ceļvedī mēs sniegsim Jums ieteikumus par galvenajiem elementiem, lai piešķirtu Jūsu mājoklim minimālisma stilu, sākot no vannas istabas līdz viesistabai.

Minimālisma stils viesistabā

viesistaba minimalistiska stila 

Dzīvojamā istaba veic dubultu funkciju. Tā ir sava veida visas mājas reprezentācija, jo uzņem viesus un tajā pašā laikā ir kopīga atpūtas zona, kurā ievērojamu daļu sava brīvā laika pavada paši saimnieki. Iekārtojot šo vienu no svarīgākajām telpām mājā, ir vērts radīt vidi, kura būtu mājīga un tajā būtu patīkami atrasties. Kompozīcijas vienkāršība, kodolīgums, precizitāte un skaidrība ir ļoti svarīgas īpašības, veidojot minimālisma dizainu mājās. Izmantojiet neitrālas, mierīgas krāsas. Izvēlieties ne vairāk kā vienu vai divas krāsas, nepārspīlējiet ar toņu pārpilnību. Īpaši populāri ir tikai baltie vai tā smalkie krēmveida, pasteļtoņi. Iekārtojiet dzīvojamo istabu tikai ar nepieciešamajām, funkcionālām, minimāli izstrādātām mēbelēm, tām jāatspoguļo sava būtība, nevis jāizceļas. Detaļām labāk pievienot dizaina akcentus - metāla lustras, kas izceļas ar savu dizainu, pie sienas piekārtas abstraktas, minimālistiskas gleznas ar melniem metāla rāmjiem. Lielie logi piepildīs telpu ar dabisku gaismu un kļūs par vēl vienu interjera elementu, savienojot telpu ar ārpasauli un dabu.


Minimālisms interjerā: guļamistaba

gulamistaba minimalistiska stila

Minimālisma stila pamatnoteikums – mazāk ir vairāk, taču arī šāds interjers var izcelties ar eklektismu un negaidītiem risinājumiem. Mājā nav citas vietas, kur klusums un miers ir svarīgāks par guļamistabu. Tātad minimālisma interjerā guļamistabā ir mazāks haoss, vairāk relaksējoša kārtība un sirdsmiers kvalitatīvai atpūtai. Zemā gulta, interesantie telpas apgaismojuma risinājumi, tumši krāsu akcenti un minimālisma stilam raksturīgi materiāli - teksturēts un pulēts koks - rada telpas izteiksmīgu stilu un piešķir telpai minimālismam raksturīgu mūsdienīguma un mājīguma sajūtu. Guļamistabas minimālisma stilam gulta kļūst par telpas centrālo akcentu, izvēlieties zemu koka gultu ar zemām kājām un blakus novietojiet naktsskapīti ar interesantāku dizainu vai materiāliem. Lai radītu vēl siltāku atmosfēru, koku vai betonu var kombinēt ar augiem.


Minimālisma interjera stils vannas istabā

vannas istaba minimalistiska stila

Veidojot minimālistisku vannas istabas interjeru, ir jāizvairās no flīzēm, kas dekorētas ar dažādiem rakstiem. Svarīgs ir arī flīžu izmērs. Labāk izvēlēties pēc iespējas lielākas, jo mazākas flīzes nozīmē arī izteiktākas un neglītākas šuves, kas sarežģī minimālisma tēlu. Parasti tiek izmantoti dabiski apdares materiāli, bieži neapstrādāti, ar raupju tekstūru. Pat neapstrādāts risinājums, piemēram, tukšs betons no griestiem līdz grīdai, bieži rada nepieciešamo minimālisma efektu. Izmantojiet šādu sienu priekšrocības, izvēloties kvalitatīvas un īpaši konstruētas mēbeles. Izmantojiet praktiskus risinājumus - izvēlieties vannas istabas mēbeļu komplektu ar piekaramo skapi, kurā varēsiet glabāt gan dvieļus vai kosmētiku, gan iebūvējamo izlietni, kas pati par sevi rada modernu akcentu vannas istabā, gan ietilpīgu saimniecības skapi citu sadzīves priekšmetu glabāšanai. Šo trīsdaļīgo vannas istabas mēbeļu komplektu raksturo arī funkcionalitāte, kas ir svarīga, iekārtojot minimālistisku vannas istabas interjeru, visām mēbelēm un tehnikai jābūt viegli pieejamām.


Minimālistisks interjers ēdamistabā

edamistaba minimalistiska stila

Minimālisma ēdamistabas interjerā dominē maigi neitrālu krāsu toņi. Tie piešķirs Jūsu ēdamistabai eleganci. Apvienojiet ar šīm krāsām tādus materiālus kā metāls un koks. Ideālā gadījumā ēdamistabai vajadzētu būt visfunkcionālajai vietai Jūsu minimālisma mājā, taču bieži vien ir grūti to vienkārši neapgrūtināt ar nevajadzīgiem priekšmetiem. Tāpēc rūpīgi pārdomājiet, kur novietosiet katru mēbeli, lai tā netraucētu un ļautu ērti pārvietoties pa ēdamistabu. Ēdamistabas galvenais akcents ir liels, vienkāršs, bet elegants galds ar krēsliem, kas palīdz smalki izcelties Jūsu minimālisma interjeram. Ļoti svarīgs akcents ir lampa virs pusdienu galda. Tās dizains ne tikai veicinās kopējo minimālisma interjeru, bet izstarotā gaisma akcentēs interjera ģeometriskos elementus, paspilgtinot taisnu līniju eleganci, tādējādi radot vēl vairāk mājīguma. Vairumā gadījumu ar to pietiek minimālisma ēdamistabai, ja vien Jūs joprojām nevarat izveidot bufeti. Piešķiriet ēdamistabai papildu pieskārienu ar akcentiem, piemēram, dekoratīvajiem traukiem, palmu vaska svecēm vai gleznām.


Minimālistisks darba kabineta interjers

darba kabinets minimalistiska stila

Praktiskums un funkcionalitāte ir dažas no svarīgākajām biroja mēbeļu īpašībām. Nedrīkst būt nekā lieka, kas traucē koncentrēties un efektīvi strādāt. Bet, lai būtu minimālisma stila darba telpa, neaizmirstiet par galveno krāsu paleti - baltu, melnu, pelēku. Šāda telpa nenovērsīs Jūsu uzmanību, ļaus koncentrēties tikai uz darbu, palielinās produktivitāti, sniegs radošāku impulsu. Apvienojiet galvenos stila akcentus darba telpā - melnu galdu, lustru, citus minimālus akcentus, kas atdzīvina atmosfēru un motivē. Vislabāk ir vērst gaismekli tieši pret savu darba vidi. Tas novērsīs acu nogurumu un ļaus strādāt daudz ērtāk. Pati gaisma nedrīkst būt pārāk spilgta, bet gan silta, tikai tik daudz, lai apgaismotu darba vietu. Estētiskā un atšķirīgā pasaules kartes formas sienu apdare piešķirs Jūsu darba telpai oriģinalitāti un organiskumu.


Citas jaunākās interjera tendences

viesistaba minimalistiska stila

Minimālistiskais interjers, lai arī vienkāršs, ne vienmēr ir tik viegli īstenojams. Bieži tiek maldīgi uzskatīts, ka minimālisma būtība ir askētisms, kam ir maz lietu. Taču patiesais minimālisma noslēpums slēpjas izlemšanā, kā no dažiem pieejamiem priekšmetiem, lielas tukšas vietas, apgaismojuma un citiem nozīmīgiem akcentiem izveidot mājīgu veselumu. Tiesa, minimālisma stils nav vienīgais populārais risinājums modernam iekārtojumam un mēbelēm. Lasiet vairāk par mūsu interjera tendencēm 2022. gadā mūsu nākamajā iepirkumu ceļvedī.

Pircējiem patika šis ieraksts

3/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?