Noderīgi padomi

Planšetdators bērnam: kādu izvēlēties?

Didelis planšetinių kompiuterių pasirinkimas
24 01 2019
plansete

Vienalga, vai mēs vēlamies, vai nevēlamies, bet planšetdatori bērniem ir viena no vēlamākajām dāvanām. Ja jūsu bērni pagaidām vēl nesapņo par tādu ierīci, tas būs tikai laika jautājums, kamēr viņi tādu sāks prasīt. Kādu planšetdatoru nopirkt bērniem? Tas ir diezgan sarežģīts jautājums, bet, ja Jūs uzmanīgi izpētīsiet to veidus un iespējas, tad viegli atradīsiet nepieciešamo atbildi.

Planšetdatoru tipi

Klasiskie planšetdatori. Šie standarta veida planšetdatori ir ar skārienjūtīgu ekrānu un pēc būtības atgādina nedaudz palielinātas viedtālruņu versijas. Šī veida vislielākās priekšrocības:

  • Маzs svars. Šīs ierīces ir vieglākas, tāpēc tās var daudz ērtāk nēsāt sev līdzi. Var teikt, ka tāds planšetdators bērnam būs daudz ērtāks: īpaši tad, ja viņš to lietos ne tikai mājās.
  • Izturība. Tādām ierīcēm ir mazāk iekšējo kustīgo detaļu, tāpēc pretstatā klaviatūrai un citiem piederumiem tās ir daudz izturīgākas.
  • Zemāka cena. Standarta planšetdators parasti ir ievērojami lētāks par datoriem “2in1”, lai gan nebūtu pareizi apgalvot, ka tā tas ir vienmēr. Tāpat kā jebkurā citā lietā, arī šeit ir izņēmumi, bet, ja Jūs meklēsiet lētu planšetdatoru, tad ir ļoti iespējams, ka Jūs to atradīsiet tieši starp šī veida ierīcēm.
  • Ilgāks baterijas darbības laiks. Šīs ierīces veidotas no mazāka sastāvdaļu skaita, tāpēc to baterijai ir mazāka noslodze. Tas ir īpaši aktuāli, ja bērnu planšetdatori tiks izmantoti ne tikai spēlēm, bet arī saziņai.

Datori “2in1”. Šīs ierīces nepavisam neizskatās kā bērnu planšetdatori. Ar savu izskatu tie neatšķiras no parastajiem piezīmju datoriem, bet, pagriežot ekrānu, var pārvērsties par ne mazāk ērtu planšetdatoru. Galvenās to priekšrocības:

  • Funkcionalitāte. Ierīces “2in1” ir līdzīgas piezīmju datoriem ne tikai ar savu dizainu, bet arī iespējām – ar tām var izpildīt jebkurus darbus. Šādi datori būs noderīgi arī vecākiem bērniem, tādēļ Jūs varēsiet izvairīties vēl no viena papildu pirkuma!
  • Plašas iespējas pieslēgties pie citām ierīcēm. Pie šī veida ierīcēm var pieslēgt monitoru vai dažādus citus datora piederumus. Iespējams, mazuļiem šis parametrs nav aktuāls, bet, ja Jūs gatavojaties dalīties ar planšetdatoru, tad ir vērts padomāt par tādu iespēju.
  • Jauda. Šie datori ir daudz efektīvāki un ātrāki par, piemēram, bērnu spēļu planšetdatoriem. Protams, tas nenozīmē, ka visi planšetdatori ir lēni un pastāvīgi “uzkaras”, bet starp datoriem “2in1” Jūs atradīsiet daudz jaudīgākus modeļus.
  • Iespēja vienlaikus veikt vairākus uzdevumus. Tāpat kā parastā datora izmantošanas laikā, arī ar šīm ierīcēm vienlaikus var atvērt vairākus dažādus logus un daudz vienkāršāk pāriet no viena uzdevuma pie cita.


Planšetdators bērniem: kam jāpievērš uzmanība?

Izlemt, kāds planšetdators vislabāk noderētu bērnam, palīdzēs daži būtiski aspekti, ar kuriem būtu jāsāk meklēšana. 

Bērna vecums un viņa vajadzības. Pašiem jaunākajiem bērniem vislabāk noderēs vienkārši un speciāli mazuļiem pielāgoti planšetdatori, kas paredzēti mācību spēlēm un citām attīstošām nodarbēm. Tomēr bērniem, kas nedaudz nodarbojas ar datoru pasauli, tāds variants var šķist pilnīgi neinteresants. Ja viņi seko modes tendencēm, tad nebrīnieties, ka viņi palūgs, piemēram, Sony, Apple vai Huawei planšetdatoru.


Iespējams, ka Jums izdosies vienoties par ražotāju vai modeli, bet necentieties ekonomēt funkcionalitātes ziņā. Agri vai vēlu jauniešiem ar bērnu planšetdatoru nepietiks, tāpēc Jums atkal būs jātērējas.

Planšetdatora izmērs. Šajā gadījumā atkal ir jāpadomā par bērnu spējām. Ja viņu rociņas vēl ir diezgan mazas, viņiem piemērotāki būs 7 collu bērnu planšetdatori, kurus bērni ērti varēs paņemt savās rokās. Tomēr neaizmirstiet, ka tāds ekrāns nebūs visērtākais izklaides paketes lietošanai, tādēļ lielākiem bērniem droši izvēlieties modeļus ar lielāku ekrāna diagonāli, tad viņi vēl labāk varēs iegrimt spēļu vai filmu pasaulē.


Drošība. Pērkot bērniem planšetdatoru, mēs visvairāk baidāmies no briesmām, kas apdraud internetā, bet, ja ierīcei būs vecāku uzraudzības funkcija, tad Jūs varēsiet kontrolēt, ko un kad mazuļi varēs redzēt un izmantot uz jaunās ierīces ekrāna. Ja bērni vēl ir ļoti mazi, tad izturieties pret šo aspektu atbildīgi – tā Jūs viņus aizsargāsiet no visām iespējamajām briesmām.

Izturīga konstrukcija. Lai kā arī negribētos to atzīt, bet pastāv liela varbūtība, ka planšetdators ne reizi vien izslīdēs no mazuļu rokām, tāpēc mūsu pienākums ir iepriekš nodrošināt, lai sekas būtu pēc iespējas mazākas. Lielākā daļa bērniem paredzēto planšetdatoru ir ar speciālu aizsardzību, tomēr par to var parūpēties arī patstāvīgi – tad kritieni nebūs tik biedējoši! 


Cena. Planšetdatoru cena var ļoti atšķirties, tāpēc mums iepriekš jāizlemj, cik ieguldīt šajā pirkumā. Šis aspekts atkal ir atkarīgs no tā, vai Jūs pirksiet vienkāršu bērnu planšetdatoru, vai meklēsiet kaut ko funkcionālāku, ievērojami ilgāk kalpojošu modeli. Turklāt Jūs vienmēr varat atrast, kur notiek planšetdatoru izpārdošana. Šādi īpašie piedāvājumi bieži ir internetveikalā 220.lv.

Pieņemot lēmumu, ir svarīgi novērtēt bērna zināšanas par datoru, viņa tuvāko gadu perspektīvas un savas finansiālās iespējas. Tikai apvienojot šos aspektus, Jūs iegādāsieties virspusēju un apmierinošu preci. Planšetdatoru sortiments šobrīd ir īpaši plašs, tāpēc jebkurā gadījumā Jums būs izvēle!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?