Noderīgi padomi

Interjera tendences 2022. gadā

Plaša izvēle viesistabas mēbelēm
24 02 2022
gaisa viesistaba ar baltu divanu un egli

Jauns gads ienes jaunas izmaiņas ne tikai mūsu ikdienā, bet arī mājas interjerā. Plānojot šīs izmaiņas, mēs bieži ņemam vērā valdošās tendences, kuras katru gadu pārsteidz ar jauniem atklājumiem un negaidītiem risinājumiem. Piedāvājam iepazīties ar dizaineru idejām, lai ierīkotu māju skandināvu stilā. Kādas interjera tendences būs populārākās 2022. gadā?

Ilgtspējības idejas

Par ilgtspējības idejām pēdējo pāris gadu laikā runāts daudz, tāpēc šogad šādu detaļu mājoklī netrūks – gluži pretēji, interjera dizaineri uzskata, ka tās tiks izmantotas vēl vairāk. Paredzams, ka mēbeles un citi interjera elementi arvien vairāk tiks izgatavoti no videi draudzīgiem materiāliem, piemēram, reģenerēta koka, bambusa, džutas, stikla, pārstrādātas plastmasas un metāla.

loft stila interjers rustic stils majas interjera moderns viesistabas interjers

moderni ekologiksi risinajumi interjera


„Zen“ interjers

Ilgtspējīgam interjeram, kas ir bijis populārs jau daudzus gadus un arvien vairāk ienāk mūsu mājās, ir divējāda nozīme. No vienas puses, tas ļauj izveidot atjautīgu un videi draudzīgu dizainu un meklēt ekoloģiskas alternatīvas savam mājoklim. No otras puses, tas ir skaidra, neuzbāzīga prāta un harmonijas apvienojums – tas ir “Zen” stila pamatā.

harmonisks virtuves interjers gulamistaba zen stila edamistaba zen stila

Var teikt, ka tas ir ļoti tuvu minimālismam, kas savas pozīcijas nepametīs arī šogad. Tiek ievērota filozofija "mazāk ir vairāk", dodot priekšroku organiskiem, dabiskiem dekoriem un aprobežojoties ar priekšmetiem, kas faktiski ir nepieciešami attiecīgajā telpā.

70. gadu retro pieskāriens

Šogad modē būs senos laikus atgādinoši retro dekoru elementi. Maigi dedzinātu apelsīnu, zaļo sūnu toņi un citas siltas neitrālas krāsas padarīs Jūsu interjeru gaišāku. Šos toņus var atklāt visdažādākajos rakstos – iespējams, pat mājās atradīsiet šim stilam tuvas detaļas. Varat tos drosmīgi vilkt dienas gaismā!

interesants majas interjers vintazas interjers interjers retro stila

interjers ar retro stila akcentiem


Dabiski elementi

Dabisko materiālu izmantošana pēdējos gados ir strauji augusi, taču šogad gaidāms vēl lielāka to popularitāte nekā jebkad agrāk. Īpaši modē būs stikls, akmens (onikss, marmors, granīts) un gaišas krāsas koks. Šādas dabīgi veidotas detaļas var izmantot visam: apdarei, mēbelēm un dekoriem. Ar tiem lieliski sader lins, kokvilna un keramika.

dabisks virtuves interjers viesistaba ar augiem istabas interjers ar dabiskiem materialiem un toniem

istaba dabiska stila


Tāpat ieteikts padomāt par dabīgiem augiem, kas mājai piešķirs autentiskāku apstādījumu efektu. Tie attīrīs gaisu un radīs līdzsvaru ar dažādām ierīcēm, kas pēdējā gada laikā daudzās mājās uzkrājušās vēl vairāk.

Daudzfunkcionālas telpas

Pandēmija un izolācija pierādīja nepieciešamību pievērst uzmanību mājas funkcionalitātei un ergonomikai. Daudziem no mums ir nācies atcerēties gan savas ēdiena gatavošanas prasmes, gan atrast vietu mājas birojam, tāpēc šogad mēs redzēsim arvien vairāk piemēru, kā maksimāli izmantot pieejamo telpu, saglabājot privātumu.

Šim nolūkam tiks izmantoti dažādi plaukti, kāpnes, platformas un skapji. Tāpat vēl biežāk redzēsim daudzfunkcionālas mēbeles, kuras varēs izmantot gan darbam, gan atpūtai. Viegli pārvietojami galdi, datoru turētāji un dekoratīvu mēbeļu izmantošana priekšmetu glabāšanai ir tikai dažas no šīm idejām.