Noderīgi padomi

PlayStation 5 pret Xbox Series X – ko mēs zinājam līdz šim?

Plaša izvēle spēļu konsolēm
19 03 2020
cilveks spele datorspeles ar spelu konsoli majas

Šis gads spēļu entuziastiem ir pārmaiņu laiks, jo līdz 2020. gada beigām tiks izlaistas divas nākamās paaudzes spēļu konsoles. Kā jau tika gaidīts, šo iespēju nodrošinās divi lielāki un, galvenākais, konkurējoši uzņēmumi – „Sony“ un „Microsoft“. Lai gan jauno PlayStation 5 un Xbox Series X spēļu konsoļu izlaišana tiek plānota tikai uz gada skaistākajiem svētkiem, par šīm ierīcēm jau ir noplūdis diezgan daudz informācijas. Kas ir zināms līdz šim?

Specifikācijas

Nākamās paaudzes solis nozīmē pilnīgi jaunu jaudu, kuru nodrošinās AMD silīcijs, ko izmanto abās konsolēs. Tas sola iespaidīgu spēles sniegumu un jaunas iespējas. Taču šobrīd ir zināms arī par dažām noplūdušām specifikācijām. Tiek uzskatīts, ka abas gan PlayStation 5, gan Xbox Series X spēļu konsoles būs balstītas uz 8 kodolu „Zen 2“ arhitektūras un „Navi“ grafikas. Abi uzņēmumi ir apņēmušies atbalstīt paātrinātā starojuma izsekošanu, tāpēc tiek pieņemts, ka SSD atmiņa kļūs par spēļu datoru standartu, sākot ar šo gadu. Abām konsolēm būtu jāatbalsta ne tikai 4K, bet arī 8K tehnoloģija. Taču atgriežoties reālitātē, tiek teikts, ka tās nodrošinās ideālu 4K attēlu ar ātrumu 60 kadri sekundē.

Paredzams, ka Xbox Series X konsolei būs 3,6 GHz Zen 2 procesors. Šādām iespējām vajadzētu pāris reizēs pārspēt Xbox One X konsoli. Videokartei būs pat 12 teraflopi. Šai konsolei būs arī 16 GB GDDR6 RAM atmiņa – 13GB būs piemēroti spēlēm, un pārējie 3GB rezervēti operētājsistēmai. Uzlādes laikam un lasīšanas ātrumam vajadzētu arī palielināties līdz 2 GB / s. Tajā pašā laikā PlayStation 5 piedāvās 9,2 teraflopu videokarti un 448 GB/s ātrgaitas GDDR6 atmiņu, tomēr šīs konsoles iespējas vēl nav līdz galam atklātas.

Ietilpība

Iepriecina arī tas, ka „Sony“ uzņēmums beidzot attālinās no cietajiem diskiem un sāk izmantot SSD atmiņu. Lai arī informācija par ietilpību vēl nav atklāta, ir zināms, ka tiks izmantota daudz lielāka caurlaidība – tas nozīmē, ka spēles tiks ielādētas daudz ātrāk. Turklāt, uzņēmums strādā arī pie tā, lai Jūs varētu paši izvēlēties, kā izvietot saturu, un no ierīces paneļa ērti piekļūt attiecīgajiem režīmiem. Piemēram, iespēja vienlaicīgi uzsākt spēli ar draugu, tā vietā, lai pārlūkotu izvēlni.

Xbox Series X arī izmantos SSD disku – kaut arī izmērs nav apstiprināts, uzņēmums uzsvēra, kas krasi samazinās uzlādes laiku. Ņemot vērā arī to, ka Xbox One X ir aprīkota ar 1TB disku, ir sagaidāma vismaz tāda pati, vai pat nedaudz lielāka ietilpība.

Vadības pults

Droši vien, ka jaunā PlayStation 5 vadības pults tiks nosaukta „DualShock 5“ – ražotāji ir atklājuši vairākas detaļas par šo pulti. Viens no galvenajiem uzlabojumiem – adaptīvie trigeri, kas spēles laikā pielāgojas dažādiem pretestības līmeņiem, piemēram, velkot loku vai diferencējot šaujamieroču klases. Cerams, ka šī uzlabota tehnoloģija ļaus spēlēm ātrāk reaģēt. Turklāt, palielināta arī akumulatora ietilpība, kas bija viens no lielākajiem trūkumiem pašreizējo vadības pultu paaudzē.

Jaunā Xbox Series X vadības pults izskatīsies nedaudz savādāk nekā parastā Xbox One vadības pults. Tiesa, klīst baumas, ka ražotāja mērķis, pamatojoties uz lietotāju atsauksmēm, būs nedaudz samazināt vadības pults siluetu. Mēs ieraudzīsim vēl vienu jauninājumu – tā ir jauna kopīgošanas poga, kas jau ir PlayStation „DualShock 4“ modelim. Tas ļaus ātri uzņemt un kopīgot videoklipus un ekrānuzņēmumus, kas ir pieejami caur integrēto spēles video ierakstītāju.

Spēles

Jauna „Sony“ konsole būs saderīga ar PS4 un pat PlayStation VR spēlēm.


Turklāt, būs iespējams pielāgot arī pašreizējās PlayStation VR austiņas, tomēr tas nenozīmē, ka kopā ar jauno konsoli netiks ieviests arī jaunais austiņu modelis. Praktiski skaidrs, ka starp spēlēm redzēsim „Godfall“, taču gaidāms redzēt arī „The Last of Us: Part II“ un „Ghost of Tsushima“. Tieši šo nosaka arī tas, ka šobrīd „Sony“ sadarbojas ar „Bluepoint Games“, kas ir slaveni ar tādu spēļu kā „Shadow of the Colossus“ un „Gravity Rush“ pārrakstīšanu.

„Microsoft“ arī apstiprināja, ka jauna Xbox Series X konsole atbalstīs arī iepriekšējās paaudzes spēles, tomēr vēl joprojām ir neskaidrs, vai absolūti visas no tām patiešām darbosies. Taču šeit mēs noteikti redzēsim „Halo Infinite“ un „Senua‘s Saga: Hellblade II“ spēles. Turklāt saka, ka uzņēmums strādā pie projekta, kas izstrādātājiem varētu atvieglot spēļu izstrādi “Microsoft” konsolēm, kuras būtu saderamas ar „Windows“ operētājsistēmām, izmantojot datorus.

Lai gan lielākā daļa no visas informācijas joprojām ir tikai baumas, šķiet, ka abiem uzņēmumiem šogad ir nopietna cīņa. Mums šī cīņa nāks tikai par labu, jo - iespējams, ka PlayStation 5 un Xbox Series X spēļu konsoles atbildīs pat visprasīgāko klientu cerībām!

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2020 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.