Noderīgi padomi

8 noderīgi padomi, kas ļaus izvēlēties labāko virsmatraci

Plaša izvēle virsmatračiem
06 09 2019
virsmatraca izvele

Virsmatracis ir vienkāršs un praktisks veids, kā atjaunot gultu vai dīvānu, un nodrošināt pilnvērtīgai atpūtai tik ļoti nepieciešamo komfortu. To klāsts ir daudzveidīgs, tādēļ katrs var atrast savām prasībām atbilstošāko risinājumu. Turpinājumā 8 noderīgi padomi, kas palīdzēs izvēlēties labāko virsmatraci. 

Virsmatrača veids 

Pieejami dažādu veidu virsmatrači, un to ražošanā tiek izmantoti atšķirīgi materiāli. Viens no populārākajiem materiāliem ir viskoelastāns. No šī materiāla izgatavotie virsmatrači pielāgojas cilvēka ķermeņa svaram un formām, nodrošinot kvalitatīvu miegu. Viskoelastāna matracis labi absorbē kustības, tādēļ blakus guļošais netraucēs izgulēties. 

Plašā izvēlē arī poliuretāna putu virsmatrači. Tie ir viegli, ērti, gaisa caurlaidīgi, nopērkami  par pieejamām cenām

Populāra izvēle ir arī lateksa matrači – tie sniedz augstu komforta līmeni, samazina sāpes, sniedz labu atbalstu ķermenim un ir lielisks ilgtermiņa ieguldījums. 

Cena 

Būtisks faktors ir arī matrača cena. Virsmatrača cenu nosaka dažādi faktori, piemēram, virsmatrača materiāls, izmērs, ražotājs. Tomēr jāatceras, ka augstākā cena ne vienmēr nozīmē attiecīgu kvalitāti – labāk koncentrēties uz matrača īpašībām un Jūsu vajadzībām, nevis tikai uz izmaksām. 

Matrača cietība 

Lai matracis labi pildītu savas funkcijas un nodrošinātu nepieciešamo komfortu, svarīgi izvēlēties vajadzībām atbilstošas cietības matraci. Tas, kādam matracim dot priekšroku atkarīgs no katra paša individuālajām prasībām, iecienītajām gulēšanas pozām un ķermeņa svara. Piemēram, tiem, kuri labprāt guļ un sāniem, piemērotāki mīksti vai vidēji cieti matrači – tie nodrošina, ka pleci pietiekami iegrimst virsmatracī un mugurkauls saglabā taisnu pozīciju. 

Savukārt, ja visērtāk jūtīsieties, guļot un muguras vai vēdera, jāizvēlas vidēji ciets virsmatracis. Jāņem vērā arī ķermeņa svars, piemēram, cilvēkiem ar lielāku svaru piemērotāki cietāki virsmatrači, jo nodrošina nepieciešamo atbalstu miega laikā. 

Virsmatrača biezums 

Izvēloties virsmatraci, uzmanība būtu jāpievērš ne vien matrača izmēram, bet arī tā biezumam. Ja šobrīd guļat uz zemas kvalitātes matrača un vēlaties būtiski palielināt komforta līmeni, dodiet priekšroku biezākam virsmatracim. Taču, ja virsmatraci plānojat bieži pārvietot (piemēram, ņemt līdzi uz vasarnīcu vai izmantot ciemiņu izguldīšanai), iespējams, parocīgāks šķitīs plānāks izstrādājums. 

Termoregulācija 

Lai būtu pārliecība, ka virsmatracis spēs uzturēt nepieciešamo temperatūru, jāpievērš uzmanība tā termoregulācijas īpašībām. Piemēram, lateksa virsmatrači un matrači ar Memory putām lieliski uztur siltumu.

 Savukārt matrači, kuru sastāvā ir vilna, dūnas un spalvas nodrošina augstāku termoregulācijas līmeni – ziemā tie saglabā nepieciešamo siltumu, savukārt vasarā –atvēsina. Protams, jāizvērtē arī, no kāda materiāla gatavots matrača pārvalks.

Matrača antialerģiskās īpašības 

Šis aspekts īpaši svarīgs alerģiskiem cilvēkiem. Izvēloties antialerģiskus materiālus, varēsi būt drošs, ka matracī nesavairosies putekļu ērcītes un gultas blaktis, kā arī neveidosies pelējuma sēnīte. Pie antialerģiskiem materiāliem pieskaitāms latekss (ja vien nav alerģijas pret pašu lateksu) un putu poliuretāns

Uzturēšana 

Ne mazāk svarīgs faktors ir virsmatrača uzturēšana. Virsmatraci tīrīt ir daudz vienkāršāk nekā parasto matraci, taču tik un tā jāpievērš uzmanība ražotāja rekomendētajām uzturēšanas prasībām.  Svarīgi izvēlēties tādu risinājumu, kuru tīrīšana nesagādā pārāk lielas rūpes. Šajā ziņā parocīgi ir virsmatrači ar noņemamu pārvalku – to varēsiet ērti izmazgāt, kad vien nepieciešams. 

Virsmatrača regulāra tīrīšana ir būtiska, lai nodrošinātu patīkamu gulēšanas vidi un pagarinātu matrača kalpošanas laiku. 

Garantija un tās nosacījumi 

Neskatoties uz to, kāda veida virsmatraci izvēlēsieties, svarīgs aspekts ir arī ražotāja noteiktais garantijas laiks un tās noteikumi.

Lai izvēlētais virsmatracis būtu lielisks ilgtermiņa ieguldījums, īpaša uzmanība jāpievērš tā kvalitātei. Tomēr ne viss notiek, kā cerēts, tādēļ ražotāja sniegtā garantija mēdz būt ļoti noderīga. Jo garāks noteiktais garantijas laiks, jo ražotājs ir pārliecinātāks par sava ražojuma kvalitāti – izvēloties matraci ar iespējami garāko garantijas laiku, varēsiet būt pārliecinātāks par tā ilgtspēju. 

Virsmatracis uzlabo miega kvalitāti un sniedz papildu priekšrocību – pagarina  gultas matrača kalpošanas laiku. Izvēlei dažādu veidu un izmēru matrači, tādēļ atrast piemērotāko nebūs grūti. Pirms tam iepazīstieties ar dažādu matraču īpašībām un izvērtējiet savas vajadzības. 


Pircējiem patika šis ieraksts

3.7/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.