Noderīgi padomi

Planšetdators vai E-grāmatu lasītājs?

Izvēlēties planšetdatoru vai elektronisko grāmatu
09 03 2018
vislabaka tehnika elektronisko gramatu lasisanai

Kas ir labāks – planšetdators vai ierīce elektronisko grāmatu lasīšanai?

Kopš laika, kad mobilo ierīču piedāvājums strauji palielinājās, elektronisko grāmatu lasītājiem radās sarežģīts uzdevums. Ko izvēlēties – ierīci elektronisko grāmatu lasīšanai, vai arī universālāku ierīci – planšetdatoru?

Populārākās elektroniskās grāmatas


Priekšrocības un trūkumi

Katrai ierīcei ir savs uzdevums un mērķauditorija. Būs ļoti grūti izvēlēties vienu no divām ierīcēm, ja attiecībā uz jauno ierīci netiks noteiktas konkrētas prasības. Citiem vārdiem sakot, nepieciešams noteikt, kādiem mērķiem tiks lietota konkrētā ierīce.

Ierīce elektronisko grāmatu lasīšanai

Tās ir specializētas ierīces, kā galvenais uzdevums ir elektroniskajā formātā esošu grāmatu lasīšanas iespēja. Izmantojot šim uzdevumam domātās tehnoloģijas, ierīce elektronisko grāmatu lasīšanai ir viegla un tīkama acīm, atšķirībā no teksta lasīšanas LCD ekrānā. Neraugoties uz to, ka ierīcei elektronisko grāmatu lasīšanai ir arī citas funkcijas, piemēram, radio atskaņotājs, interneta pārlūkprogramma, galvenais šīs ierīces uzdevums ir nodrošināt komfortablu un ērtu elektronisko izdevumu pārskatīšanu. Tostarp tā sniedz iespēju iepazīties ar jauno elektronisko interneta vietņu piedāvājumu, to pakalpojumiem utt., kas ir saistīti ar izdevumiem un grāmatām.

Elektronisko grāmatu lasīšanas ierīču priekšrocības un trūkumi

PRIEKŠROCĪBAS TRŪKUMI
Daudz zemāka cena salīdzinājumā ar planšetdatoriem Ierobežota funkcionalitāte
Ierīces īpaša sistēma elektronisko grāmatu lasīšanas sakarā (komfortabla lasīšana, piekļuve grāmatu jaunumiem) Visu, mobilajām sistēmām pieejamo, programmu uzstādīšanas iespējas neesamība
No ekrāna nenogurst acis Tumšs attēls (tas var sarežģīt lasīšanu vājā apgaismojumā)
Ilgs akumulatora darbības laiks Daudz zemāka veiktspēja un nepārtraukta darba iespēja
Patīkama lasīšana, attēls atgādina parasto grāmatu Melnbalts ekrāns
Maza izmēra un viegls
Mazs ekrāns

Planšetdators

Planšetdatori – tās ir universālas ierīces, kas vienlaikus ir derīgas gan izklaidēm, gan arī multimediju failu lasīšanai. Tās piedāvā piekļuvi tūkstošiem programmu, neatkarīgi no izvēlētās platformas. Tādēļ tiem, kurus interesē ne tikai lasīšana, bet arī citas ierīces interesantās funkcijas, kā arī tiem, kam nepatīk ierobežojumi, labāk izvēlēties tieši planšetdatoru. Un tomēr, nepieciešams atzīmēt, ka, neraugoties uz daudz universālāko planšetdatora funkcionēšanas uzdevumu, lasīšanas process tostarp nav tik komfortabls, kā ar elektroniskajām ierīcēm elektronisko grāmatu lasīšanas sakarā.

Populārākie planšetdatori


Planšetdatoru priekšrocības un trūkumi

PRIEKŠROCĪBAS TRŪKUMI
Universālums ilgākā lasīšanas laika posmā acis nogurst no ekrāna
Pieeja tūkstošiem programmu un spēļu mazāks akumulatora darbības laiks
Augsta veiktspēja (vismaz vidējās klases ierīcēm) mazāk dabisks izskats
Spilgts attēls, kas sniedz iespēju lasīt tumsā daudz lielāks un smagāks
Krāsains attēls un augsta ekrāna izšķirtspēja

Ierīce elektronisko grāmatu lasīšanai

Ja Jūs vēlaties, lai elektronisko grāmatu lasīšanas ierīce darbotos nepārtraukti sava uzdevuma sakarā un Jūs iepriecināt ar visām, iepriekšminētajām, priekšrocībām, tad tajā ir jābūt uzstādītam e-ink veida ekrānam (elektroniskais papīrs). Pateicoties šai tehnoloģijai, ekrāns atgādina parastās grāmatas lapu, un attēls nav pārmērīgi gaišs, kas sniedz iespēju lasīt daudz ilgākā laika periodā, nenogurdinot acis. No otras puses, ir arī noteikti trūkumi, piemēram, nepieciešams papildu apgaismojums, lai lasītu tumšākās telpās vai arī pierašana pie melnbalta attēla. Šobrīd pastāv vairāki e-ink veida ekrāni, piemēram:

  • Pearl
  • Vizplex
  • Trition

Vai izvēlēties vienu vai abas ierīces?

Šobrīd, kad iegādājamo elektronisko ierīču skaits pastāvīgi palielinās, nav vērts iegādāties papildu, liekas, preces tikai tādēļ, lai novietotu neizmantojamo lietu plauktā. Pirms produkta iegādes nepieciešams izvērtēt savas reālās iespējas, un pēc tam tikai izvēlēties to ierīci, kas patiešām attaisnos Jūsu gaida un apmierinās Jūsu vajadzības. Abu ierīču iegāde izraisa ne tikai lielus sākotnējos izdevumus, bet arī to, ka viena no ierīcēm biežāk atradīsies plauktā un pārklāsies ar putekļiem, nevis tiks izmantota pēc vajadzības. No otras puses, tiem, kam ir sarežģīti iztēloties lasīt ar planšetdatora starpniecību, un kas pat nespēj iedomāties savu dzīvi bez multimediju funkcijām, visbiežāk nepastāv cita izvēle, kā iegādāties abas šīs ierīces.

Patiesībā, nav viennozīmīgas atbildes uz šo jautājumu: iegādāties vienu vai abas ierīces. Viss ir atkarīgs no Jūsu vajadzībām un maciņa satura, tādēļ vispirms būtu jāpievērš uzmanība šiem diviem aspektiem. Ierīču plaša izvēlē elektronisko grāmatu lasīšanas sakarā un liela planšetdatoru izvēle ir pieejama 220.lv interneta veikalā, kur Jūs pavisam droši varēsiet atrast sev vispiemērotāko variantu.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.6/5
5 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2020 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.