Noderīgi padomi

Mitrums mājās: kā ar to tikt galā?

Plaša izvēle gaisa sausinātājiem
03 12 2019
gaisa sausinatajs ikdienas lietosanai majas apstaklos

Nevienam nav pārsteigums, sakot, ka apkartējai videi, kurā mēs pavadām laiku, ir būtiska ietekme uz mūsu vispārējo labsajūtu un veselību. Īpaši negatīvi to var ietekmēt augsts gaisa mitrums, kura dēļ organisms var zaudēt spēju kontrolēt savu ķermeņa temperatūru, un, ja parādās sēnīte vai pelējums, ievērojami palielināsies elpceļu slimības attīstības iespējamība. Tomēr, ja savlaicīgi pamanāt lieko mitrumu un nekavējoties atbilstoši rīkojaties, no visām sekām varēs viegli izvairīties.

Kādam mitrumam jābūt telpā?

Ir noteikts, ka optimālajam telpas mitrumam jābūt diapazonā no 40 līdz 60 procentiem – ja šis rādītājs tiek pārsniegts, ir vērts sākt uztraukties. Gaisa mitruma mērītājs var parādīt šos rādījumus, bet, ja Jūs to vēl neesat iegādājušies, jāapsver precīzāka mitruma noteikšana, pamanot kādu no šīm pazīmēm:

- Kaut arī istabas temperatūra ir pietiekami augsta, ir jūtams nepatīkams vēsums;

- Ir jūtama dīvaina smarža;

- Ir kļuvis grūtāk elpot;

- Ir pamanāms kondensāts uz logiem vai citām virsmām;

- Slikti žūst veļa;

- Ir pamanāma sēnīte vai pelējums.

Kā samazināt mitrumu mājās?

Kad pamanāt kādu no iepriekšminētajām pazīmēm vai, izmantojot piemērotas ierīces, Jūs esat noteikuši lieko mitrumu, ir pienācis laiks padomāt par lieka mitruma izvadīšanu no mājām. To var izdarīt vienā no šiem veidiem:

  • Regulāra telpu vēdināšana. Biežāk atverot logus Jūs izlīdzināsiet istabas temperatūru un novērsīsiet kondensāta veidošanos. Vannas istabā papildu jāizmanto ventilators.
  • Mazāk augu. Lai arī šķiet dīvaini, ka augi, kas visvairāk veicina gaisa atsvaidzināšanu un attīrīšanu, var būt kaitīgi, ir vērts atcerēties - ka pārāk daudz nekad nav veselīgi. Tā pat ir arī šajā gadījumā: katrā istabā ir ieteicams uzturēt ne vairāk kā 3 augus.
  • Jauni personīgie ieradumi. Ļoti karsts dušas ūdens vai atvērta katla tvaiki arī var veicināt lieka mitruma parādīšanos. Ja karsta ūdens vietā izmantosiet vesāku, mazgāsieties nedaudz īsākā laikā periodā un gatavošanas laikā katla vāku vienmēr turēsiet aizvērtu, Jūs noteikti pamanīsiet izmaiņas.
  • Tautas metodes. Lai samazinātu lieko mitrumu, vietās, kur ir visaugstākais mitruma līmenis, varat ievietot bļodiņu ar akmens sāli, cepamo sodu, rīsiem vai citiem putraimiem. Pārliecinieties, ka pirms daudziem gadiem izmantotās metodes joprojām ir efektīvas!
  • Profesionāls mitruma absorbētājs. Šī ierīce, kas pazīstama arī kā sadzīves gaisa sausinātājs, ir paredzēta, lai atgrieztu mitrumu savās robežās. Šajā gadījumā Jums nebūs jāpieliek lielas pūles - pietiek ar augstas kvalitātes un efektīvas ierīces izvēli.

Kā darbojas mitruma absorbētājs un kā to izvēlēties?

Ikviens mitruma absorbētājs darbojas pēc viena un tāda paša principa: tas savāc telpā gaisu, atdzesē to (kondensē mitrumu) un pēc tam "nosusinātu" gaisu izpūš atpakaļ telpā. Gandrīz vienmēr iegūtais ūdens tiek savākts īpašā absorbētāja traukā, taču var atrast arī modeļus, kas vienkārši iztvaiko lieko mitrumu.

Lai saprastu, kāds mitruma absorbētājs ir vislabāk piemērots Jūsu mājām, ir lietderīgi apsvērt šos aspektus:

  • Istabas izmērs. Vissvarīgākais aspekts ir gaisa mitruma absorbētāja atbilstība konkrētās telpas kvadrāturai. Jums pašiem nevajadzēs veikt sarežģītus aprēķinus – katram šo ierīču modelim ir norādīta šāda informācija.
  • Mitruma līmenis telpā. Šīs ierīces medz būt dažādu izmēru un var piedāvāt dažādus jaudas līmeņus – risinājumam vajadzētu būt atkarīgam arī no tā, vai mitruma līmenis mājās ir krietni virs normas. Lielākām novirzēm labāk ir izvēlēties ātrāku, lielāka izmēra ierīci: ar šādu uzdevumu tā tiks galā vieglāk un vēl – ekonomiskāk.
  • Tvertnes tilpums. Šajā gadījumā viss ir ļoti vienkārši: jo lielāka ietilpība, jo retāk vajadzēs to iztukšot. Tomēr jāpatur prātā arī tas, ka lielāka jauda parasti ir lielākiem sadzīves mitruma absorbētājiem, tāpēc ir vērts padomāt par to, kura ierīce būs optimālāka.
  • Skaļums. Lai arī vairums mājas mitruma absorbētāju neizraisa lielu troksni, salīdzinot vairākas iespējas, var dot priekšroku klusākām modelim – tas nodrošinās vēl lielāku komfortu. Šis aspekts ir īpaši noderīgs, ja šī ierīce atrodas telpā, kur Jūs pavadāt daudz laika vai varbūt pat - guļat.
  • Papildu funkcijas. Šīm ierīcēm var būt arī noderīgākas funkcijas, tādas kā ērta tālvadība, mitruma mērītājs, spēja žāvēt veļu u.t.t. Tiesa, par visām šīm ekstrām būs papildu jāsamaksā, tāpēc Jūs nekļūdīsieties, ja jau iepriekš izlemsiet, cik daudz Jūs ieguldīsiet šajā pirkumā.


Ievērojot šos padomus un izvēloties kvalitatīvu mitruma absorbētāju, īsā laika posmā Jūsu mājās tiks sasniegts optimālais mitruma līmenis. Šajā gadījumā labāk neriskēt un neatlikt līdz pēdējam brīdīm - galu galā mūsu labklājība ir ļoti atkarīga no mitruma līmeņa!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.4/5
7 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?